esmaspäev, 24. august 2015

Valge laevPühendatud kõikidele hukkunute mälestuseks. 

Navigare necesse est – Meresõit on vajalik. See kuulus lause, mis väidetavalt kuulub Rooma väejuhile Pompeius Magnusele (106-46 BC) on läbi ajaloo olnud meresõitjatele lipukirjaks. Meri annab, meri võtab. Teeb seda sageli raskelt ja halastamatult. Niikaua kui on sõidetud merd, on juhtunud laevaõnnetusi, kas vähemate või rohkemate inimohvritega.

2014. aasta sügisel, esimesel Astroloogia instituudi poolt läbi viidud seminaril, kus teemaks  suvel toimunud sündmused, oli natuke juttu ka parvlaev „Estonia“ hukust. See ärgitas, inspireeris, andis tõuke see teema omalt poolt lähemalt käsile võtta. Ja minuteada pole pikemat ülevaadet tähtede seisukohast selles juhtumis meil ette võetud. 

1994.a. ei teadnud ma astroloogiast praktiliselt suurt midagi, olin siis iseõppija, tegin esimesi samme sellel teel. Aga olin üsna usin meretemaatika artiklite ja laevapiltide koguja. Aja möödudes kogunes päris suur hulk ajakirjanduslikke väljalõikeid ja pilte. Ja neid ma nüüd siis kasutan „Estonia“  teemas. Plaanis oli see juba ammu aga ju siis polnud aeg selleks veel küps, nüüd ehk on. Teiseks tõukeks oli hiljuti astroloog Peetri poolt ära toodud huvitav materjal „Estonia“ huku seostest riigi kaardiga. Peeter kirjutas nii: .... Kuna olen ise seoses „Estonia“ katastroofi 20 aastapäevaga (2014) seda teemat palju ja uuesti- ikka ja jälle – kõvasti uurinud, siis paneks fanaatikutele natuke materjali.....Lisan siis tema viited kaartidele artikli lõpupoole juurde. Tuletame siis meelde, läheme ajas tagasi, milline oli maailm üle 20 aasta tagasi ja millised olid prognoosid, millest kirjutasid tolleaegsed ajalehed ja millised olid tegurid, taevased seisud, mis kaasnesid tragöödiaga.

Miks? 

Miks ikkagi Estonia hukkus, miks oli hukkunute arv nii suur. Kas sellele saaks astroloogia abil seletuse leida. Arvan, et mõningate sündmuste astroloogilisi põhjusi on peaaegu võimatu rahuldavat seletust saada. Ei ole teada kõiki astroloogilisi peensusi ja detaile. Paljud iidsed teadmised astroloogiast on aegade jooksul kaduma läinud, mis vanad rahvad olid talletanud selle sakraalse teaduse varasalve. Või on vanad teadmised läbinud moonutuse. Kuid paljud teadmised on jõudnud ka tänapäeva ja nende abil on siiski võimalik leida mõningaid seletusi.

Laevahukkude puhul tekib alati küsimus, miks ikkagi hukkuvad laevahuku korral (ka lennu või rongi suurõnnetustes) ühes kohas ja ühel ajal erinevate horoskoobi märkide inimesed? Üks seletus oleks selline. Kujutame ette, et meie maailm on tasapind ja sellel surmapunkt S. Sellel tasapinnal on lõpmatu arv punkte ja lõpmatu arv teid punktini S. Reaalne maailm aga asub ajas ja ruumis ning teede valiku võimalus suureneb kujuteldamatult. Astroloogia ütleb, et miski siin maailmakõiksuses ei toimu juhuslikult. Ju siis oli vaja katastroofi, et midagi hakkaks muutuma nii riigi kui inimeste meeltes, arusaamades ja põhjus-tagajärg seostes.

Kui võtta kõikide hukkunute kaardid, teha üsna põhjalik analüüs, siis kindlasti leiab teatud ühiseid jooni ja seoseid, mustri kordusi Sama asja tuleks teha ka pääsenute kaartidega. Mõni aeg tagasi, kui toimus Norras Utoya tragöödia, sai kõikide hukkunute kaardid tehtud. Sünastriline analüüs näitas, et sisuliselt kõik hukkunud olid mõrvari suhtes pingelistes suhetes. Lühikese ülevaate sai ka blogis ära toodud. Et ikka leida kinnitust, miks laev hukkus, selleks tuleb veel lisaks riigi ja laeva enda horoskoopidele juurde lisada laeva juhtkonna, laeva omanikfirma, riigi horoskoop ja rida teisi kaarte. Liig mahukas ettevõtmine ühele astroloogile. Kuid midagi saab ikka teha ja välja tuua. Seda ma siis nüüd proovin teha.

1994 prognoosid

1994.aasta oli riigile üsna karm, kuri, paljude raskete õnnetuste aasta. Aasta algul veebruaris toimus Tallinnas Marja kaupluse lae varing, milles hukkus 5 inimest. Siis oli Päike kvadratuuris Pluutoga, Kuu trigoonis Jupiteriga. Augusti algul hukkus Ida-Virumaal autoavariis 5 inimest. Merkuuril opositsioon Uraan-Neptuun ühendusega Kaljukitses. Järgnes „Estonia“ katastroof. Oktoobris toimus samuti ränk autoavarii, kus kaks autot tegid laupkokkupõrke, hukkus 5 inimest. Merkuuril kvadratuur Uraaniga. Aasta lõppes kahe politseiniku hukkumisega Mäo teeristil. Juhtus see 15.detsembril. Kuul ühendus Musta Kuuga Sõnnis. Kaks päeva hiljem jälle raske autoavarii Vaivara lähedal, milles hukkus 6 inimest.  Positiivseid sündmusi oli ka, 12-17.veebruaril toimusid XVII taliolümpiamängud Lillehammeris Norras. Maikuus valiti Nelson Mandela LAV presidendiks. Vene vägede lahkumine meie territooriumilt augusti viimasel päeval. 1994.aastal Eesti osales esmakordselt Dublinis Eurovisiooni lauluvõistlustest. 2-3.juulini peeti Tallinnas XXII üldlaulupidu, millega tähistati 125. aasta möödumist I üldlaulupeost. Siis osalesid esmakordselt ka mudilaskoorid.

Ajalehes „Õhtuleht“ (28.09.1999.a.) ilmus artikkel pealkirjaga „Õnnetusekuulutajad“....Venemaal 1994.aasta kohta ilmunud astroloogilises kalendris antakse prognoos kogu maakerale: “ Septembri lõpul on suur avariide, traumade, tulekahjude ja katastroofide, vastastikuse mõistmatuse, huvide ja ambitsioonide kokkupõrkamise tõenäosus. Kasvab kuritegevus, sõjaliste konfliktide oht, valmidus lahendada probleeme jõupositsioonilt.“

1994.aasta septembris ja oktoobris kulgeski maavärinate, katastroofide, tormide ja lumesadude ahel üle maakera. 28.septembril kukkus evenkide maal alla lennuk JAK 40. 29.septembril oli suur tulekahju Moskva Ülikooli vanas hoones. Indias algas neil päevil kopsukatku epideemia. Jaapanis paisutas taifuun hiigellaineid. Oktoobri algul oli maavärisemine Kuriilidel ja Sahhalinil. 14.märtsil põrkasid Bosporuse väinas kokku tanker ja kaubalaev, nafta väljavoolamine põhjustas hiigeltulekahju. 11.detsembril tungisid vene väed Tsetseeniasse. Jaanuaris toimus maavärin Californias, samal kuul sõitis Kanaari saarte juures karile reisilaev „American Star“, õnneks kõik inimesed päästeti. Aprillis hukkus Nagoya lennuväljal Hiina lennuk, elu kaotas 264 inimest. Septembris lennukatastroof Pittsburgis, hukkus 132. 1994.aasta oli maailmale nagu iga teinegi varasem aasta, oli nii head kui halba, ei midagi ekstra erilist? Eestile aga vägagi karm ja masendav aasta
.
Erilisemaks tegi 1994.aasta selline taevane sündmus, kui 16-21.juulil komeet Shoemaker-Levy 9 purunes tükkideks ja need sööstsid Jupiterisse. Siis asus Jupiter 5 Skorpionis ja Päikesel oli täpne opositsioon Uraaniga Kaljukitses. Ülemaailmne sündmus, millele järgnes globaalne muutus või sündmuste jada. „Estoniaga“ seosed vast selles, et Jupiter-Kuu ühendus tegi poolsekstiili laevahuku Päikesele, komeedi Merkuur sattus täpselt laevahuku Kuule, Päike sattus laevahuku Marsile. Või on see lihtsalt kokkulangevad seosed ja otsest sidet „Estoniaga“ pole. Aga ajaloost on teada üsna mitmeid sündmusi, kui pärast komeedi ilmumist taevalaotusele, toimuvad sageli igatsorti õnnetused, juhtuvad mitmed suuri ohvreid kaasa toovad suurkatastroofid. Siitilmast lahkuvad liidrid, tuntud isikud ja toimuvad poliitilised muutused maailmas. 1994.aastal lahkusid USA muusik Kurt Cobain, Vene filminäitleja Jevgeni Leonov, USA 37-s president Richard Nixon, hukkus F 1 sõitja Ayrton Senna, surid J.Kennedy lesk Jacqueline Kennedy, SDV poliitik Erich Honecker, P-Korea liider Kim Il Sung, kosmonaut Boris Jegorov, USA näitleja Burt Lancaster. 1994.a. oli sünniaastaks lauljale Justin Bieberile, Jaapani printsessile Kako Akishinole. Meil sündisid lauljad Elina Born ja Janek Valgepea. 

Mõned näited mundaanist, kui taevas oli komeeti näha. 1986.a. Halley komeet, samal aastal toimus Chernobõli katastroof ja aasta alguses süstiku Challengeri hukk.1997.a. komeet Hale-Bopp, mitmed rasked lennukatastroofid, printsess Diana hukk. Meil Kurkse väina tragöödia. 2007.a. nähti komeeti 17P/Holmes, peale seda algas suur masu. 2014.a. komeet ISON, Kiievi Maidan, Krimm ja Vene-Ukraina sõda.

1994.aasta Astroloogiline abimehes on 27-28 septembri kohta kirjas järgmist....Kuu siseneb Vähki kell 17.12. Soodus on kinnisvara ost edasimüügiks. Võla tagasiküsimine, kollektsioneerimine, kalastamine ja küttimine. 28. septembri päevale, mis muide oli kolmapäev, Merkuuri juhtida, on kirjas samad asjad, mis eelmiselgi päeval. Järgmine päev aga oli kaduneljapäev ja ka Mihklipäev. Kaduneljapäeva kohta on Astroloogia abimehes öeldud... Ettevaatust liikluses, mehhanismide, elektri-ja gaasiseadmetega, lõhkeainete ja kemikaalidega.

Nädal enne laevahukku oli Madisepäev. Päeva on ka seostatud „Estonia“ hukuga! Seda seepärast, et Madisepäeva lahing 21.septembril 1217.aastal (Päikesel trigoon Marsiga, seskvadratuur Saturniga) ja ka Jüriöö ülestõus 23.aprillil 1343.aastal (Päikesel sekstiil Marsiga), sundpakt Venemaaga 28.septembril 1939.aastal (Päikesel oposit. Jupiteriga, Marsil oposit. Pluutoga), vene vägede baaside loomine Eesti pinnal (Estonia oposit. Scyllaga), järgnes Saksa sõjamasina üleveeremine. Kõik need sündmused on toimunud kolmapäevasel päeval! Ja „Estonia“ katastroof – kõikide nende sündmuste korral on moodustunud pingeaspektid Marsi või Pluutoga ning selle tagajärjel aktiveerunud riigi horoskoobi katsumuste VIII maja. 

Päikese asend 5-s kraadis Kaaludes on olnud kolm korda täpselt ühesugune, sest ka  Madisepäeva lahingu ajal asus Päike seal, kuupäeva erinevus on tingitud kalendrite erinevusest. Jüriöö ülestõusu ajal asus samas kohas teine tuleplaneet – Marss. See koht sodiaagis on pahaendelises 150-kraadises aspektis rahvushoroskoobi Päikesega ja opositsioonis katsumuste maja tipuga. On kummaline, et meie horoskoop – 24.veebruar 1918 kell 18.34,46 – töötab nii ette kui ka taha! Rahvusriik ei saa sündida tühjale kohale. Tema vaimne olemus on kosmoses ammuilma olemas, enne kui see reaalsuses ilmuda saab. Sellele seostele viitas omal ajal astroloog Aapo Reinet.

Õnnetuse aasta kohta kirjutasid meediaväljaanded erinevaid prognoose. 1994.aasta ajaleht  „Esmaspäev“ on läheneva Koera aasta kohta öeldud: uued tuuled puhuvad iseäranis poliitikas. Pahempoolsete rahulolematus kasvab igal pool maailmas, revolutsioonilised aated võrsuvad mõlemil pool kulisse. Patriotism on moes pikka aega, mitmesugused rahutingimused toovad õigel ajal märkimisväärseid muudatusi. Õiglus ja usk saavad sel aastal inimeste meeltes endisest sügavama tähenduse, ka lähedaste abistamine pole nii vastumeelne kui tavaliselt. Inimesed suudavad endisest enam oma sõnadele tähelepanu pöörata, jälgida oma tegusid ja vaadata, kuidas omalt poolt oma käitumisega ümbritsevat mõjutada. Pole ridagi sellest, et aasta jooksul võib juhtuda suurem õnnetus. Polnud ka ei avalikku ega üksikisiku tellimust vaadata või uurida konkreetse laeva tegemisi.

Kõikide päikesemärkide kohta pole otseselt viidatud õnnetustesse sattumist. Mõni väga kaudne viide aga siiski on. Jäärade kohta, kes sündinud 21. märtsi ja 2. aprilli vahel, on öeldud, et päästeteenistuses töötavatel Jääradel tõotab 1994. aasta tulla väga töörohke. Huvitav oleks teada, kas päästeoperatsioonidel osales ka Jäärasid?

Kõiki Vähkisid võivad käesoleva aasta jooksul tabada ootamatused ja üllatused mitmes eluvaldkonnas. Nii mõnelgi Skorpionil tuleb sel aastal senisest rohkem ükskõik mil moel kokku puutuda lennunduse, raudteetranspordi, merelaevanduse valdkondadega. Ambureid ootab suhteliselt rahulik aasta. Aga vähemalt ühele „Estonia“ kaptenitest mitte, Avo Pihtile, kes päikesemärgilt Ambur. Ei saa eeldada, et aasta horoskoobis oleks konkreetselt ära toodud need ohud ja pingelised ajad. Ülevaade oli tehtud üldine ja konkreetsust selles väga vähe.

järgneb...

1 kommentaar: