teisipäev, 27. oktoober 2020

Kriis Toompeal

 

See mis meie riigis praegu toimub on ainult pinnavirvendus, ülespuhutud ja liialdatud, see on see, mis välja paistab. Tegelikkuses toimub kulisside taga räige võimuvõitlus ja seda juba mitmeid kuid. Opositsioon kasutab ära võimul oleva koalitsiooni igat apsu ja vigu. Eriti muidugi EKRE omi. Ka valitsevas koalitsioonis pole üksmeelt. Ja midagi kohutavat Mart Helme saksa DW-le ei öelnud.Tõlgendamise küsimus.Ütlemine oli räige aga meie ühiskonna jaoks pole see mingi uudis,et vana Helme selliseid kilde puistab. Heaks sellist ütlemist ei kiidaks. Pole ju mingi saladus,et Rootsis sallitakse teistsuguse soolise orientatsiooniga inimestesse sallivamalt ja paremini kui meil.

Kes leiab, et nii öelda ei tohiks ja kes arvab, et üle võlli pole mindud.Käib räige üksteise sildistamine, värve ja sõnu kokku ei hoita. Kes keda solvas, selle ümber käib avalik jahumine. Tegeleks selle asemel sisulise tööga, mis ka rahvale kasu tooks. Aga kus sa sellega. Päriselt aga pole võimuerakonnal ega opositsioonil ei sooja ega külma  homodest ega lesbidest. Võimalik, et mõnel siiski on mure nende pärast. Mõni võib valitsuses või parlamendis ehk ise teise orientatsiooniga olla. See on tema isiklik asi. Mul kama kaks, jätab külmaks, kes või mis nad on. LGBT ja homode marsse ja demonstaratsioone lihtsalt kasutatakse oma huvides ära. Oleks ka kummaline kui ei kasutataks ära, mis poliitik sa oled kui sellise võimaluse käest lased. Arvamus sai kirja pandud. Kas nüüd järgneb avalik lintsimine?

Mõningad astroloogilised tähelepanekud ja viited.....

EW kaart räägib iseenda eest. Neptuun VII majas teeb ühenduse riigi Junoga, suhted igal tasandil kas lonkavad või ei ole üldse mõistetavad. Niiöelda skandaal sai alguse vana Helme tv esinemisest reedel 16.oktoobril. Süüdistuste laviin algas esmaspäeval19. oktoobril.Ja ega sõnasõjad ja möödarääkimised, solvamised jms. enne ei lõppe kui Neptuun lahkub riigi VII majast.

16-20 okt. päevade taevapilt ise juba pingeid täis. Päike tegi kvadratuuri Kaljukitses olevatele Jupiter, Pluuto Saturnile. Merkuur retros, ühenduses Junoga ja opositsioonis Uraaniga. Marss retros kvadratuuris ka Kaljukitse planeetidega. Päikesel ühendus Hidalgoga, Attila ühenduses Pluuto ja Saturniga. Saturn ühenduses Caesariga. Veenus teeb kvadratuuri Kuu sõlmedega.Jupiteril ühendus Arawniga. Võitlus käib mitte ainult meil vaid siin-seal ülemaailma.Mitmed positiivset energiat kandvad aspektid pole lubanud meil valitsuse langemist.

Nende päevade transiitne Estonia teeb ühenduse EW MC-ga, valitsus tähelepanu keskmes. Kuu tegi opositsiooni Jupiterile. Marss teeb trigooni riigi Kuule, ärritas rahva ülesse. Veenuse trigoon Pluutole hoidis ära valitsuse huku.

EV kaardis paistab kriis välja selliselt. Transiitne Pluuto täpselt MC-l Kaljukitses. Kaasatud ka Jupiter ja Saturn.

Mart Helme kosmogramm. Transiitne Päike ja Hidalgo tema Merkuuril, käivitas tema suhtekomponendi. Transiitne Saturn teeb täpse ühenduse tema Jupiteriga Kaljukutses. Marss tema Mustal Kuul Jääras. No ei saanud ju kuidagi teravalt jätta ütlemata.Pealegi transiitne Karma täpselt tema Pluutol Lõvis. Agamemnon tuli oma kohale. Eks käib ka temal võimuvõitlus ja oma staatuse säilitamise aktsioon.

EKRE kosmogrammis on jälgitav Pluuto ja Jupiteri trigoon erakonna Veenusega. Antud kriisis on mängus ka rahaline mõõde. Neptuun teeb samas sekstiili Veenusega. Oluline on ka Uraani täpne ühendus erakonna Musta Kuuga Sõnnis. Siia ongi peidetud riidlemise võti. Erakonna poolne nõudmiste ja seaduste omapoolne tõlgenddus on tingitud Saturni kvadratuurist Saturniga. Järelandmatust toonitab ka Päikese ühendus Saturniga.

Peaminister J. Ratas. Kosmogrammis retro Merkuur häiris tema Uraani Skorpionis. Retro Marss aga käivitas tema Estonia. Mõlemad retrograadsused siis omal moel aitasid kaasa tema kiskumise antud juhtumisse. Transiitne Jupiter teeb opositsiooni tema Mustale Kuule Vähis. No see on üks oluline tegur antud skandaalis. Transiitne Neptuun teeb trigooni tema Mustale Kuule. Ei anna endale aru, on ahvatluste küüsis ning püüab igati võimu säilitada.Hiljutine Neptuuni kvadratuur tema Neptuunile aitas kaasa illusioonide ja adekvaatsuse tendentsidele. Arvan, et tal jääb vajaka täist arusaam mõistmaks mis mäng tegelikkuses toimub.Kosmogrammis Kuu opositsioon Neptuuniga viitab sellele.

Keskerakond. Transiitne Päike teeb ühenduse Marsiga. Jõuline oma liini järgimine. Pealegi Must Kuu teeb opositsiooni sellele ühendusele. Uraan teeb trigooni Uraaniga, siit ehk see enesekindlus,et valitsuse langemsit ei tule. Erakonna Jupiter on ka Uraani trigoonse kaitse all.

Ratase teine valitsus käivitus 24.aprillil 2019.  Minu silmis on valitsuse viga fanaatilises eneseimetlemises. Ja kange tahtmine meeldia niiöelda lihtrahvale. Sellele viitab valituse horoskoobi IC ühendus Ceresega Amburis. Märk viitab ka sellele,et püütakse oma poole meelitada, neid moosides, ka mitteeestlastest kodanikke.

Reformierakond. Transiitne Päike tegi ühenduse Estoniaga, riik jälle maailmas tähelepanu keskmes ja reffid oma vastumeelsust näitab.Retro Merkuur teeb omad trigoonid erakonna Skorpionis asuvate mitmete planeetidega. Erakond loodi Uraan-Neptuun ühendusega Kaljukitses. Nüüd seal siis pingestvad neid praegused planeedid, mis seal on. Neptuun teeb trigooni erakonna Päikesega, viitab sellele, et naiivselt loodetakse, et vastane kukub. Reff loodab, et keegi teine toob tulest kastanid välja ja nemad siis pääsevad tribüünile.

Sotsiaaldemokraatide kosmogrammis oluline seis on Neptuuni opositsioon Jupiteriga. Päike tegi ühenduse erakonna asteroid Narcissusega, kriisi valguses jätkati eneseimetlemisega ja nõudega avaldada umbusaldus nii Ratasele kui võimul olevale koalitsioonile. Transiitse Musta Kuu ühendus erakonna Marsiga toonitab seda viidet.

Kokkuvõtvalt. Praktiliselt on iga erakonna kosmogrammis otseseid viiteid sisemistele pingetele. Sääsest on tehtud elevant. Pingetele riigi kaartides on  aga nad pole mitte nii kardinaalseid,et näitaksid kogu valitsuse langust.Tasakaalustavad ja harmoonilised aspektid jahutavad kriisi maha ja annavad võimaluse pöörduda tagasi tavarütmi.

Helme ütlemised on teadagi sageli teravad ja mitte ainult tema omad, vahel tõesti ka kellegi jaoks solvavad. Ehk on ta edaspidi rohkem vaoshoitud. Sest praegusel ajal ongi ohtlik oma arvamusi avaldada. Kohe on sildistajad ja muidu süüdistajad parvena kallal. Oma ütlemiste ja arvamustega võiks kõik parteid ja erakonnad olla tagasihoidlikumad. Samuti peaks oma suuvärki iga inimene talitsema.Esmalt vaadake oma peegelpilti ja siis minge teiste kallale.

