laupäev, 19. september 2020

Edo - Tokyo

 

Ähvardavate loodusjõudude seast on inimese jaoks kõige hirmsamad maavärinad – maapinna õudsed krambid ja vapped, mis alati on olnud inimkonnale salakavalateks ja halastamatuteks vaenlasteks. Esimene väringute negatiivsetest omadustest avaldub tema äkilisuses ja toimumise kiiruses. Teine tohutus purustavas jõus. Maavärinad on silmapilgu jooksul hävitanud kõigutamatutena näivad mäed, kündnud maapinda sügavad lõhed, muutnud tundmatuseni senise maastikupildi, teinud varemeteks linnu ja külasid, pidanud külluslikku lõikuspidu inimeste seas ja jätnud peavarjuta tuhandeid inimesi.

Aastatepikkuste vaatluste andmete alusel on välja arvutatud, et igal aastal toimub meie planeedil keskmiselt kuni 20 katastroofilist maavärisemist (neist kaks ülitugevat), kuni 150 purustavat, ligikaudu 9000 tugevat, 19 000 mõõdukat, 150 000 nõrka ja mitu miljonit väga nõrka värinat, mida tajuvad ainult ülitundlikud mõõteriistad. Selles artiklis vaatame Jaapanis toimunud ühe asukoha maavärinaid ja ehk leiame mõne korduva või sarnase astroloogilise taevapildi.

Edo on tänapäeva Tokyo. Linn sai alguse väikesest kalurikülast. 1600.aasta paiku aga külake muutus , kui valitsev jaapani ülik Tokugawa Ieyasu tegi sellest oma võimukeskuse. Geoloogiline ala, kus Edo asus, oli ja on seismiliselt väga aktiivne. Jaapani saared asuvad täpselt selles kohas, kus kohtuvad kaks tektoonilist laama – Filipiini mere laam ja Põhja-Ameerika laam. Pidevalt üksteise vastu nihkuvad plokid on regulaarselt kogu Jaapanis maavärinaid tekitanud. 1703.a. tabas üks neist Edot tohutu jõuga. Genroku nime all tuntud sündmus toimus 31.detsembril 1703.aastal sellise intensiivsusega, mis pani maa lainetama ja lammutas Edo haprad puust elumajad mürinal maha. Hinnanguliselt oli värina tugevuseks 8 palli Mercalli skaala järgi. Umbes 6000 inimest hukkus värinas. Kaasnenud tsunaami viis elu veel tuhandetelt. Palju sai surma puhkenud tulekahjudes. Kokku hinnatakse hukkunute arvuks 150 000 tuhat.

Genroku (Edo), 31.12.1703. kell 17:00.Tugevus 8,0 magnituuti. Astroloogiliselt on värina kaart vägev.Viiteid maa väristamisele on piisavalt. Huvitav on see, et ka vulkanismi iseloomustavad asteroidid on tegevad. Nagu Vulcanoneifel ja Vulcano. Eks värinad ja vulkaanide tegutsevad käsikäes.


 

Maavärinad esinevad sageli siis kui Päike teeb kvadratuuri Kuu sõlmedega. Või siis kui planeet just kerkib antud kohas horisondi kohale. Sageli on kesktaevaga ka ühendus kas geograafilise nimetusega väikeplaneet või hukku sümboliseeriv taevakeha. Lisaks muidugi veel palju teisi nüansse.

Antud juhtumis on Must Kuu tõusmas horisondi kohale Vähis olles opositsioonis Päikesega Kaljukitses. Kesktaevas ühenduses Tokyoga ja Typhonega Kalades. Kuu sõlmed null kraadis Vähk-Kaljukits. Sõlmed teevad kvadratuuri Kuuga Kaaludes. Planeetidest teeb Marss ühenduse Veenuse ja Quaoariga Skorpionis. Maavärina peamised tegurid siis Päikese ühendus Kuu lõunasõlmega, sõlmede kvadratuur Kuuga ja Saturni ühendus Neptuuniga Jääras olles Kuuga opositsioonis. Asteroidide osaline roll päästikuna. Kuuvarjutus null kraadi Vähis. Palju muud tegurid jäävad siin kajastamata.

Maavärinaga kaasneb sageli tsunami kui värina epitsenter on mere või ookeani põhjas. Genroku värina ajal tegi asteroid Tsunemi ühenduse Quaoariga Skorpionis. Flood ühenduse Päikesega. Kas selle maavärinaga kaasnes tsunami või mitte aga eeldused selleks nagu olid.Kuuloomine enne värinat toimus 9.detsembril oli ühtlasi ka Päikesevarjutus asteroid Nippon (Jaapan) peal. Loomine opositsioonis Hephaistosega Kaksikutes.

Maavärinate astroloogiliste kaartide uurijad  peavad oluliseks planeetide keskpunktide arvestamist.

Edo maavärina planeetide täpsemad keskpunktid.

Uraan/Neptuun – 4 Kaksikud konj. Hephaistosega

Kuu/Neptuun – 10 Vähis konj. Must Kuu

Merkuur/Uraan – 14 Kaaludes konj. Ixion

Päike/Kuu – 24 Skorpion konj. Marss

Päike/Marss – 16 Ambur konj. Prenataalse Päikesevarjutuse kraadiga. Varjutus ise toimus 9.12.1923.

Peale sümboolsete vulkaaniliste asteroidide on tegevad ka merestiihia esindajad. Toimub ju sageli  maavärina epitsenter ookeani all. Edo maavärinas oli Scylla Leviathan ühenduses Leviathaniga Amburis.

 

järgneb...

Kommentaare ei ole: