kolmapäev, 10. juuni 2009

Sedna - 2

Mitte ainult Sedna positsioon radixis, vaid ka tema transiit toimib inimestel, eriti on seda näha nende puhul, kes hiljem saavad tuntumaks. Näiteks V.Zirinovskil on Päike 5 Sõnnis. Sedna pendeldas seal aastatel 1975-77. Võimalik, et sellest ajast hakkas ta huvituma poliitikast. See ei tähenda, et ta kõigile samas kraadis olles oleks mõjunud. Sedna mõjub sellistele inimestele, kes viivad tsivilisatsiooni uutele arengu tasemetele, kes tegelevad ekoloogiliste globaalsetes mastaapides aladega. Näide Zirinovskist kannab endas pigem negatiivset varjundit. Pole kuulnud, et ta looduse suhtes progressiivsete vaadetega oleks.

Sedna osast isiku kujunemisel oma ala suurmeheks. Näiteks praegu meile kõigile teada ja igapäevaselt kasutusel olev 3x topelt w (www) leiutajal ja arvuti professor Tim Berners-Lee kaardis on Sednal täpne kvadratuur Uraaniga ja täpne opositsioon Neptuuniga ning trigoon Pluutoga. Kõik on põlvkondlikud aspektid, kuid tema puhul näitavad nad seda, kuidas isik on täpsed seisud osanud ära realiseerida. Juunis 1955 sündinutel samad seisud. Isikliku horoskoopi kõik teised tegurid on aga määravamad, kui ainult põlvkondlikud.

Teine samast klassist mees, kes on Google süsteemi otsingu kaasautor, Sergei Brin. Temal on Sednal väga täpne konjunktsioon Marsiga Sõnnis ja opositsioon Quaoariga. Viimane alati aitab kaasa, soodustab igasugust loomingulist tegevust. Veel on kvadratuur Jupiteriga ja sekstiil Saturniga. Ka need aspektid on küllalt täpsed, jäädes kahe kraadi piiresse. Jällegi põlvkondlikud aspektid, kuid tema jaoks siis toiminud positiivselt ja edasiviivalt. Kõik, kes sündinud augusti teisel poolel aastal 1973 omavad neid seise.

Aatompommi üks loojatest oli Robert Oppenheimer. Temal on Sedna konjunktsioon Veenusega Jääras. Lähedale jäi Jupiter. Massihävitusrelva loomisega kuulsaks saanud teadlane realiseeris selle ühenduse potensiaali siis selliselt.
Albert Einstein, teadusgeenius, temal Sedna konjunktsioonis Merkuuri ja Saturniga Jääras 10 majas. Sednal veel täpne sekstiil Põhjasõlmega.Oma füüsikateooriatega peetakse 20. saj. kõige silmapaistvamaks tegelaseks. Täpne ja struktueeritud mõtteviis Sedna abil lõi maailmale teooriaid, mis siiani tekitavad vaidlusi.

Suur looduse–ja arstiteadlane Karl Ernst von Baer, temal Sedna konjunktsioon Quaoariga Kalades. Oma teadlasevaistu suurteks tegudeks on ta kindlasti saanud selle ühenduse mõjul. Teine mitte vähem tuntud ja kuulus loodusteadlane ja arst oli Rootsi Karl von Linne. Temal Sedna nii eredalt välja ei paista, sekstiil Merkuuriga on ainus põhiline aspekt. Küll on aga Sedna koos Cerese ja Pallasega Kalades.

USA expresidendil G.W.Bushil on Sedna MC-l aga teda ma küll loodushoiu sõbralikuks inimeseks ei pea. Ei ole ta viinud ka maailma uutele parematele tasanditele, pigem vastupidi. Kyoto kliimakokkuleppega ta keeldus ühinema.Veel on Bushil Sedna trigoon Veenusega ja opositsioon Jupiteriga.
A.Lincolnil on Sedna konjunktsioonis Jupiteriga esimeses majas. Ei ole juhtunud lugema, et ta loodusvaenulik mees oleks olnud. Aeg oli ka selline, et siis ei pööratud loodushoiule pea mingit tähelepanu, arusaamad olid teistsugused.

Sedna avastamise aeg on tema maksimaalse väljenduse ajajärk. Nagu näiteks Pluuto avastamine kahe suure sõja vahel. Siis toimusid ülemaailmsed protsessid: moodustati massilise liikmete arvuga parteisid, tõusis ametühingute osatähtus ja liikumine. Tehti algust suurte organisatsioonide loomisele (Rahvaste Liiga) kuni ÜRO-ni välja. Tuli tuumarelv ja tema kasutamine.

Sedna avastati 14. novembril 2003.a. Mount Palomeri observatooriumis Californias. Avastamise aeg kohaliku aja järgi oleks 22.32, ülemaailmse aja järgi siis juba uuel päeval – 14.11.2003. 06.32. Kataloogi kanti ta 2003VB12 nime all. Kui teha avastamise kaart 14. novembri ja maailmaajaga, siis Päike oli just tõusnud horisondi kohale. Planeeti ei saa avastada, kui Päike juba sirab taevalaotuses. See kaart oma majade kaudu näitab pigem siis midagi muud, üldist fooni ja viitab Sedna printsiipidele teistmoodi kui avastamise kaart, mis tehtud observatooriumi kohale ja õigele ajale.

Sedna avastamisel oli ta 17 Sõnnis ja ühenduses sama grupi asteroidiga 1996TL66. Viimane mainitud oli esimene ülikauge asteroid sellest grupist, mis astronoomide poolt avastati.

Sedna avastati päeval, mil USA idarannikul möllas orkaan, kus üle miljoni elaniku jäid ilma elektrita (suurtorm riigis kus avastati Sedna!) ja kontinendil, kus tekkis müüt temast. Sedna valitseb kliimat, loodusstiihiaid, muudab planeedi kliimaolusid. Näiteks tema avastamise ajal filmiti ulmefilmi “Päev pärast homset”!, mis räägib planeedi äkilisest jahenemisest ja supertormist põhjapoolkeral – uue jääaja tekkimisest. Sedna eelmine lähenemine Maale tõi kaasa kliima soojenemise, jääaja taandumise ja veetaseme tõusu maailmamerel. Sedna mõjutab globaalseid kliimamuutusi (talv soojem, suvi heitlikum ja vihmasem, sagenevad suured tormid jms.). Samuti on Sedna mõju all globaliseerumine kõige laiemas mõttes, majandussüsteemide ühinemine, kultuuride segunemine, riikide intergratsioon, inimese vabam liikumine maailmas.

Sedna mõju kasvab Maale lähenemisel ja seda ta praegu teeb. Perigeesse jõuab Sedna aastal 2076., mil ta on “kõigest” 76 korda kaugemal, kui meie Maa Päikesest. Tema maksimaalne lähenemine Maale ja suurem liikumis kiirus võivad esile tuua Sedna tugevama toime. Eelmine kord oli Sedna Maale lähehemal ajal, mil ta lõi inimkonnale uued tingimused. Esiinimene hakkas kasutama vibu ja nooli, kodustati metsloomi, kasvas kalapüügi osa, inimene hakkas rohkem ringi liikuma. Ta adopteerus kliimaga. Ka praegu on inimkond liikuvam, mobiilsem, palju uusi avastusi, leiutusi, mis muudavad inimeste eluviisi. Näiteks vibu/noole kasutusele võtmine kajastub tänapäeval lennundus/kosmose tegemistega. Sedna igal täistiirul suurendab jõudu ja kvaliteeti. Ta annab võimaluse adaptsiooniks uutes tingimustes, võimaluse ellu jääda uutes, varem tundmatutes tingimustes. Samas ta loob need uued tingimused.

Sedna liikumist mööda sodiaaki tuleb vaadata üldprotsesside kontekstis maailma mõõdus. Ajaloost on teada suur katkuaeg algusega 1347.a. Aasta hiljem oli Sedna Veevalaja 12-s kraadis koos Neptuuni ja Lõunasõlmega. Sednal on teatud Neptuuni omadusi ja katk ilusasti sümboliseerib seda, mis võib juhtuda nende ühenduse ajal. Järgmine nende ühendus toimus aastatel 1516-17 Veevalaja 21-s kraadis. Sellest ajast pole teada suuremast epideemia puhangust. Kuid on teada, et 1517.a. Martin Luther kirjutas oma “95 teesi”, mille eesmärgiks oli tekitada debatt väärnähtuste üle kirikus.

Aastatel 1630 – 1865 oli Sedna Kalade märgis. Siis tekkisid salajased masonlikud organisatsioonid, toimus Suur Prantsuse revolutsioon. See periood jääb ka nii öelda “väikese jääaja sisse”. Kliima oli palju jahedam, paljud muidu kinnikülmumatud mered olid jääkatte all. 1685. aastal Sednal konjunktsioon Neptuuniga Kalade alguses. Pole teada mingist suuremast katkupuhangust. Kuid aastaid varem, siis kui Neptuun tegi Sednale poolkvadratuuri, puhkes Londonis katk, mis tappis ligi 100 000 linna 400 000 elanikust. See toimus aasta enne Londoni suurt põlengut sügisel 1666.a.

Neptuuni opositsioon Sednale oli aastatel 1771-72. See aeg langeb uute maa-alade uurimisele Põhja-Ameerikas. Aafrikas avastatakse Sinise Niiluse läte. James Cook seilab uute maade otsingul Vaiksel ookeanil. Meditsiinis - Briti kirurg Downe teeb arvatavasti maailma esimese vaktsineerimise. Prantsusmaal valmivad esimesed portselanist kunsthambad.

Jääras oli ta 1865 – 1967. Ühendus Sednal Neptuuniga oli aastal 1861 Kalade ja Jäära piiril. Neil aastail jätkus Austraalia tundmatute alade avastamine ja uurimine, samuti Aafrika avastamine. Venemaal vabastatakse 20 miljonit talupoega pärisorjusest. Aastal 1892 mais asutati Sierra Club, mis hakkas tegelama looduskohtade kaitesga. Ta on vanim sellelaadne organisatsioon maailmas. Asutamise päeval tegi Sedna sekstiili Päikesele, mis lähenes Neptuun-Pluuto täpsele ühendusele Kaksikutes. Neil aegadel (Sedna Jääras) loodi kõige suuremad, vägevamad armeed ja hävitusvahendid. Kõik tehnilised leiutused on eelkõige läinud hävitusrelvade arenguks. Sellel perioodil on toimunud kõige verisemad sõjad.

20. saj. 70-dadel siirdus Sedna Sõnni märki, algas relvastuste vähendmise protsess, igasugused lepingud relvastuse piiramiseks. Inimkond on hakanud aru saama, et sõjad ei too kasu, algas võitlus vaesusega. Kui vaadata neil aastatel Sedna aspekte, siis üks võimsamaid oli Sedna opositsioon Pluutoga 1987. aastal. Just sel aastal anti Nobeli preemia kõige effektsemale ja suursugusemale avastusele tolle aja keemias, supermolekulaarkeemia sünni eest. Sõnnist Kaksikutesse jõuab Sedna aastal 2025.

Sedna võib ka inimkonnale “kätte maksta” nende pattude eest. Ta võib jätta inimkonna nälga, võtta ära tema toidulaua, muutes selleks kliimat. Sedna on meeldetuletus, et toit on and, kingitus. Ta on varustaja nii kehale kui hingele. Müüdi järgi on Sedna vaenulik meestele. Tervikuna Sedna hoiatab meid loodusele surve avaldamise ja liigse tehnoloogilise arengu eest. Kõik Sedna protsessid on väga aeglased, toimet saab tunda mitmete põlvkondade jooksul.

On pakutud, et Sedna võiks olla Skorpioni kaasvalitseja, seda heas mõttes, toime analoogiliselt kui Pluuto/Neptuun ja Uraan/Neptuun. Mõne maamärgi kaasvalitsejaks ta kuidagi ei sobi, tema stiihia on ikkagi vesi.

Sedna kuulub gruppi SDO ( Scattered disc objekt).
Tema kaugus afeelis on 975,056 au ja perifeelis (kõige lähemal meile) 76,156 au. Lihtsamalt öeldes on Sedna kaugus Päikesest 13 kuni 130 miljardi km kaugusel. Kuiperi vöö on Päikesest 30 kuni 100 au kaugusel asuv piirkond. Sedna avastati siis kui ta oli Vaala tähtkujus ja 18 (17.55) kraadi Sõnni märgis. Päike tegi siis opositsiooni Sednale ja ta ise oli konjunktsioonis Põhjasõlmega. Vaal Avesta astroloogias on “neelaja” mateerija “allakugistaja”. Nähtavasti on Sedna osa sellest funktsioonist. Veel umbes 70 aastat läheneb Sedna Maale, inimkonnal on veel sanss oma tegude üle järgi mõelda.
Erinevate allikate järgi on tema läbimõõt 1700-2000 km. (ka 1180-1800). Asteroidiks teda otse pidada ei saa, sest asteroidideks loetakse taevakehi läbimõõduga 1-1000 km. Astroloogilisest seisukohast peaks teda võtma kui väikeplaneeti. Ametlikult kinnitati Sedna nimi 27.09.2004.a. Nime andmisega tema mõju osa samuti suureneb. Sedna pind on väga ere, pealegi punast tooni, nagu Marsil.

Tema orbiit on ellipsiline (exentr. 0,855) ja orbiidi kalle ekliptika suhtes 11,93 kraadi. Sarnaseid ülikaugeid väikeplaneete on avastatud veel teisigi. Näiteks 1996GQ 21, mis teeb tiiru ümber Päikese ca 925 aastaga. 1999TD10 periood on 990 aastat, 1999CZ118 periood on 1233 aastat, 2004VN112 periood on 5892. aastat, 2000CR105 periood on 3241. aastat. 2003WT42 periood on 9273. aastat, jpt. Neist kaugetest räägime kunagi edaspidi.
järgneb...

Kommentaare ei ole: