teisipäev, 25. veebruar 2014

Kirjanduse peategelaste astroloogiaKrahv Monte Cristo - 4

Vaatame, palju Edmondil seda võitlusvaimu ja väge ning tahtejõudu kõikidele katsumustele vastu hakata oli. Seda läbi jõu ja võimu sümboliseerivate asteroide kaudu. Suured tuleviku plaanid ja unistused, lennukus. Seda esindab Icarus, mis asub Amburis ühenduses Mentoriga. Tema õpetajaks vanglas oli abee Faria, kes õppides Edmondit tundma, süstis temasse usu ja veendumuse, et unistusi saab täide viia. Hidalgo on tahe, tugev oma mina väljendus, mehelik käitumine. See asteroid asub Kalade lõpus ühenduses tema eesnimelise asteroidiga Edmond ja Fanaticaga. See ühendus aitas Edmondit pühenduda, asuda võitlusesse oma hea nime ja au eest.

Ustavus kodumaale, mida sümboliseerib Patria, on täpses ühenduses Veenusega Neitsis. Ühtlasi sümboliseerib ka jäägitut truudust Mercedese vastu. Edmondi armastatut Mercedest sümboliseerib ka mehe jaoks asteroid Queen`s, mis asub Kaljukitse lõpus ühenduses Edmondi Marsiga ja see ühendus on kvadratuuris tema Päikesega (armastusele veerevad ette järsud takistused). Kvadratuur on jõulise ja impulsiivse käitumise üks näitajaid. Enne tegutsemist peaks oma tegevuse läbi mõtlema mida ta aga tagasiteel koju ning kohtudes saarel riigivastastega ei teinud, ei näinud ette tagajärge.  

Kas Edmond oli ahne ja auahne. Saades rikkaks ta seda algul oli aga hiljem juba mitte. Seda sümboliseerib asteroid Midas, mis ühenduses tema Põhjasõlmega Vähis, lähedale jääb ka Saturn Kaksikute lõpus. Saades rikkaks ongi tema esmane eesmärk varanduse abil teoks teha plaan, kättemaks  ülekohtu eest, mida eesmärgina Põhjasõlm sümboliseerib. Algne eesmärk asendub hiljem vaimse ja halastava natuuri ülekaaluga ja seda näitab ka Saturni lähedus Põhjasõlm-Midas ühendusele. Ta andestas ka oma endisele pruudile Mercedesele, asteroid Edmondil Kaladest trigoon Mercedese ja Selenaga Skorpionis.

Raha sümbol taevas Money on ühenduses Fortunaga Neitsis ja opositsioonis Jupiteriga Kalades, sekstiilis Päikesega. Taeva soosing tagas varanduse leidmise ja tegi lahti tee tema plaanide teostamiseks. Asteroid Gold 4 Lõvis opositsioons Marsiga, Golden 16 Kaksikutes täpses kvadratuuris Veenusega. Kasutas varandust kättemaksuks ja seda üsna räigel moel, lasi reeturid finansiliselt põhja. Golden on ühenduses Lie`ga. Abee jutustus suurest varandusest osutus õigeks, ei olnud vale, seda näitab selle ühenduse pingeaspektide puudus, ainus siis kvadratuur Veenusega, mis viitab millise vahenditega ta oma plaane ellu hakkas viima. Asteroid Abbe on 3 Neitsis täpses opositsioonis Jupiteriga ja sekstiilis Põhjasõlmega Vähis.

Fortunal ühendus ka Fides`iga, viimane sümboliseerib usku ja ustavust. Asteroidil Dante on ühendus Fatme`ga (kõlaliselt siis Fatima). Fatima on peategelane Carl Maria von Weberi ooperis Abu Hassan`i naine. Kuidagi jälle jookseb Edmondi saatuses see naise joon läbi. Tema vangistuse peapõhjus oli kiri aga naine on kuidagi kõrvaljoonena kogu aeg mängus. Ehk see Danglari kadedus ja tahtmine Merdcedes endale saada.

Krahv Monte-Cristo sai romaanis Pariisis kõrgklassi seas vägagi tuntuks ja salapäraseks isikuks. Seda peaks kaardis näitama Varuna aspektid, eriti pinge omad. Varuna on Edmondil 9 Kaaludes aga planeetidega aspekte ei ole. On aga kvadratuur Musta Kuuga Kaljukitses ja täpsem on see kvadratuur asteroid Parisega (Pariis). Pariisi sümboliseerib ka linna ajalooline nimi Lutetia, mis Edmondi kaardis on Lõvis täpses opositsioonis Pluutoga.Tuntuks selle loo teeb ehk veel see, et laeva kodusadamasse jõudmisel asteroid Pharramas on üsna Varuna lähedal? 

Vaatame mida näitab tema kosmogrammi sisemine psühholoogiline läbilõige ja kas ühtib oletatava sünnikaardiga. Esimene planeet lugedes Jäära algusest on Saturn. Siin on planeedil kõige nõrgem positsioon. Kuid vaatamata sellele on isik sihikindel, suunatud tegevusega ja plaanipärane, kõik on paika pandud, tegevus ja eesmärgid. Tema jõud seisneb tema askeetlikuses, on truu valitud suunale. Sobib Edmondi natuuriga, plaan naituda, saada kapteniks. Ja oma Monte Cristo elus samuti sihikindlat viis ellu plaanitu ja omas eesmärki – hävitada teda laimanud isikud.

Milleta Edmond kuidagi ilma ei saanud, mis oli talle enam vajalik, millest tunneb puudust. Teine planeet on isiku emotsioonid, näitab neid vajadusi, milleta ei saa olla ilma. Seda näitab teine planeet, milleks on Kuu. Vajadus mineviku ja mälestuste järel, teiste heatahtlikust. Aga seda talle ei pakuta, sepitsetakse kaebus. Nii vangals olles, kui hiljem tundis ta ju pidevalt puudust mineviku järel.

Kõige enam, mille järgi ta tundis end vabana  ja tegutsemises prii olema, seda näitab planeet, mis on järjekorras viies. See kingib vaba loomingulise impulsi. Selleks on Merkuur. Planeet aitab luua kontakte, suhteid, õppimine kergem, tagab hea fantaasia. Peale rikkaks saamist ja rändamist oli tal vägagi mitmeid olukordi, kus tuli kontaktis olla, suhelda nii röövlite kui kaupmeeste ja veel paljude teistega. Merkuur aitas neid kontakte luua ja hoidis ära halvima. Sest mitte iga kontakt röövlitega ei pruukinud hästi lõppeda.

Kosmogrammi viimane planeet näitab isiku nõrgimat kohta ja viimane planeet on tal Jupiter. Pole samuti planeedile mugav asukoht. Jupiter viimasena paljudel juhtudel võib kaasa tuua vastuolu võimudega. Ja seda tema elulugu ka näitas, rikkudes kehtiva korra eeskirju, mis ei lubanud luua kontakti Napoleoni pooldajatega. Veel on omane tõmbuda eemale sootsiumist, muutuda kinniseks. Teatud eluperioodil, pärast varanduse leidmist ta rändas ringi araabia maades, eemal oma kodumaast ja lähedastest. Ja nii saab veel võrrelda ka teiste planetaarredeli planeetide asukohti tema iseloomu ja natuuriga.

Edmondi prototüübiks oli süütult vangistatud kingsepp nimega Francois Picot, sündinud 2. mail 1780. aastal Nimesis. Selles kaardis asub Dumas ühenduses Uraani ja Veenusega, erinevalt Edmondist (Neitsis), Kaksikute märgis. Edmond on 19 Jääras ühenduses Kuuga (keskpäev) ja täpses opositsioonis Jupiteriga (R). Karma on ühenduses Põhjasõlmega Sõnnis, samas kraadis on autori Marss. Põnev on see, et Mercedes on täpselt ühenduses mehe Lõunasõlmega Skorpionis. Väikeplaneet, mis „teeb“ ja tagab“ tuntuse ning kuulsuse, Varuna, on 17 Neitsis, ühenduses autori Selenaga ja Edmondi Veenusega. Seos ka selles, et Edmond oli Skorpion, siis Francois Sõnn, Edmondil Kuu Lõvis, Francoisil Kuu Jääras, mõlemitel tulemärgis. Autor ise ka Päiksega tulemärgis ja Kuu Sõnnis.


Francoise Pluuto on ühenduses Hidalgoga Veevalajas, Marss ühenduses Midasega Kaksikutes ja Päike täpses ühenduses Utopiaga Sõnnis. Põhjasõlm ühenduses Karmaga Sõnnis. Kingsepa Selena Vähis on opositsioonis tema nataali Dantesiga. Asteroid Francis, mis kõlaliselt kõige lähemal tema eesnimega, on 14 Jääras ja võimalik, et ühenduses Kuuga. Arvan, et kirjanik valis mehe loo alateadlikult selle järgi, et kingsepal oli Uraan ühenduses Dumasega ja Marcellega (tegevus algas Marseille`s) Kaksikutes. Mitte mingil juhul ei sattunud Edmondi prototüübiks juhuslik isik, kindlat oli taevaseid seoseid juba eos olemas.

järgneb...

Kommentaare ei ole: