pühapäev, 25. märts 2007

Taevane saadik

…viis päeva enne sündmust algas taeva helendus, nii et isegi öösel oli võimalik 40-60 põhjalaiustel ilma lampi süütamata lehte lugeda. Koidikul, mitte kaugel kohast nimega Vanavara (oletatavasti soome-ugri päritolu), toimus ülivõimas plahvatus, mis oli 2000 korda tugevam kui Hiroshimale ja Nagasakile heidetud aatompommi plahvatus. Mürinat ja kõma oli kuulda tuhande kahesaja kilomeetri kaugusele. Tekkinud õhulaine liikus 30 tunni jooksul kaks korda ümber maakera. Hävines 2000 - 6000 ruutkilomeetrit metsa, 150 km raadiuses rebis lööklaine majadelt katuseid ja juuris üles puid. Taevasse kerkis 20 km kõrgune tulesammas ja seejärel hiiglaslik seenekujuline pilv. Hakkas sadama, kuid allasadanud vesi oli must. Sadas musta vihma. Üle Euraasia mandri registreeriti keskmise tugevusega maavärin. Biofüüsikaline energia aeglustas kellade käiku. 700 kilomeetri kauguselt plahvatust näinud inimeste kirjelduste järgi oli helendus nii tugev, et Päike selle kõrval kahvatus. Kohalikud elanikud nimetasid toimunut tule-ja äikesejumala Ogdõ kättemaksuks. Siiani ripub õhus raskesti seletatav paradoks: sel ajal sündinud kohalikel elanikel esineb reesusfaktoris kerge geneetiline anomaalia. Oli möödunud sajandi esimese kümnendi aasta südasuvi…

Astroloogiaga tegelejaid peaks kindlasti huvitama, milline taevamuster sellisele katastroofilisele nähtusele „abiks oli“ ja toimunu esile kutsus. Sündmuse kaart on võimas:
Vähk oli oma „sõrgade haardesse“ saanud tervelt kuus planeeti, lisaks ka Kuu Põhjasõlme. Paraadi alustas Pluuto 24 Kaksikutest ja lõpetas Marss 24 Vähis. Nende vahele jäid siis Kuu Põhjasõlm, Päike, retrograadne Merkuur, Neptuun, retrograadne Veenus ja Kuu. Peale Pluuto ja Marsi olid teised planeedid kaardi 11. majas, Kuu ja Marss 12. maja tipus.
Selle suure kogumi vastas seisis retrograadne Uraan Kaljukitses 5. majas, tehes opositsiooni viiele planeedile.
Horisondi kohale Lõvis olid tõusnud Jupiter ja Must Kuu ning nende vahel asteroid Vanavara. Loojumas olid Chiron ja Tyche (saatuse ja juhuse jumalanna, tema ilusam pool).
Suure vastasseisuga moodustas T-kvadraadi Saturn 9. maja keskel Jääras.
Kõik planeedid peale Uraani olid horisondi peal.
Sellele võimsale Tau-kvadraadile lisasid „vürtsika panuse“ kauged ja lähedased väikeplaneedid.
Otsustage ise!
Vähis paiknesid:
2003EL61 9 kr. konjunktsioonis Päikesega,
Angel 2 kr. konjunktsioonis Põhjasõlmega,
Asia 3 kr. konjunktsioonis Põhjasõlmega,
Okyrhoe 4 kr. konjunktsioonis Põhjasõlmega,
Louhi 5 kr. konjunktsioonis Päikesega.
Kassandra (ettemääratus, võimetus lähenevat ohtu muuta) 6 kr. konjunktsioonis Päikesega.
Deucalion (pääsemine, kui järgid kõrgemaid seadusi) 9 kr. konjunktsioonis Päikesega.
Stone (kivi) 10 kr. konjunktsioonis Päikesega.
Irene (maailma jumalanna, turvalisus tänu rahule) 14 kr. konjunktsioonis Merkuuri ja Neptuuniga.
Mithra (kõrgeim, kosmiline seadus) 17 kr. konjunktsioonis Veenuse ja Neptuuniga.
Taranis (õiglane raev) 18 kr. konjunktsioonis Veenusega.
QL44 22 kr. konjunktsioonis Kuu ja Marsiga.
Aruna (päevaenergia sünd) 23 kr. konjunktsioonis Marsiga.
Zelezny (raudne) 24 kr. konjunktsioonis Marsiga.
Scylla 25 kr. konjunktsioonis Marsiga.
Kokkuvõttes olid nad järgemööda konjunktsioonis kõigi Vähi planeetidega, moodustades võimsa energeetilise kogumi.

Jupiter tõusul omas ühendust Vestaga, Viracochaga (esivanemate poolt määratud saatus), Quaoariga 16 kr., Themisega (asja olemus, tõde) ja Asteriaga (materiaalse maailma eitus). Jupiteril veel täpne kvadratuur cubewano 2002TX300-ga Skorpionisse.
Pluutol ühendus Charybdisega (kaose maagiline jõud) 23 kr.Vähis ja Hathoriga (loodus, kui universumi osa).Lähedale jäi Hephaistos (kreeka mütoloogias sepp-jumal).
Mustal Kuul ehk Lilithil oli täpne kvadratuur 1996TO66-ga. See asteroid esineb tihti õnnetuste ja katastroofide kaartides tähtsal kohal ja paistab silma oma negatiivsusega.

Omaette nelikühenduse Saturniga moodustasid Orcus, Sedna, Damocles ja Cerberus (jäik kontroll) . Saturnil täpne vastasseis Ceresega.
Kolmik Moira-Ate-Nemesis Jäära alguses olid vastaspartneriteks saanud Lucifer-Spirit Kaaludes.
Kalade 24-26 kraadi ja 8. maja olid hõivanud Chariklo, Batus, Nessus, Elatus, Aten (jumal kõiges) ja Eris.
Uraanile „pakkusid seltsi“ Juno, Erynia (otsetähendus „needus, karistus eksimuste eest“),1996 TL66 ning Hylonome.
Veevalajas olid täpselt koos Pandora ja Chaos, orb ainult 1 minut, jäädes 6. majja ja olles opositsioonis Jupiteriga. Kuuendat maja seostatakse katastroofidega.
Varunaga olid koos Toro, Thia ja Bhagwat, mis olid vastasseisus Ixioni, Cyllaruse ja Asbolusega. Quaoari vastas Icarus. Russia on koos Hestiaga (kodukolde jumalanna) 4. majas Skorpionis. Kuu Lõunasõlm koos Pelioniga.

AC –ga täpses ühenduses oli cubewano 2002QL44, Siwa ja Ilmatar. Esimeses majas oli Astrope, mille sõnasõnaline tähendus on „välgu sähvatus“. MC-l kroonis Hel, justkui märkides ära sündmuse olemust, mis toimub. Lisaks oli seal Atropos (lõpp, surm, sündmuse kulminatsioon) ja Dioretsa. Viie kraadi kaugusel, jäädes 10.majja paiknes Dodona (kõrgema taevaliku seaduse materialiseerumine).
Reesusfaktoriga seotud DNA oli koos Astraea´ga (mittemaine), Guest´iga (külaline, võõras) ja Pest`iga (nuhtlus) Lõvi märgi tipus. Kas siit lähtub see geneetiline anomaalia? Nende lähedale jäi Boulder (rahn) ja Hazard (oht).

Oma osa oli täita kinnistähtedel. Päike oli paariminutilise orbiga ühes kraadis Alhenaga (põletusmärk). Ühekraadise orbiga oli Kuul ühendus Wezeni ja Polluxiga.
Marss samas kraadis Procyoniga (koeraeellane), sümboliseerides ohtlikku seisu astroloogias.
Jupiteri ja Vesta peale siras kaugustest Dubhe ( araabia k. „karu“), mis omab Marsi purustavat jõudu. Uraanil ühendus Vegaga („kivine kotkas“). Damoclese ja Cerberuse kohal oli Alpheratz ( araablased nimetavad seda „hobuse sabaks“)!
Nagu pikast loetelust nähtub, olid nn. „kurjad“, endelised ja saatuslikud taevakehad enamuses esindatud ja töös.
Niisugune väikeplaneetide lisamine sündmuse kaardile teeb pildi küll kirjuks, kuid annab hulgaliselt lisainformatsiooni ja miks ka mitte mõtteainet, aru saamaks kujunenud taevamustri osast sündmuse toimumisel. Mitte alati pole aga vajalik sedavõrd paljude, oma printsiibilt sündmusele viitavate väikekehade lisamine kaardile. Valik tuleks teha asteroidi printsiibist lähtuvalt ja kasutada võimalikult täpseid aspekte tegevaid asteroide.

Vaadelgem mõningaid analüüsi elemente:
Tugev Kuu omas kodus. Marsi ja Saturni märgipositsioonid on nõrgad. Kõige pingelisemas seisus on vast Uraan. Pingelisele Saturnile pakub omapoolset kaitset täpse trigooniga Jupiter. Esimese maja valitseja Päike on Vähis, Kuu kodus, ja ei tunne end seal kõige paremini. Majade tasandil on Päike Uraani majas ja Uraan Päikese majas. Suure lahtise kvadratuuri moodustavad Saturn-Päike-Ceres. Sõnn-Skorpion sulustatud nurgamajadesse 10/4. Jupiter 5. valitsejana salapärasuse majas. Saturn 6.valitsejana 9.ndas, ehk viide kaugelt tulnud külalisele. MC valitsejal Marsil on tugev ühendus Kuuga. IC valitseja Veenus on pinges. Chiron kui kaasvalitseja on loojumas, nagu tahaks öelda „pole minu asi, mis tuleb! mina lähen magama“. Ceres 3. kaasvalitsejana annab läbi vastasseisu Saturnile mõista, et „tulise külalise“ reis ei saa olema pikk.
Katastroofi piirkond jääb Vähi märgi alla.( 0 Greenwitsh – 30 on Jäär, 30-60 on Sõnn jne).

Kaks nädalat enne katastroofi, päeval, mil Veenus muutus retrograadseks, toimus Kuuvarjutus Amburis kinnistähe Lesath („astel“, mis osutab katastroofidele) peal ja kaks päeva varem rõngas (annular) päikesevarjutus kinnistähe Mirzim (kuulutaja) peal, seeriast 19 N, mille sisuks on, et „räägib meile realismist, katsest laskuda maa peale“. Inimene hakkab teadvustama oma vana olukorda ja nägema seda nii nagu on, mitte sellisena nagu arvas olevat. See aeg võibolla konstruktiivne ja edukas „tõe saavutamiseks“.
Eeltoodud seeriast olid varjutused veel 1926, 1944, 1962, 1998.aastal. Järgmine päikesevarjutus saabub 2016. aasta 1. septembril Neitsi 9-das kraadis. Algas seeria 5.07.1331. vana kalendri järgi ning lõpeb 10.08.2575.aastal.

Et kogu lugu liiga kuiv ja monotoonne, Saturnilik ei tunduks, võib kaarti kiigates sündmust kirjeldada ka „astrougulauluna“:

Meie lugu kolmandast peohommikust pajatab…
Pulmad olid südasuvel, peiuks kuldselt sädelev Apollon,
pruutneitsiks hõberüüs Selena. Pidu peeti pruudi kodus õhulossis,
roheliste vete pääl. Taevaisa vaatas pealt, peole polnud kutsutud.
Ajaisand reisil viibis, Jäära maadel aega viitis.
Peajumal hoopis peiu maadel jahti pidas, Musta Koera taga ajas.
Preester istus keset lauda, külalised kahel pool.
Ühes otsas sünge Vana kaksiktoolil laiutas, teises uhkes soomusrüüs kuraasikas sõjamees. Laua taga veel kaks pahurat, aeg kel tagurpidi tiksus. Pidu oli täies hoos…

Äkki kontvõõras sisse sadas, hävingu ja kaose endaga ta kaasa tõi. Põletas ja laastas, Musta Vihma kallas, pulmadele lõpu tegi. Ju ta Taevaisa saatis, kättemaksuks pillerkaare- tralli eest…

Kuidas külalised pulmas tundsid end, pulmalistesse suhtusid?:

Peig end pruudi kodus kehvalt tundis, polnud meelelaadiga see paik.
Kaunitar Selena peiust vähe hoolis, sõjamehele külje alla puges.
Kaksikute peremees see turtsus-torises: lauanaabrid kehvad on, üks igivana - pidevalt habemesse pomiseb; teine aina ennast peeglist vahib- peegel tagakülge näitab, targutada-lobiseda pole kellegagi…
Kaunitar Taurusliselt-inetu ja kõle pruudi kodu, niiskus meigi ära rikub.
Naabervana oma hargiga vehib, soeng veel sassi läeb.
Sõjajumal märjas kodus tülpind oli, laua vastast põrnitses. Haudus plaani Põrguvürstil` ära teha, surmatrooni päriselt endal` saada. Pruudile ta silma heitis, enda rüppe kutsus.
Vetejumal - tähtis nina, pruudi kodus häma ajas, teisi udutas.

„Lugulaul“ aspektide kaudu vaadelduna:

Päike 90 Saturn – jälle sa laiutad minu elemendi märgis, sõber sa praegu küll ei ole!
Päike 135 Chiron – mulle ei meeld,i et sa pimeduse poole peale ära lähed, olgugi, et sul Hadese protezee kaasas on!
Päike 90 Ceres – Maaemake ei suvatse mu ettevõtmisele hea pilguga vaadata.
Saturn 180 Ceres – ma olen nõrk, jalad valutavad ning seepärast pahur ja sina ära laiuta mu kõrgustikus!
Uraan 150 Jupiter – Zeus, ära sega jälle minu tegemisi ja Ajaisand ei aita sind sel määral, et mu ettevõtmist nurjata, hiljaks jäid!
Uraan 160 Pluuto – kaugete aegade võlad meil, aga praegu olen kangem ning saad näha, millise üllatuse ma taevast saadan.
Veenus 80 Ceres – iidsete aegade ammune vaidlus - kumb on kaunim ilma peal?
Uraan 180 Neptuun – mina olen praegu kõige vägevam, sinust mulle vastast pole. Kohe saad tunda tuld ja tõrva.
Ceres 135 Chiron –ega me hästi praegu läbi ei saa…

Majade tasandil:

Päike 11-das – ei meeldi mulle selle tuisupea ja mässaja kodumaja. Tea, miks pruut selle valis, saa neist piigadest aru.
Kuu 11-das – Taevaisa maja päris lahe, saab end vabalt tunda, laiata…
Merkuur 11-das – õhku siin majas jätkub.
Veenus 11-das – tuuline siin, soeng läheb sassi!
Marss 11-das – maja on avar, saab tantsugi lüüa.
Neptuun 11-das – kus on näkineiu? järgmine maja oleks mulle pulmadeks omasem.
Pluuto 11-das – oleks nagu ruumi, kuid külalisi palju…
Jupiter 12-das – peaaegu nagu omas majas, ainult liiga märg!
Saturn 9-das – Zeusi majaesine liiga mereäärne, sees palavavõitu
Uraan 5-das – peiupoisi maja laiutamiseks paras, aga kuidagi ebamugav mulle…


Kui võtta appi kujutlusvõime ja pöörata kaarti nii, et Taevajumal (Uraan) jääks üles, siis alla jääks poolkaar, mille ühe tipus on Allilma jumal (Pluuto/Hades), teises tipus sõjajumal (Marss/Ares) ja Taevajumala vastu jääks Merejumal (Neptuun/Poseidon), siis joonistub välja konfiguratsioon, mis meenutab metronomi või Thori (skandinaavia mütoloogias piksejumal) vasarat. Kui peatelg Uraan-Neptuun risti läbi kriipsutada Aja valitseja (Saturn/Kronos) – Maaema (Ceres/Demetra) aspektiga, muutub figuur ankruristiks, ühtlasi on tekkinud kardinaalne rist. On sel kujutisel mingi lisatähendus, või on see lihtsalt fantaasia kujutlusvili?

Sellise keerulise taevamustri peegeldusena toimus 30. juunil, 1908. aastal kell 07.17 inimtühja taiga kohal Podkamennaja Tunguska rajoonis (praegune Krasnojarski krai), Vanavarast 65 km kirdesse Tunguusi meteoriidi plahvatus. Millega täpsemalt tegu oli, ei osata öelda veel tänapäevalgi. Teooriaid on mitmeid, alatas UFO-dest, Mustast August, N. Tesla omapärastest eksperimentidest (üks eksperiment toimus samal päeval), tuumaplahvatusest kuni aine ja antiaine kokkupõrkeni.
Asteroid Tunguska nr. 5471 asus 26 Lõvis, esimeses majas ja oli ühenduses „karistusega“ = Proknega.
Kaardi uurimisel kasutasin koordinaate 102.16 E ja 60.22 N.(Vanavara) GMT -7. kl.07:17. Lähemalt saab Tunguusi meteoriidi hüpoteesidest lugeda raamatust „Tule-jumala kättemaks“, kirjastus: Sünnimaa 1999.

Kommentaare ei ole: