kolmapäev, 4. märts 2015

Astroloogiline toitumineVana artikkel, mis nii öelda sahtlisse on jäänud. Ehk on aktuaalne ja peab üldjoontes paika ka praegu.
Koostanud  Amory Blanche. 1995.

Jäärale sobivad aedviljadest: lehtsalat, lillkapsas, mugulsibul, paprika, peet, porgand, redis, seller spinat. Puuviljad ja marjad: arbuus, geripfruut, viinamarjad. Joogid: tee, kohv, kakao. Jäära organismil on vajadus toidu järele, mis sisaldab kaaliumfosfaati.

Sõnnile sobivad aedviljad: herned, spinat, tomatid, seller, lillkapsas, sibul. Puuviljad ja marjad: avokaado, banaanid, õunad, karusmarjad, kirsid, mustikad, virsikud, vaarikad, rabarber, aedmaasikas. Joogid: tee, kakao, roheline tee. Sõnni menüü peaks sisaldama naatriumsulfaati, mis aitab organismi kogunevaid jääkaineid välja viia ja kiirendab Sõnni aeglasevõitu seedimist.

Kaksikutele sobivad aedviljad: oad, lillkapsas, seller, porgandid, peet, tomatid, spinat, baklazaan, redised. Puuviljad ja marjad: aprikoosid, granaatõunad, virsikud, ananass, apelsinid, pohlad, vaarikad. Joogid: roheline tee, kakao. Kuna Kaksikud kannatavad sageli hingamisteede haiguste käes, peaks nende menüü sisaldama kaaliumkloriidi, mis mõjub hästi vereringele ja vedelikuvahetusele.

Vähile sobivad aedviljad: kapsas, kurgid, kõrvits, lehtsalat, kartulid, naeris, sibulad. Puuviljad ja marjad: viinamarjad, sidrunid, papaia, mustikad, ploomid, apelsinid. Joogid: tee, kakao, roheline tee. Tähtis mineraal Vähile on luustiku ja hambaid tugevdav kaltsiumfloriid.

Lõvile sobivad aedviljad: kabatshok, oad, herned, oliivid, sibul, kurgid, spargel. Puuviljad ja marjad: sidrunid, apelsinid, ananassid, mandariinid. Joogid: kakao, tee, roheline tee. Lõvi organismile on mineraalidest tähtsaim magneesium, mis on soodus südametegevusele ja luustikule.

Neitsile sobivad aedviljad: oad, lillkapsas, seller, porgandid, tsukiini. Puuviljad ja marjad: aprikoosid, granaatõunad, mustikad, sidrunid.Jook: kohv, kakao, tee. Neitsi organism vajab elutalituseks väävelhaput kaaliumi, mis aitab reguleerida rasvade liikumist kudedes.

Kaaludele sobivad aedviljad: herned, spinat, tomatid, mädarõigas.  Puuviljad ja marjad:. õunad, avokaado, banaanid, karusmarjad, kirsid, mustikad, virsikud, pirnid, ploomid, vaarikad, maasikad. Joogid: tee, kohv, roheline tee. Eriti tähtis mineraal Kaaludele on naatriumfosfaat, mis aitab hoida tasakaalus vee hulka organismis ning soodustab jääkainete väljutamist organismist.

Skorpionile sobivad aedviljad: porgand, humal, sibulad, paprika, kõrvits, redised, kapsad, naerid, sharlottsibulad. Puuviljad ja marjad: greipfruut, arbuus, ananass, sõstrad, ploomid. Joogid: tee, roheline tee, kakao. Skorpioni organism vajab jääkainete väljaviimiseks kaltsiumsulfaati, mis mõjutab maksa ja sapipõie tegevust.

Amburile sobivad aedviljad: artishokid, rooskapsas, endiivia, kapsas, spargelkapsas, kurk, sibul, nõgesed. Puuviljad ja marjad: datlid, viigimarjad, mango, maasikad, kirsid. Joogid: roheline tee, kohv. Aktiivse eluviisiga Ambur vajab elurütmi säilitamiseks räni, selle puudumine tekitab kroonilist väsimust ja organismi vastupanuvõime nõrgenemist.

Kaljukitsele sobivad aedviljad: peet, baklazaan, roheline salat, kurgid, mustjuur. Puuviljad ja marjad: melonid, aiva, banaanid, ploomid, datlid. Joogid: kohv, kakao. Kaljukits vajab organismi, eriti veresoonkonna ja seedimisorganite rahuldavaks funktsioneerimiseks palju kaltsiumfosfaati.

Veevalajale sobivad aedviljad: peet, baklazaan, spinat, kapsas, roheline salat, kurk, porgandid, redised. Puuviljad ja marjad: melonid, aiva, õunad, maasikad.Joogid: kohv, kakao, must tee. Naatriumkloriid ehk tavaline keedusool on Veevalajale tähtis, eriti väga aktiivse eluviisi puhul, mis soolad organismist tavaliselt kiiremini välja viib.

Kaladele sobivad aedviljad: artishokid, rooskapsas, endiivia, valge kapsas, baklazaanid, kaalikas, sibulad. Puuviljad ja marjad: datlid, viigimarjad, mango, aiva, virsikud, metsmaasikad, karusmarjad, ploomid, aprikoosid, ananass. Joogid: must tee, roheline tee. Kalade tervis sõltub suures osas veres sisuldavast rauafosfaadi hulgast, mis soodustab organismi varustamist hapnikuga. Rauaühendite puudumisel võib neil kergesti tekkida verevaesus, madal vererõhk, üleüldine väsimus ja depressioon.

Kommentaare ei ole: