reede, 9. august 2019

Uppumatu 401 - 11


Alljärgnev tekst on võetud ajakirjast „The Astrological Journal“ May/June 2015.ilmunud artiklist (tõlke lühendatud variant).

Kapten Smith ja Titanic
Vastupidiselt mõningatele arvamustele oli Smith`il hea maine nii oma ülemuste kui alluvate seas. Tavaliselt sõbralik, kuid vajadusel ka jõuline, aga mitte mingil juhul ebakompetentne. Alustas oma karjääri 17 aastasena ja juba 25 aasta vanuses sai oma kaptenipaberid. Katastroofi asjaolude uurimine viitas laeva suurele kiiruse ületamisele ja kapten Smith kindlasti kiirustas, et ületada Atlandi ookean 6. Päevaga. Kuigi Titanic oli ehitatud luksus- mitte kiirsõidu laevaks. Aga see oli sel ajal tavaline – kõik kaptenid kiirustasid jääväljade vahel, et ajagraafikust kinni pidada.

Kapteni karjäär oli olnud seni edukas, alates 1904 oli ta White Star Line kompanii kõikide laevade komandör ja sooritas alati nendega esimese reisi. Teda peeti turvaliseks, kindlaks kapteniks. Ta polnu kunagi olnud õnnetuses või näinud laevahukku. 1907 kirjeladas ta oma 40.a. pikkust tööd merel sündmustevaeseks.


Laeva kapten Edward J. Smith (27.01.1850 – 15.04.1912).
Päikesel Veevalajas sekstiil Saturniga Jääras. Merkuuril täpne ühendus lõunasõlmega Veevalajas. Kapteni Uraan-Pluuto ühendus asub „Titanicu kraadi punktis“ ja on nagu tiksuv pomm, mi ootab äratamist seda transiitide ja direktsioonide poolt.Merkuur asub lõunasõlmel kvinkunksis Kuuga Vähis. Chironil täpne ühendus Orcusega Amburis. Neptuunil ühendus Poseidoni ja Karmaga Kalades. Jupiter kujundi saatuse sõrm tipuplaneet Neitsis.Uraan kvadratuuris Sayloriga (meremees). Saturnil ühendus Angeli ja Paradisega Jääras.
Põnev on see,et Titania asub 12.58 Kaljukitses ja väga täpses ühenduses Musta Kuuga, orb vaid 0.01 minutit. Kuu 25 Vähis ühenduses Moira ja Damoclesega ja opositsioonis Veenusega.

Kapten ja Titanicu hukk
Hukkumise põhjasõlm, Päike ja Merkuur kapteni Uraan-Pluutol Jääras. Lucifer kapteni Kuul Vähis. Kuu teeb opositsiooni Jupiterile. Jupiter ühenduses tema tõusumärgiga Amburis ja ühenduses Varunaga.See tagas kurva kuulsuse ja samas austuse,et kapten jäi postile viimse hetkeni. Uraan tema Päikesel. Veenus Saturnil.Neptuun lähenemas tema Kuule ja tegi kvadratuuri tema Uraanile. Must Kuu lähenemas Veenusele. Chiron Kalades tegi kvadratuuri tema Chironile Amburis.

Solar Arc
Frank C. Clifford, kaasaegne Solar Arc direktsiooni tehnika pooldaja ütleb, et see tehnika võib näidata teetähiseid elus, paljastades seda „kes me oleme määratud olema“ ja näitab, kus me eluülesanded võivad täituda. Ta peab samatähtsaks nii direktsiooni sünni aspektidele kui vice versa, astroloogilised energiad töötavad mõlemat pidi.

Kapten Smithi puhul tema Solar Arc lõunasõlm ja Solar Arc Merkuur ühenduses Pluutoga kokkupõrke ajal. Solar Arc Jupiter on kvadratuuris sünni sõlmede ja Merkuuriga (sma kraad). Samuti on siinkohal asjakohane, et Smith´i Solar Arc Neptuun oli ühenduses Titanicu vettelaskmise kraadi põhjasõlmega.
Üks oletatav huku põhjuseks arvatakse Kuu lähedust planeedile Maa, nn superkuu. See seis põhjustavat rekordilise kevadise tõusuvee ja tulenevalt jäämägede paigalt nihkumise.

Kokkupõrke läheduses oli kaks laeva, mis kuulsid SOS signaali – California, mis jäi ööseks ankrusse (arvan,et mõeldud oli ikka triivi, sest selles kohas sügavus ligi 3800 m ja ankurdamine mõeldamatu).Titanicult lastud rakette pidas California kapten Stanley P. Lord (13.09.1877-24.01.1962 (85)) ilutulestikuga Titanicu pardal toimuva peoga. Nõnda heitis ta rahumeeli voodisse ja tema eeskujul ka California ainus raadiooperaator.Hilisemas elus sai kapten pidevalt tunda tema vastu suunatud põlgust.Tema kosmogrammis on Titanial ühendus Musta Kuuga Veevalajas.Kaardis on kujund saatuse sõtm, mille tipus asub Pluuto Sõnnis ja aluse teevad Jupiter Amburis ja Veenus Kaaludes. Tal oli võimalus oma elusaatuses teha midagi suurt ja õilist aga .....

Teine laev jäi tuvastamata. Oletus on, et selleks oli Norra vaalapüügi alus, mis ei tahtnud et neid tuvastatakse röövpüügilt. California püüdis öö hakul Titanicut hoiatada jäämägedest aga side puudus ja hilisemad hädabi rakette peeti lihtsalt ilutulestikuks. Olles vaid 19 miili kaugusel, oleks laev võinud päästa arvatavasti kõik Titanicul viibijad. Veel kuulsid kutsungit neli laeva, millest lähemal, 58 miili kaugusel asus kapten Arthur Rostroni juhitud Carphatia.

Kapten Rostron ja Carphatia
Smithist 19 a noorem Arthur Rostron (14.05.1869 -4.11.1940) alustas oma mereteed juba 13 aastaselt ja jõudis samuti 25 a kaptenipaberiteni, olles ametis Cunard Line (WSL peamine rivaal) laevadel. Sel ajal oli tavaks kehtestada distsipliini rusikatega ja ta oli mees, kes seda ka vajadusel tegi. Kuuldes abikutsungit asus Rostron koheselt Titanicu poole teele, lülitades välja laeva kajutite kütte ja muud süsteemid, et saavutada maksimaalne täiskäik ja laveerida täpselt jäämägede vahel. Kohale jõudis ta 04.10 ja päästetööd kestsid kuni 08.30-ni, kuigi 1500 inimest oli selle aja peale hukkunud, päästeti 711 inimest.

Kuigi Rostron oli väga ratsionaalne, distsiplineeritud mees, kirjutas ta autobiograafias oma tugevast usust saatusesse.Nagu mingi instinkt juhtis teda läbi ohtude, näiteks võttis ta vastu otsuseid lahkuda laevalt, mis hiljem uppusid, vahel aga tundusid olevat kaitstud laevad, kuhu ta otsustas oma meeskonnaga jääda. Ka 1914-1918 a. sõja ajal kui ta pidi lahkuma Marseille`st Inglismaale, meres patrullisid saksa allveelaevad ja tal soovitati merele mitte minna, kuna paljud  laevad hukkusid. Ta otsustas siiski lahkuda ja jõudis õnnelikult pärale. 

Kapten Rostron
Kapten Arthur Rostron (14.05.1869-4.11.1940). Sünnikaart paistab silma suure tuletrigooniga mille teevad Saturn Amburis, Neptuun Jääras ja põhjasõlm Lõvis. Saturn on opositsioonis Merkuuriga ja Saturn on ühtlasi kujundi saatuse sõrm tipuplaneediks. Kolm laevadeõgijat on samuti kaardi elementidega seotud. Scylla Kaljukitses ühenduses Varuna ja opositsioonis Uraaniga. Leviathan ühenduses lõunasõlmega Veevalajas ja Charybdis opositsioonis Merkuuriga Kaksikutes. Titania on temal 28 Jääras trigoonis Marsiga Lõvis. Päike Titanicu kraadis. Jupiter opositsioonis Arthuriga ja põhimõtteliselt ka vastasseis Titaniaga. 


Titanicu hukkumise ajal oli transiitne Neptuun eemalduvas kvadratuuris sünni Neptuunist ja transiitne Pluuto arvatavasti ühenduses tema Kuuga Kaksikutes. Rostroni Solar Arc Merkuur on ühenduses Titanicu vettelaskmise kaardi Veenuse ja Neptuuniga ja tema SA Chiron ühenduses selle kraadi Merkuuri ja Saturniga (sama kraad).Kõige tähelepanuväärsem on aga see, et transiitne Jupiter oli tema Saturnil ehk yodi tipul ja SA jupiter opositsioonis selle Saturniga. Tundub, et see oli tema „saatuslik hetk“ – ja kahtlemata haaras ta sellest kinni. Pärast Titanicu päästetöid sai Rostron mitmeid autasusid USA valitsuselt. Ta löödi rüütliks 1926.a. Pensionil olleks kirjutas autobiograafia (Home from the Sea) ja temale iseloomuliku tagasihoidlikkusega pühendas Titanicu päästmisele vaid ühe peatüki. 2011.a anti raamatust välja kordustrükk pealkirjaga „Titanic Hero“ (Titaniku kangelane).

järgneb...

Kommentaare ei ole: