pühapäev, 27. jaanuar 2013

Eesti aastal 2013 - 2

Uraan aasta algul tegi kaugeneva trigooni Neptuunile. Aprillis on Uraan trigoonis Saturniga. Ta liigub VIII majas, rahvatulu, maksude, julgeoleku majas. Uraanilt võib mis iganes nendes valdkondades oodata, äkilisi pöördeid, ootamatusi finatssüsteemis jms.VIII maja valitseb Marss, jälgida tuleks siis tema ja Uraani vahelisi aspekte.Uraan valitseb VI maja, eks seepärast olegi meil tööalaselt hästi juurutatud igasugune IT tehnoloogiline valdkond. Selles vallas oleme üsna edukad.Vahest ehk liigagi. Ja see valdkond on üsna õrnuke ja haavatav. Me liiga palju sõltume IT-st. Kujutage ette, mis siis juhtub kui millegipärast kogu elektrooniline suur süsteem üles ütleb! Kaos missugune. Pealegi liigub asteroid Chaos Kaksikutes - side, suhte, meedia jne. märgis.

Uraani trigoon Saturnile aitab ellu viia muutusi nendes elualades, mis seni toppama on jäänud.Seis tuleb, aspekt moodustub, see annab võimaluse tegutsemiseks.Tegutsema peame meie, planeet näitab rohelist tuld ja seda maha magada oleks kurjast. Majanduses olukord küll stabiliseerub, kuid peaasi, et ta toppama ei jääks, ei stagnareeruks. Võib tekkida illusioon, et meil nüüd majandus tõusuteel ja aina paremaks läheb. Nii äkitselt see asi ei käi. Saturn valitseb meil V maja, paranevad ja suurendatakse lastele, spordile, kultuurile, heaolule, meelelahutusele eraldatud vahendeid. Kahtlane värk, et nendele valdkondadele rohkem raha eraldatakse aga mine sa tea, järsku siiski antakse? Kuigi selle aasta eelarves on suurendamise summad sees. Aga on ennegi nii olnud, et raha nagu eraldatakse kuid hiljem hakatakse kärpima, muutma ja öeldakse, et tekkisid raskused ja muu selline udujutt lisaks.

Uraan-Saturni trigooni mõjul peaks paranema valitsejate vastutustunne tehtud tegude eest. Peaks, aga kas ka paraneb. Ennegi kuuldud suuri sõnu ja katteta lubadusi. Rahvas ootab konkreetseid tegusid, mitte ümmargusi lubadusi. Oleks hea küll kui see nii tuleks. Ega neil, enam kuhugi allapoole pole kukkuda. Reitingud niigi madalad, eriti koalistasioonivalitsusel. Parlamendi maine pole ka just kõrgemate killast. Kui ainult piirdutakse välise kosmeetikaga, siis varsti peseb tõevihm selle maha. Ja ees ootab valimine kohalikesse omavalitsustesse.

Aprillis ja ka hiljem on Uraan opositsioonis riigi Karmaga. Lootus on, et see paneb nii mõnegi asja paika. Vahel küsin endalt, kas see, mis meiega toimub, on karmaline õppetund riigile ja tema rahvale. Et me peame selliselt antud ajajärgu oma valitsejatega ning üleüldise majanduse olukorraga läbi elama ja kogema. Nähtavasti ta nii on.

Veel arvan, et sel aastal tõuseb rahva aktiivsus oma õiguste eest seismisel, väljendamisel. Tulevad pahameele sagedasemad väljaastumised. Ligi kakssada aastat tagasi algas Eestimaal ärkamisajastu, kui Vene tsaaririik 1820. aastal vabastas talupojad ja viis vabalepingu alusel nad uude õiguslikku seisundisse. See oli ärkamisajastu algus. Selle aja Põhjasõlmele Jääras jõuab nüüd Uraan. Ja Jupiter aasta esimesel poolel teeb opositsiooni 1820. aasta Merkuur-Uraan-Neptuun ühendusele Amburis. Uus ärkamise võimalus on olemas.

Saturn liigub riigi III majas, aasta algul on täpne kvadratuur riigi enda Saturniga, suvel trigoon riigi Päikesega ja aasta lõpus on Saturn 20-s Skorponi kraadis kvadratuuris riigi Kuuga.Saturni trigoon Päikesele on hea aeg, et kindlustada riigi materjaalset baasi, teha kapitalimahutusi. See aeg on ka hea, et teha vigade analüüsi, planeerida uusi eesmärke, välja töötada meetodeid nende plaanide elluviimiseks. See on inventuuri tegemise aeg riigis.

Saturn oli kriitilises staadiumis (ühendus iseendaga). Saturn loob korra ja süsteemi ja ta on seotud alguste ja otsustega, mis said alguse 2005-2006. Siis sai peaministrina võimule Ansip ja Ilves valiti presidendiks. Nüüd siis kaheldakse, kas need otsused ja valikud olid kõige paremad. President on Kaljukits, peaminister Kaalud. Mõlemis märgis on Saturn tugev, ühes oma kodus, teises kõrgendatud.

Saturni kvadratuur isendaga on esimene pingete väljatooja pärast tema ühendust endaga (2006). Need tendentsid, mis praegu toimuvad, see on alles õiekesed. Marjad tulevad siis kui Saturn teeb opositsiooni nataali Saturnile. Tõsi, vahepeal on ka omavaheline trigoon (2015). Siis peaks meie siseasjade problemaatika remondiks olema soodne aeg (Saturn liigub riigi IV majas). Peale trigooni ja enne opositsiooni on veel kvinkunks, siis kui Saturn liigub oma kodumärgis ja teeb selle aspekti riigi radixi Saturnile (2018). See aspekt veelkord tuletab meelde ja toob välja vanade probleemide puudused. Lisaks on Saturn oma madalamas asendis taevaekvaatori suhtes. Marju me nopime siis kui Saturn jõuab opositsiooni endaga ( 2020). Kui kibedad või magusad marjad on, see sõltub eelmiste aastate tegemistest.

Saturni kvadratuur riigi Kuuga, see pingestab rahva ja valitsusstruktuuride vahelisi suhteid. Transiitne aspekt provotseerib rahvast, kergemini võivad tekkida konfliktid. Aspekt ilmutab end aasta lõpus, 2014 algul ja rahvas ootab pärast valimisi koheseid tegusid. Ei pruugita olla rahul valimiste tulemustega. Suuremad on pessimistlikud meeleolud. Aspekt raskendab kohaliku majanduse arengut. Minu arust on meil väikeettevõtlus tugevasti häiritud.Sest monopolism tahab kõike oma käpa alla saada. Läbi oma raha ja võimu püütakse kallutada seadusetegijaid omale sooodsamate seaduste kehtestamist.Seepärast istuvadki parlamendi liikmed igasugustes nõukodades ja ühendustes.

Riik kehtestab selliseid seadusi ja reegleid, mis pärsivad pisifirmade tööd ja arengut. Rakendades igasuguseid takistusi, mõni tobedalt veider, mõni absurdne ja mõni lihtsalt täht tähelt EL direktiivi kopeeriv. Sellist asjade käiku küll rahvas pooldades ühinemist Euroopa Liiduga ei tahtnud. See on kriitiline periood riigi elus, kontroll tugevusele. Kuu käivitamisega Saturni poolt samaaegselt lülitub aktiivseks ka riigi Uraan, Kuu on opositsioonis Uraaniga. See on ka üks põhjustest, et osa rahvast ei taha järske muutusi ja osa jällegi nõuavad neid.

Meil tahetakse siseelus kehtestada igasuguseid piiranguid, dikteeritakse ette, mida süüa, mida juua, mida lugeda, millist raadiojaama kuulata, millist tv saadet vaadata, mida üldse tohiks seal näidata, kuidas olla ja mitte olla, milliseid filme-teatritükke peab vaatama jne. Piiratakse meie vaba tahet ja iseotsustamist. Eriti agar on kultuuriministeerium. Arvan, et ministeerium kuulub V maja alla ja maja valitseja Saturn need peale sunnitud vaated ellu püüab viia. Eriti nüüd, kui Saturn liigub riigi III majas ja teeb sel aastal mitmeid aspekte riigi planeetidele. Kultuuriminister on meil Vähi märgi esindaja ja Saturn Skorpionis mõjutab läbi trigooni tema Päikese-Merkuuri ühendust Vähis. Sellest siis ka see agarus ja liialdused.Lisaks V majale on kultuur ka XI maja- tantsukollektiivid, laulukoorid, orkestrid jt. rühmitused. Valitsejaks meil Kuu, mis Saturni poolt aasta lõpus pinge alla satub.

Kuu valitseb riigi XI maja, kultuurile lisaks on see eelkõige parlament, kohalik omavalitus, seadusandlus, reformid. Selle järgi tuleb neil tõsiselt hakata tegelema just nende probleemidega. Saturn ei luba niisama neist mööda vaadata ja mitte midagi teha. Saab suure tõenäolisusega väita, et valimistele järgnevad muutused nii seadusandluses kui muudes küsimustes, milles rahvas sugugi rahul pole, toovad kaasa protestilaine. Üleöö ei muutu midagi aga vähemasti muutmise protsess käivitub.

Miks meil viimasel ajal siis on niipalju probleeme kriitika, aususe, tõe ja valedega. Eriti valitsuse tegemiste ja tegemata jätmistega. Üks tegur oleks progressiivse Päikese asumisega riigi radixi MC lähedal. Teine tegur on progressiivse Kuu täpne opositsioon riigi Saturniga. Kolmas tegur oleks progressiivse Merkuuri kavadratuur riigi Veenusega. Ja progressiivne Marss läheneb riigi Mustale Kuule. Valdkonnad, nagu seda on siis seadusandlus, kord, rahandus, suhted, selle järgi ongi käesoleva ajal peateemadeks ja probleemideks. Jaanuari ajale tehtud progresiivses kaardis endas on Kuul täpne opositsioon Neptuuniga ja progressiivne MC on täpselt riigi Saturnil. Eks see ka palju arusaamatut ja segast aega näitab.

järgneb...

Kommentaare ei ole: