kolmapäev, 25. juuni 2014

Esimene maailmasõda

100 aastat Esimese maailmasõja algusest 

Selle aasta suvel möödub 100 aastat Suure Sõja algusest. Sõjast endast, põhjustest on palju kirjutatud, räägitud ja näidatud dok- ja mängufilme. Seepärast ei hakka pikemalt sõja põhjustest rääkima. Piirdun olulisemate seikadega ja püüan sündmusi astroloogiliselt lahti muukida.
 

1914

Milline tuleb aasta, seda saab mitmel moel ette vaadata. Üks meetod on teha kaart ajale, kui Päike siseneb Kaljukitse märki. Toimus see 22.detsembril 1913.aastal Hetke kaardis on Päike täpselt opositsioonis Pluutoga. Kalades on ühenduses Põhjasõlm ja Austria. Srbija on täpses kvadratuuris Saturniga Kaksikutes. Sõjajumal Marss ja Neptuun opositsioonis Jupiteriga Kaljukitses.(Kaljukitse/Vähi telg on erinevate opositsioonide tõttu eriti esile tõstetud – paindlikkus versus jäikus, inimlikkus versus auahnus, erinevad valitsused ja jõupositsioonid versus pered ja üksikisiku tasand.) Merkuuril opositsioon Saturniga. Nii mitmed planeetide vastasseisud viitavad erinevate printsiipide vastuoludele, mis võivad realiseeruda väga rasketes konfliktides. Must Kuu Jääras kvadraturis Päikesega, oht liidritele ja juhtidele, kiusatus ja ahvatlus kasutada vägivalda. Jupiteril täpne ühendus Principiaga Kaljukitses. Seda võiks tõlgendada kui põhimõttelist suurt ühiskonna aktsiooni võimu ja nende ideoloogia vastu.

Muutlik karmarist, mille moodustavad kuusõlmed (Põhjasõlm Kalades/Lõunasõlm Neitsis) ja Saturni opositsioon Merkuuri/Veenuse ühendusega võib viidata suurematele muutustele – loobumine süsteemist ja igapäevasest rutiinist (Lõunasõlm Neitsis) ja liikumine ebamäärasusse, tundmatusse. Mõtlemine instinktiivne, mingil määral ebareaalne ning seotud raha ja maade suurushullusega (Merkuur/Veenus ühendus Amburis). Saturn Kaksikutes võib tähendada paljude noorte inimeste kohust, distspliini, piiranguid, elutee lõppu. Muutlik suur rist sümboliseerib ka probleemide eest põgenemist, lahendusi lükatakse edasi, kuni asjad kuhjuvad ja põhjustavad pingeid. Ideid ja mõtteid on palju, aga kõik on kuidagi hajevil ja laiali pillutatud. Ebamäärasust on palju.

Need ja mitmed teised kaardi elementide positsioonid ning aspektid seega viitasid, et ülemaailmne konflikt on vägagi õhus. Ingressi eelne kuuvarjutus toimus 22.03 Kalades (15.09.1913). Ingressi kaardis asus sinna hetke AC. Sõja puhkemisel jõudis transiitne Marss kaardi DC-le.
Ohtu Faranz Ferdinalile on näha selles, et Päike Kaljukitse ajal Must kuu tegi ühenduse nataali Neptuuniga ja Päike ühenduse nataali Marsiga. Marsil on täpne ühendus Gavriloviga (seostan atentaadi tegija eesnimega). Kuu oli ületanud nataali Saturn-MC ühenduse Kaaludes. 

Teine võimalus on teha kaart Päikese sisenemine Jäära märki. Toimus see 21.märtsil 1914.aastal. Kuu 0 kraadi Veevalajas ühenduses  Damoclesega ning kvadratuuris Austriaga. Marss Vähis kvadratuuris Veenusega Jääras ja täpses kvadratuuris Musta Kuuga Jääras.Marsil kvinkunksid Jupiter-Uraan ühendusega Veevalajas. 

Kolmas võimalus on vaadata kuuloomise kaarti enne sõja puhkemist. Toimus see 23.juulil 1914.aastal 29.24 Vähis kell 03.38 Viin, ühenduses Neptuuniga ja kvadratuuris Musta Kuuga Jääras. Heliotsentrilises süsteemis oli Kuul kvinkunks Pluutoga.

Päike sisenes kardinaalsesse Vähi märki 22.juunil 1914.a. ja tegi ühenduse Pluutoga. Merkuuril ühendus Neptuuniga. Maailma ootasid ees kardinaalsed muutused.  Päikese Pluuto täpne kardinaalne opositsioon 1913.a talvisel pööripäeval oli muutunud täpseks kardinaalseks 0°- konjuktsiooniks suvisel pööripäeval 1914.

Kasutatakase ka Kuu märkidesse sisenemist, eriti kardinaalsetesse märkidesse. Vahetult enne sõja algust sisenes Kuu Vähki 20.juulil 1914.a. ja tegi ühenduse Pluutoga ja Päike ühenduse Neptuuniga. Veenusel ühendus Lõunasõlmega Neitsis. 27. augustil sisenes Kuu Kaaludesse, seda päev varem, kui algas sõda.. Kuul kvadratuur Saturn-Pluuto ühendusega. Päikesel kvadratuur Musta Kuuga. Selle päeva kaart näitab otseselt, milliste tingimustega sõda järgmisel päeval käivitus.

Atentaat Sarajevos

Ajaloo julmimaid irooniaid on, et Esimene maailmasõja selle miljonite hukkunutega vallandas üksik amatöörlik, peaaegu näidendilaadne seik. Topeltiroonia seiseneb selles, et Franz Ferdinand oli tegelikult Habsburgidest üks liberaalsemaid. Mõnda aega oli ta kaalunud ideed keisririigi ümberstruktueerimisest vabamaks konföderatsiooniks, kuhu oleksid kuulunud autonoomsed rahvused. See eristamine jäi vandenõukorraldajatel kahe silma vahele. Ertshertsogi mõrvaga olid seotud seitse „Musta käe“ liiget. Sellele päeval paraku lagunes nende plaan, mis nägi neist igaühele ette võimalust mööduvat autot rünnata, järjestikusteks vussiläinud läbikukkumisteks. Lähemalt saab äpardanud katsestest lugeda näiteks Steven Parissien`i raamatust „Atentaadid“. 

Astroloogilises keeles aga on sellel sündmusel ja kogu sõjaga seotul taevamustril vägagi huvitavaid seise ja seoseid. Neid ma siis kirjeldan ja toon need peamised ära.  Sõja otseseks ajendiks oli Gavrilo Principi atentaat Austria-Ungari troonipärija Franz Ferdninadi ja tema naise Sophia vastu Sarajevos 28. juunil 1914. aastal. Gavrilo oli selleks viimaseks päästikule vajutajaks, mis käivitas sõja. 

Atentaat Sarajevos 28. juunil 1914.a. kell 10:45. Toon ära kõikide peamiste  riikide ja pealinnade asteroidide  seosed, kes alustasid sõda ja ka need, kes hiljem sõtta kaasati. Samuti mõningad „kurjad“ asteroidid.


Päike 5 Vähis ühenduses Pluutoga 0 Vähis, ühendus X majas
Kuu 5 Neitsis sekstiilis Päikesega 5 Vähis, X-XII maja
Kuu 5 Neitsis ühenduses Marsiga 1 Neitsis ja Lõunasõlmega 7 Neitsis, ühendus XII majas
AC 22 Neitsis kvadratuuris Saturniga 23 Kaksikutes
MC 21 Kaksikutes ühenduses Saturniga 23 Neitsis
Pluuto 0 Vähis ühenduses Sarajevoga 1 Vähis, X majas

Pluuto 0 Vähis opositsioonis Europaga 0 Kaljukitses, IV-X maja
Austria 19 Kaksikutes ühenduses MC-ga 21 Kaksikutes, IX maja
Franzkaiser 6 Skorpionis ühenduses Viennaga 8 Skorpionis II maja
Päike 5 Vähis ühenduses Polonia (Poola) 5 ja Allemaniaga (Saksamaa) 8 Vähis, X maja
Päike 5 Vähis kvadratuuris Croatiaga 3 Jäära, VII-X maja

Brittany 14 Vähis ühenduses Londoniga 14 Vähis, X maja
Jupiter 21 Veevalajas opositsioonis Galliaga (Prantsusmaa) 24 Lõvis, V-XI maja
Franzia 22 Amburis ühenduses IC-ga 21 Amburis
Marss 1 Neitsis kvadratuuris Parisega 2 Amburis, III-XII maja
Belgica 3 Amburis ühenduses Parisega 2 Amburis, III maja

Veenus 9 Lõvis ühenduses Italiaga 4 Lõvis, Berolinaga 6 ja Hollandiaga12, XI maja
Srbija 4 Kaksikutes ühenduses Bulgariaga 5 Kaksikutes, IX maja ja ühendus Hel`ga. Serbiast läks valla põrgu ja kaos, mis algatas sõja!
Lutetia (Pariis) 20 Vähis opositsioonis Hungariaga 20 Kaljukitses
Damocles 6 Veevalajas ühendus Francisega 7 Veevalajas. V maja
Anubis 8 Skorpion ühendus Vienna`ga 8 Skorpion, II maja
järgneb...

3 kommentaari:

Kodulehe tegemine ütles ...

Väga huvitav blogi, edu :)

Valori tähetarkus ütles ...

Aitähh Kodulehe tegijale. Meeldiv teada saada, et blogi kasulik ning ikka loetakse.

Valor

Peeter ütles ...

http://www.horoskoop.net/kaardid/esimene_maailmasoda.gif

Panin atendaadi kaardile ka omaltpoolt veel mõningaid asteroide juurde.
Valor, Sa teed tänuväärset tööd ja oled ikka ehtne fanatt...:)
See, et ei kommenteerita, on lihtsalt laiskusest ja sellest, et igaüks nokitseb omaette. Või siis ei lihtsalt ei oska kommenteerida.
Ja loomulikult on kõik ingressi kaardid, varjutused ja kuuloomised tänuväärsed infoallikad uurivale astroloogile.