Miks Urmas Reitelmann nii käitus ja ütles nagu reede (23.okt) Delfis oli lugeda, raske öelda. Saaks tema horoskoopi uurida, leiaks ehk ka anomaaliaid tema kaardis.Meedia ja tv võiks rohkem olla neutraalsed, ei kellegi erakonna poolt ega vastu.Sageli on kallutatus, eelistatakse ühte teisele. Neutraalsus puudub.

Lisan siia astroloog Aivari omapoolse arvamuse, mis haakub otse antud teemaga.Loodetavasti jääb saavutatud valitsusrahu enamvähem pidama ning pooled saavad rahulikult tööga edasi minna.

Kuna Keskerakonna 1991.a. manifesti kaardis on palju mõju Kaalude märgil, olin pisut kahevahel - kas lahendus, milline see ka oleks/olnuks, saabub kalendrikuu lõpus (oktoobri lõpuks) või väljendub Päikese transiidiga - peatselt liigub Päike Kaalude märgist Skorpioni märki. Just praegu ongi Päike otsekohe Skorpioni märki liikumas ning on märgivahetus.

Mis siis täna koalitsioonileppe kaardis (08.aprill 2019.a. kell 13.14, Tallinn) oli märgata?

1. Marss, mis on Keskerakonna 1991.a. manifesti ehk väljakuulutamise kaardi kõrgeima kraadiga planeet, on hetkel retrograadne ning on täpses ühenduses koalitsioonileppe kaardi Päikesega. Võimalik, et Keskerakond tuli leppe eesmärkidele põhimõttelises osas vastu (eesmärkide üheks tähiseks on Päike). Nii ka paistab olema - mõneti üllatuslikult oldi rahvahääletusega nõus ning vähemasti hetkel lepiti isegi arvatav aeg kokku.

Kui koalitsioonileppe kaardis on Marsi relatiivne kiirus 116%, siis tänasel päeval Marss "tagurdab" ja on -48%. Ettevaatust, pinged ei pruugi siiski veel väga maas olla. Rohkem diplomaatiat! Keskerakond ei pruugi olla suurematest pingetest vaba.

2. Kuna ajahetke Päike on peatselt Skorpioni märgis, on seal nüüdsel ajahetkel juba ees ka Merkuur, mis küll on retrograadne, kuid hetkel aitab selline märgipõhine ühendus olustikku stabiliseerida. Kui Päike ja Merkuur on samas märgis, see aitab kontsentreeruda, liigset pisut eemale lükata.

3. Transiitne Veenus teeb koalitsioonileppe kaardi Kuule täpse trigooni. See on stabiliseeriv aspekt. Veenuse agendaks on tavaliselt väärtuseid ja/või hinda stabiliseerida, õiglasemaks muuta. See aspekt aitas mõista, mis on koalitsiooni tegelik hind.

Muideks, Veenuse relatiivne kiirus oli nii koalitsioonileppe kaardis kui ka tänasel päeva täpselt sama - 116%. See kuvab meelsust. Mingis osas võis eeldada sarnast meeleolu, mis oli koalitsioonileppe loomisel.

4. Transiitne Jupiter teeb hetkel täpse ühenduse koalitsioonileppe Saturniga. Jupiteri üks agendasid on sõltuvalt kontekstist leevendada, pehmendada kriitilist olukorda, hajutada "lööki".

Kuna Saturn on koalitsioonileppe naturaalne Suur Oponent, siis see aitas leppe AC ehk "tõusu" vitaalsemaks kujuneda.

Mõnes koolkonnas nimetatakse Saturni ja Jupiteri ühendust inglise keeles "king maker´iks" ehk tegemist vabas tõlgenduses nõ spetsialiteedi ning oskusliku juhtimisega.

***

Summa summarum: hea, et on tekkinud mingisugune kokkulepe ning pingelangus. Mida stabiilsem koostöö, seda enam on loota koostööst tulenevaid häid vilju.

NB! Siiski, ei maksaks end väga lõdvaks lasta ning tasuks diplomaatilist joont jätkata ning silmad lahti hoida. Hetkel näib olema mitu leevendavat tegurit, kuid seis muutub, mis on nii ehk naa paratamatu - elu ongi olustiku muutumine. Tasuks olla tähelepanelik.

 

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Oleks hea teada mis asteroidid kiusavad Kaja Kallast. See pole üldse eestlaslik. Väga vööras selline avalik tigedus ja no pole sönu. Kas tema ei taha kunagi olla peaminister? Vist mitte.