pühapäev, 31. mai 2020

Koroona - teine laine 3


Kaks viimast Saturni ühendust Pluutoga.
8.nov. 1982. aastal 27.36 Kaaludes. Seda aega jäid ajaloos meenutama:

1982 – sõjaseisukorra taaskehtestamine Bangladeshis
1982 – Teheranis maapaos viibiv shiiitide juht Mohammed Bakr al-Hakim loob Iraagi Islamirevolutsiooni Ülemnõukogu
1982 – mittebirmalastel keelatakse teenida riigiametis
1982 – Egiptuse Siinailt lahkuvad viimased Iisraeli väed
1982 – Jaapanis tuli müüki esimene CD mängija
1982 – Lääne-Saksamaa kantsleriks saab Helmuth Kohl
1982 – vanameelse Nõukogude riigijuhi Breznevi surma järel saab uueks juhiks sama repressiivne J. Andropov

1982 – USA-s hakati valmistama tehnogeneetika meetodiga saadud, suhkrutõve ravis tarvitatavat hormooni insuliini
1982 – Hispaania liitub NATO-ga. Olles esimene uus liige pärast Lääne-Saksamaa liitumist
1982 – Poola valitsus keelustab “Solidaarsuse”
1982 – Argentiina hunta ründab Suurbritannia valduses olevaid Falklandi ja Lõuna-Georgia saari

1982 – USA president Reagan alustab NL Strateegiliste Relvade Vähendamise Kõnelusi (SART)
1982 – Suurbritannia loovutab Kanadale kõik riigiga seotud õigused
1982 – Mehhiko teatab, et ei suuda tagasi maksta 800 miljardi dollarini ulatuvat välisvõlga. IMF nõuab võla restruktueerimiseks majandusreforme
1982 – USA-s võetakse kasutusele sõna “internet”
1982 – Jaapani firma Honda rajab oma esimese tehase USA-s
1982 – Inglise firma Acorn töötas välja BBC mikroarvuti koolidele

11. aug. 1947 13:07 Lõvi
Ühendus koos Päikese ja Veenusega
09. aug. 1947 on sündinud John Varley, Ameerika ulmekirjanik ning Ukraina laulja Sofia Rotaru
10. aug. 1947 on sündinud Ian Anderson, Inglise muusik (Jethro Tull) ning eestlane Eduard Aidu, tehnikateadlane
12. aug. 1947 on sündinud William Hartston, Inglise maletaja ning eestimaalane Valeri Blinov, filmioperaator

1947 – ÜRO-s jõutakse kokkuleppele Palestiina jagamises juutide ja araablaste vahel; enne Suurbritannia vägede väljatõmbamist puhkeb laiaulatuslik vägivald
1947 – USA käivitab Marshalli plaani
1947 – Christian Diori “New Look” lõpetab elegantselt sõjaaegse moe Pariis
1947 – maailma kaubanduse liberaliseerimise eesmärgil sõlmitakse USA-s Üldine Kaubandus- ja Tollilepe
1947 – helikiiruse ületamine, USA; polaroidfilmi fotoaparaadi arendamine USA-s Edwin Landi poolt; transistori leiutamine, USA

1947 – Eesti: ÜK(b)P Keskomitee Poliitbüroo salajane otsus “Kolhooside loomisest Leedu, Läti ja Eesti NSV-s” ei võimalda enam arutamist kollektiviseerimise alternatiivsete variantide üle, vaid käivitab protsessi üheselt
30. aug. 1947 – avaldatakse määrus talumajapidamise maksustamise kohta, selles kehtestatakse maksutariifid ja antakse kulaklike majapidamiste tunnuste loetelu

Pikemalt on Saturn-Pluuto aspektidest ülevaade 2009.aastal ilmunud artiklite sarjas.

Saturn-Pluuto ühendus oli üheks peamiseks teguriks viiruse vallandumisel.Vähemasti arvatakse nii. Kuigi nende kahe planeedi printsiipides pole otsest seostust viirusega. Aga ühendus ei teinud seda üksi. Kaasatud peab olema ka Neptuun. Oht teise laine tulemisele peab ehk näha olema selle suve-sügise planeetide aspektidest. Peale Neptuuni peab olema kaasatud veel miski.

Selleks planeediks võiks olla Jupiter. On ju tema paljude printsiipide hulgas  laiendamine kui liialdused. Juunikuu viimasel päeva ühendus Pluutoga on retrograadse Jupiteri teine ühendus. Kas viiruse lõppemise algus või hoopiski uue laine tekkimine. Arvan siiski et viiruse puhangu kustumise algus. Kolmas Jupiteri ühendus tuleb 12.novembril. See seis peaks probleemile lahenduse tooma. Vahepeal Jupiteril sekstiil Neptuuniga (27.07.2020).

Aasta keskel on paljud planeedid retrograadses liikumises. See annab võimaluse vaadata tagasi ja leida need vead, mis on maailma viinud antud seisu mis ta on. Suurte muutuste aeg on saabumas.Üldsõnaline see ütlus on, mis täpselt ja milles see muutus väljendub. Seda saab igaüks omamoodi aru ja vastavalt oma arengu astmele.

Ees ootab Marsi retroperiood (9.09-14.11). Marss tuleb varjust välja järgmise aasta jaanuari esimesel nädalal. Alles siis saab ta õige hoo sisse ja hakkab majandust taga tõukama. Kui tootlikus on viiruse tagajärjel näiteks vähenenud 10% siis selle taastumiseks on vaja, et tõus oleks 20%. Siis saavutataks alles endine tase.Õiget firmade allesjäämise olemasolu saab alles sügis/talvel näha. Neptuuni alla käib ka pankrott, nii et olge valmis see mõru pill alla neelama.

Kuigi Pluuto printsiipide seas pole viirust ja epideemiat on ta siiski massidega seotud. Viiruse nii ulatuslik levik on ju minek massidesse. Arvan,et Pluutole olid abiks Arawn ja Arrokoth. Mõlemad on Neptuunitagused taevakehad. Arawn on printsiibilt nagu Pluuto. Arrokothi kohta ei tea veel midagi kosta. Algselt pakuti tema nimeks Ulthima Thule. Ehk saab siit otsida tema printsiibile sobivat.

Neptuunist on üldse raske aru saada. Kõikide vedelike valitsejana on seoses sellega paljugi kummalist. Teadlased ütlevad,et vett ei tohiks üldse olemas olla. Üks näide. Vee keemispunkt on 140 kraadi kõrgem kui teistel hapniku alarühma elementide vesinikuühendustel. Samuti on veele omane, et selle tihedus on tahkes olekus väiksem kui vedelas (nii on see näiteks ka vismuti puhul). Mida suurem on analoogiliste molekulide mass, seda kõrgem on vastava aine keemistemperatuur. Vee kohta see ei kehti. Näiteks divesinikseleniidi (H2Se) molekuli mass on suurem kui vee (H2O) oma, kuid selle aine keemistemperatuur on – 42 C. Vesi peaks seetõttu loogiliselt võttes keema veel madalamal temperatuuril, kuid vesiniksidemete  tõttu keeb temperatuuril 100 C.

Saturni kvadratuur Uraaniga toimub kolmel korral. Aspekt toob välja majanduse nõrgad kohad, ebatavalisuse. Ägeneb poliitiline võitlus. Halveneb suurriikide omavaheline läbisaamine. Üldjoontes majanduse langus kestab 2021 aasta keskpaigani. Ja seda vaatamata Marsi tagantõukamisele. Peale seda hakkab vaikselt tõusma.Saturni kvadratuur Uraaniga ja Jupiteriga on küllaltki sarnane 1929-30.aasta suure depressiooni seisudega.

USA maikuu rahutused on transiitse Marsi Kalade kvadratuur riigi Uraaniga, kvadratuur riigi AC-ga ja opositsioon Orcusega. Kolm olulist pinget, mis viisid massid protestiliikumisele. Lisa annab transiitse Uraani kvadratuur riigi sõlmedega, sekstiil Päikesele.

Kas sügisel tuleb siis uus laine? Laseme ajal omasoodu voolata, jälgime taevamustrit ja siis teeme omapoolsed järeldused. Seniks olge terved ja nautige suve niipalju kui see kellelgi võimalik on.
Kommentaare ei ole: