FB. 26.sept. 2023.
Kallas ja Eesti Vabariik
Vaatasin pisut sünastriat (koosmõju)
hetkel ametis oleva Kaja Kallase ja Eesti Vabariigi 1991.a. kaartide suhtes.
Kaja Kallase puhul võtsin aluseks keskpäevase aja, kuna rektifitseeritud ehk
täpsustatud ja kontrollitud kaarti pole võtta, kuid see ei sega üldiste
suundade ja seoste vaatlemist. Piisab sellest, kui planeet on märgis – see
aktiveerib temaatika. Püüdsin üldistada, et oleks lühem kirjatükk.
Pildil on Eesti Vabariigi 1991.a. kaart ning planeedid sinise värgiga. Kaja Kallase kaardi planeedid on punase värviga tähistatud ning näitavad, kuidas nad riigi kaarti positsioneeruvad.
Riigi tõusumärgiks on Kaksikud ning
see näitab riigi sünni eesmärke ja prioriteete. Kaksikute märgis on Kaja
Kallase Päike, Jupiter ning Merkuur. Paistab loogiline ning kooskõlas toimuvaga
– Päike ja Jupiter ühes ja samas märgis ning samas ka riigi tõusumärgis võib
küll viidata, et Kaja Kallas võis soovida ja ka sai riigi üheks olulisemaks
inimeseks, peaministriks. Kui siia lisada Kaksikutes olev Merkuur, positsioon
näib olema sitke ning küllaltki vastupidav – viitab sihikindlusele. Kuna Päike
näitab vitaalsust, võib oletada, et riigi kui organisatsiooni „tervis“ ja Kaja
Kallase oma on justkui sünkroonis. Huvitavaks nüansiks on ka Kaja Kallase isa
päikesemärk ehk Kaalud, mis võib viidata, et Kaja Kallase isa viib ellu mingeid
soove oma tütre kaudu. Ei saa välistada, et ka Kaja Kallase üleüldse võimule
saamine oli kuidagi seotud tema isaga – Kaja Kallase enda Päike riigi
tõusumärgis (ka nn päikesetõusuvalitsuse „jõustamine“ algas päikesetõusu ajal).
Riigi kaardi teiseks märgiks on Vähk. Ressursside küsimus ning kui vaadata riigi kaarti kui organisatsiooni kaarti, Vähi märki tuleb ka maksuraha – riigi kui organisatsiooni püsipartneriks on riigi rahvas (7.märk) ning riigi rahva üheks kuluks on maksud ja varalised koormused (7.märgist lugedes, 8.märk). Vähi märgis on Kaja Kallase Kuu – võib viidata, et suhtumine maksudesse ja varalistesse küsimustesse on emotsionaalne ning üsnagi agressiivselt tarbijalik, ei saa välistada liiga vahetut suhtumist riiklike ressursside küsimuses (kasutame, kasutame, kasutame). Kuu kipub olema üsna vahetu ja tarbijaliku suhtumise näitaja. Nii näib ka olema, maksude küsimuses on nüüdseks nähtud märkimisväärselt vaba suhtumist ning jääb mulje, et peetakse isegi „iseenesestmõistetavaks“ ressursiks. Kuu on üheks immuunsuse tähistajaks, siit võib tuletada võimaliku järelduse, et kuniks Kaja Kallas on peaminister, tema ametialane „immuunsus“ on sünkroonis riigi raha ja varade seisu ning läbipaistvusega (kuniks on jõudu seda kõike ekspluateerida, on troon tagatud). Kui maksuraha peale ei tule, siis positsioon võib hakata kõikuma. Riiklikud rahavood on Kaja Kallase ametialase positsiooni üheks väga oluliseks võtmeks, trooni nurgakiviks.
Riigi kaardi kolmandaks märgiks on Lõvi. Riigi puhul näitab kolmas kommunikatsioonikanaleid, infovahetust, transporti, riiklikke tahteavaldusi ja muud sellist. Lõvi märgis on Kaja Kallase Saturn. Astroloogilisest vaatenurgast on see üsna külm, sihikindel, „on-off“ suhtumisega, blokeerib või kehtestab end üsna kalgilt. Võiks järeldada, et tahet on siin üsna märkimisväärselt ning tegemist on pigem nõ vähemuses oleva tahtega, kuna Saturn tähistab vähemusi ning pretentsioonikaid gruppe. Mina seostaks sellise kombinatsiooni puhul ka nn „idavedude“ skandaali – mingis osas on see olnud riikliku vähemuse privileeg (näiteks, väidetav riiklik eriluba vedudeks jne) ning ilmselt ka tahte („mina tahan“) küsimus. Kui kuues märk on pigem riiklik kohustus, kolmas on pigem riiklikult õeldud „mina tahan“ temaatika. Lõvi märgis on riigi Päike, Jupiter ja Merkuur ning ka Chiron (haav). Riigi üheks nõ krooniliseks haavaks on astroloogilise pilgu läbi „riikliku soolo“ oht ehk mingeid projekte võidakse viia läbi pigem „mina tahan“ ajendil, mitte aga „tõesti on vaja“. Kuna riigi Jupiter ja Kaja Kallase Saturn on märgipõhises konjunktsioonis (samas märgis), see viitab, et Kaja Kallas (koos tugikollektiiviga) on mingites küsimustes justkui „kuningas“. Riiklik „haav“ ehk Chiron võib osutuda valupunktiks ja pika ajalooga teguriks - tundub, et kommunikatsioon ja vähemasti mingis osas ka paberiseadused ning dokumendid on riigi üheks krooniliseks „haavaks“, sõltumata peaministrist (vajadus olla pigem ettevaatlik ning väga hoolikas).
Riigi kaardi neljandaks märgiks on Neitsi. Selles märgis Kaja Kallase kaardi planeete pole, mis ei pruugi tähendada, et mõju puudub. Kuna kaja Kallase Päike, Jupiter ja Merkuur on riigi 1.märgis, on tegemist märgipõhise kvadraadiga – suhtumine on pingeline. Neitsi märk viitab riigi maavaradele, algatustele, immuunsusele, rahvastikulisele keskkonnale, perekonnale, stabiilsusele, harmooniale jne. Pinge paistab tulema peaministrilt. Riigi kaardi planeetidest on siin Marss ja Veenus, riik kui organisatsioon võib kohati olla liigagi innukas mingite algatuste elluviimisel. Kui siia lisada pinge ja surve peaministrilt, võivad mitmedki riiklikud otsused tulla väga äkiliselt või ka järeleandmatu töötlemise tagajärjel ning pinge võib viidata ka tahte küsimusele („mina tahan“). Kuna riigi Marss ja Veenus saavad Kaja Kallase planeetidelt kahelt poolt T-kvadraadi (sh Neptuunilt), tekib hulk küsimusi, kas loodusrikkuste puhul on mingid suuremad projektid kaalumisel - ebamäärane ning salatsev olukord?
Riigi viiendaks märgiks on Kaalud. Selles märgis on Kaja Kallase Pluuto ja Kuu põhjasõlm. Pluuto on varjatud võimuhoovad (nt jõuorganid, salajased võimugrupid, varjatud ressursid, „nähtamatu käsi“, salasõltuvused, obsessiivsus jne). Kuu põhjasõlm on ahvatlev projekt, omapärane tehing, risttee, topeltmängud ehk ka topeltreaalsus, probleemne otsus, „mustkunst“, ebatavaline abi või ka riskantne ettepanek ehk „kokkuleppes on teadmata tegur“. Kuna viies on arhetüüpilise loogika järgi traditsiooniline Lõvi märgi teema ehk ka avaliku võimu ja avalikkuse küsimus, meenub Kaja Kallase nn päikesetõusuvalitsuse“ jõustamine“, mille puhul oli kenake hulk küsimusi, kuidas see ikkagi toimus ning millised jõud sellega seondusid. Kuu sõlmed, sh Kuu põhjasõlm on ekstreemi signifikaatorid, tähistavad võimaliku ekstreemse punkti sektorit. Võiks täheldada küll, et võimuletulek ning manöövrid on olnud küllaltki ekstreemsed ning teadaolevalt on seda kõike ka edaspidiseks planeeritud. Pluuto viitab, et jõukasutus väga mitmes mõttes on tõenäoline – „kui vaja, me teeme, lihtsalt teeme“. Kuna riigi enda planeete märgis pole, Kaja Kallase planeedid aktiveerivad sfääri üsna aktiivselt. Võimalus märkimisväärsetele muutustele, mis muudavad üldpilti linnades ja laiemas avalikkuses.
Riigi kuuendaks märgiks on Skorpion. Selles märgis riigi enda planeedid puuduvad, küll aga on seal Kaja Kallase Uraan. Ebatavaliste jõudude ebatavalised manöövrid. Mõnes koolkonnas peetakse Uraani ka kui „tagavara“ Kuu põhjasõlmeks ehk üsna sarnaste väljenduste signifikaatoriks. Kuues on rutiin, takistuste ja kohustustega tegelemine, igapäevased (sund-)toimingud. Uraan on keemia, elekter, eriprivileegid, väiksed kuid võimukad eriprivileegidega meelsusgrupid, reeglite eiramise võimalus, kiirgused ja ka saastusküsimused. Kogemuse järgi võib Uraan viidata ka Venemaale või venekeelsele olustikule (vahel ka USA-le või EL-i keskvõimule). Millega on saanud Kaja Kallas üsnagi tuntuks? Elektri küsimustega. Kummalised hinnad, omapärased projektid ja lahendused. Kuna riigi kuues märk on Skorpion, siin võiks näha võimalust maavaradele või ka vastupidi – maa sisse hakatakse midagi uraanlikku paigaldama. Potentsiaalne salapäraste ning ebatavaliste ideede allikas. Uraan ja Skorpioni märk kombinatsioonina viitavad ka nõ plahvatuse võimalusele, kummalisele ohule, mis võib olla ebatavaline ning üsna ootamatu. Võimalus jõumängudeks ning jõuga sunnitud olukordadeks. Ei välistaks ka näiteks eriõigustega gruppide loomist, kellel on kummaline ligipääs mõjuvõimule, mis suudab Eesti igapäevaelu muuta.
Riigi seitsmendaks märgiks on Ambur. Riigi enda kaardis seal planeete pole, küll aga on Kaja Kallase Neptuun. Üldiselt on aeglased planeedid üsnagi problemaatilised ning ei saa eirata negatiivse võimaluse realiseerumist. Neptuun on ebamäärasus, lekked, haigused, vargused, narkootikumid või (kummalised) ravimid, (võlts-)lootus, liialdused, illusioonid, jahedus ja niiskus (lämbumine), piirileke või, sissetungi võimalus, abstraktne tüli. IT-astroloogias näitab Neptuun võimaliku häkkimise või pahavara sissetungi võimalusi. Kuna seitsmes on riigi kui organisatsiooni püsipartner ning olulisel määral ka riigi rahvas, võib astroloogiliselt oletada, et konkreetse peaministriga on võimalik vastavate ohtude realiseerumiseks riigi rahva kui sellise suhtes. Miks ka mitte riigi piiriala temaatikas, näiteks Nursipalu on samuti piiri kui sellise lähedal ning sõltumata projekti motiividest, üsna suur „jahutamine“ on juba käivitunud, kohalik elanikkond on „lämbumas“. Omaette küsimuseks on, kas piiriala sümboolses mõttes võib lekkida ka muul viisil, näiteks mõned seadused kipuvad lonkama või on mõni kokkulepe „lihtsustatud“ võimalusele?
Riigi kaheksandaks märgiks on Kaljukits. Riigi enda kaardi kohaselt on seal Kuu, Uraan, Neptuun ja Kuu põhjasõlm – sünnipärane kombinatsioon nii heaks kui ka halvaks, ilmselt riigi sõltuvus mingisugustest omapärastest eriprivileegidega isikute gruppidest ning viitab ka riigi immuunsuse küsimusele. Kaja Kallase kaardis seal planeete pole. Küll aga on märkide tasandil kvadraat viiendast ehk Kaalude märgist, kus on Kaja Kallase Pluuto ja Kuu põhjasõlm. See on astroloogilises mõttes pinge ja survestatus ning viisil, mida on keeruline pareerida. Pluuto lahendamine on väga keeruline, kui mitte „võimatu“. Kuu põhjasõlm tähendab ekstreemsust. Kaheksas tähistab ümbersündi ja „uuendusi“, kuid ka partnerite, sh riigi püsipartneri isiklikke ressursse ehk tavalise pere rahakotti. Teatud viisil võib selline kombinatsioon viidata ka riigi kui organisatsiooni oponentide, partnerite ja isegi vaenlaste kukru täitmist. Tõsise jõukasutuse võimalus. Riigi kui organisatsiooni puhul võib see viidata ka soovile riiki muuta või selle jätkusuutlikkust mõjutada ning kuna mängus on Kuu põhjasõlm, see võib olla topeltmängule sarnane idee. Tahaks loota, et seda ei juhtu, kuid kombinatsioon on väga jõuline ning arvaks, et isegi „plahvatusohtlik“ ehk üllatuslik, justkui arusaamatu ning ka väga kulukas. Kaheksas näitab ka riigivõlga, suremust, elujõu puudust või selle küllust, sunnitud takistusi, riigisaladusi jne.
Riigi üheksandaks märgiks on Veevalaja. Riigil on seal Saturn, Kaja Kallasel seal planeete pole. Üheksas on arhetüüpiliselt välissuhete ja diplomaatia (ka oponentide ning liitlaste poolne tahe) ning osalt ka üks eesmärkide lõpuleviimise näitaja. Riigi Saturn võib vihjata mitmetele aeganõudvatele pingutustele ja viivitustega seonduvale. Riigi Veevalaja märk saab märgipõhise kvadraadi Kaja Kallase Uraanilt, mis kergitab tõenäosust välissuhetele, kuid need on minu arvates pigem priviligeeritud gruppide vahelised suhted, kuna Uraan ei kata suuremat üldsust (tavarahvast). Küsimusi tekitab ka Kaja Kallase Uraani pinge riigi üheksandale märgile, võimalik et nn idavedude teema ja mitmed muud küsitavused on Venemaaga seotud – Uraan on üsna tihti Venemaa ja venekeelse olustikuga seonduva viitaja (Uraan on mõnikord ka USA ning EL keskvõim). Kuna kolmas ja üheksas on teljena käsitletavad, võib klappida küll.
Kaja Kallase Uraan võib aktiveerida riiklikult olulisi küsimusi, mida teised riigid tahavad? Tahetakse ju küll, näiteks varjupaika, maavarasid, ilmselt ka mingeid olustikumuutusi, kuna Uraanil ja Kuu põhjasõlmel on sarnaseid agendasid. Küllaltki närviline kvadraat, mis on tõenäoliselt seotud eelkõige tulevikus plaanitavaga ning paljuski välismaaga (EL võimukeskus, USA, Venemaa, Ukraina jne) seonduvalt. Minu silmale paistab see suure rõhuasetusega just priviligeeritud gruppide suhtlusena, tavaüldsust ei kaasata ning reeglid on tavakodanikele täiesti arusaamatud.
Riigi kümnendaks märgiks on Kalad. Seal pole riigil ja ka Kaja Kallasel ühtegi planeeti, küll aga teeb Kaja Kallase Neptuun märgipõhise kvadraadi Kalade märgile ning see näitab, et temaatiliselt on võimalik aktiveerumine mõne väga kummalise pingega – Neptuun on „udutamine“, lekked, ebamäärasus, jahedus, ebaselgus, kurnatus, alusetud lootused jms. Kümnes on riigi kui organisatsiooni väljapaistvus ning seega on kaasatud riigi ladvik: võimuaparaat, juhtfiguurid, üldine olustik, tuntud subjektid ning objektid. Jääb mulje, et peaministri Neptuun on aktiveerinud ebaselguse ja arusaamatuse. Täitsa võimalik, näiteks nn idavedude skandaaliga on hulganisti küsitavusi, mis siin tegelikult toimub ning tõenäoliselt tundus ka ca poole miljardi suuruse rahapesuhüvitise mittenõudmine justkui „pilves“ olekuna. Kollektiivide mõttes võib arvata, et neptuunlik „udusus“ on osale ladvikust justkui sundolukord ning teisele osale võibolla isegi sunnitud heaolu? Pinge tähendab sunni tunnetamist. Riigi enda kaardi Marss ja Veenus teevad Kalade märgile opositsiooni, mis tähendab, et märgipõhiselt on Kaja Kallase Neptuun tegemas kummalegi T-kvadraadi, hajutab ja hägustab nii algatusi kui ka väljapaistvust ehk lõpptulemusi (ka väärtuseid). Asjakohane on täiendavalt märkida, et samasuguse T-kvadraadi teevad ka Kaja Kallase Päike, Jupiter ning Merkuur – olemine peaministriks ning soov end positsioonil näha kipuvad koos tema Neptuuniga üksjagu pingestama riigi loomulikku algatust ja tulemit ehk väljapaistvust. Kipub kangesti näima justkui soovikohase riigivõimu hägustamisena. Liiga palju planeete, liiga tundlikel positsioonidel. Kuna Päike on ego, siis jätab mulje, et see kõik on mingis osas subjektiivse tahte rakendamine kogu riigile ja üsna hägusel viisil.
Riigi üheteistkümnendaks märgiks on Jäär. Riigil ja Kaja Kallasel seal planeete pole, küll aga saab Jäära märk opositsiooni Kaja Kallase Pluutolt ja Kuu lõunasõlmelt - see on osalt koostöö ja ka vastutöötamine. Teemaks on tulevikuplaanid, sotsiaalne keskkond, riiklik meelsus, mitmed olulised algatused, mitmesugused rahvusvahelised suhted, riikidevaheline koostöö, üllatuslikud tuluallikad, osa igasugustest vabadustest, mingis osas ka Riigikogu jne. Kaja Kallase Pluuto ja Kuu põhjasõlm soosivad varjatust, jõuskeeme ning justkui topeltmängu, Kuu põhjasõlm kipub duubeldama ning võib ette tulla, et aetakse justkui mitut täiesti erinevat asja ühe ja sama pealkirja all.
Riigi kaheteistkümnendaks märgiks on Sõnn. Riigil siin planeete pole, küll aga Kaja Kallase Marss, Veenus ja Chiron. Marss on individuaalne tahe, Veenus on ressursid ja väärtused ning stabiilsuse küsimus, Chiron on „haav“ ehk mis võib tunda anda valuna, kuid võib viidata ka mõnele püsiva loomuga küsimusele. Kaheteistkümnes on kulud, millega peaks olema ideaaljuhul väga hoolikas, kuna sellises positsioonis tehtavad kulud on paljuski liialdustest või tujudest tulenevad kulud. Oluliseks märksõnaks on ka välismaa (-l realiseeruvad kulutused) ning kinniste/salajaste organisatsioonidega seonduvad kohustused. Kuna mängus on Marss ja märgiks on Sõnn, võib siin olla tegemist riigi maa-aladega ning ka looduslike ehk naturaalsete loodusvaradega ning Marss võib vihjata subjektiivsetele ideedele, kuhu suunas on soovi liikuda (kulutada, kulutada, kulutada).
SUMMA SUMMARUM:
Üldine pilt jätab mulje, et Kaja Kallas on liiga pingeline ning riskantne lahendus Eesti Vabariigile ning tema roll oleks kuskil mujal harmoonilisem. Murelikuks teeb tema ja riigi sünastria, mille kohaselt on oht ebatavalisele agressiivsusele kasutada riigi ressursse ning teostada kulutusi, üsna kummalisel viisil. Jääb mulje ka jõuvõtete võimalikkusest, millega võib realiseeruda riigi tegeliku tahte pärsitus. Võib arvata, et tema positsiooni üheks abistajaks ja ka ohuallikaks on ebatavaline suhtumine riigi ressurssidesse – kui otsustusõigus riiklike varade suhtes kahaneb, hakkab ka formaalne ja sisuline võim kahanema, justkui otsene, kummaline, ebatavaline seos. Liiga palju on märgata potentsiaali „udutamisele“ ning hulk küsitavusi, millistel motiividel suheldakse välismaaga (rahavood, lepped, kulude teke ning ressursside liikumine).
Võimalus, et välismaal asub mingisugune „haav“, mis võib osalt motiveerida, aga ka trooni ohuks osutuda. Loomulikult võib väita, et kõik need planeedid on ka teistel inimestel olemas, kuid teps mitte kõigil pole nii agressiivset kombinatsiooni just Eesti Vabariigi 1991.a. kaardi suhtes. Võib väita ka seda, et üks inimene ei muuda ladvikus midagi. Arvan, et päris kõike ei muuda, kuid rõhuasetused ja riskantsuse võimalused on siiski erinevad. Juhtfiguur, olgu nõrk või tugev, peab suurema süsteemiga piisavalt haakuma ning seetõttu on olulise juhi kaart üsna tugevaks indikaatoriks, kuidas organisatsioonil võib tõenäoliselt minna. Hetkel tundub, et suund on küllaltki sünge, väga kurnav nii riigile kui ka rahvale. Lühidalt, sellised mõtted antud loost.
K.Kallas
Kaja Kuu riigi 2. märgis (Vähis) on muidugi väga ilmekas - see on riigi kui organisatsiooni raha, milleks on ju maksuraha, aga ka maavarad ja loodusrikkused. Maksurahade asja oleme vist juba pea kõik tähele pannud.
Tavaliselt peetakse Kuud justkui pehmeks ja toredaks, mis ei tee kuskil miskit halba. Tegelikult on Kuu tundlik ja ka üsna agressiivne lähisfäär ning Kuu võib reaalselt olla agressiivne. Kui püüda seda mõtet selgitada, siis rahvapäraseks näiteks oleks keegi "kuri ämm", kes esitab lõputul hulgal nõudmisi. Alguses tunduvad nõudmised ehk loogilised, aga kui nõudmisi tuleb üha juurde ning muutuvad juba absurdseteks, hakkab kohale jõudma, et "kuri ämm" lihtsalt nõuabki, kasvõi nõudmise pärast. Selline oleks rahvapärane, lihtsustatud näide. Kuu võib olla tõsiselt agressiivne, lääne modernses astroloogias seda enamasti nii väga ei rõhutata.
Kuna peaministriks asudes töötab Kaja Kallase Kuu riigi 2. märgis (maksuraha) väga "vahetult", siis see tähendab peaministrile arvatavasti üsna palju, suhe on justkui ebatavaliselt vahetu ja "väga oluline". Siit ka see, et maksuprojektidel pole ilmselt üldse mingit lõppu, neid tuleb üha juurde. Selle kõige takistamine või vastuseis mõjutab peaministrit väga ärritavalt ning soov maksurahaga "suhtestuda" võib uskumatult massiivseks muutuda.
Üldiselt on inimese, sh peaministri Päike vitaalsuseks (väline elujõud) ning Kuu on immuunsuseks (vastupanuvõime). Siit ka see, et astroloogilisi paralleele tõmmates on peaministri kui positsiooni nõ immuunsus väga olulises seoses riigi maksurahaga. Kui suhe maksurahaga hakkaks kokku kuivama, peaministri positsiooni "immuunsus" hakkaks lagunema. Siit ka ehk nähtav agressiivsus uusi makse kehtestada, vähemasti üks astroloogilisi seletusi toimuvale.
Kuna peaministri enda Kuu ja riigi kaardi Kuu on omavaheliselt opositsioonis (märgipõhiselt küll), see tingib vajaduste erisuse - üks tahab üht, teine tahab hoopis teistmoodi. Püsiv erimeelsus, näiteks abikaasade puhul on sellisel juhul päris suuri tülisid, kuidas lahendada, kes kuidas mida teeb, vaja palju kokkuleppeid ja pingutusi. Seega, erimeelsus peaministri suunalt inimeste rahakotis oleva suhtes on minu arvates püsiv, tavaliselt selline erimeelsus jääbki... Kuna peaministril on oluliselt lihtsam oma tahet kehtestada, võrreldes tavakodanikega, siis tavakodanikud jäävad alla. Riigi rahvale on see traumeeriv ja destruktiivne olukord.
1 kommentaar:
Ikka veel pole uusi artikleid. Väga kahju. Nagu poleks maailmas kohe üldse midagi juhtunud. Igatahes 13.jaanuar Taiwan oma valimisega peaks küll õhu selgemaks tegema. Tuleb siis veel üks sõda juurde? Võib olla polegi paha - ühel riigil kolm tükki korraga. Need kolm kustutavad isu ühel lõpuks? Mis planeetide seisud näitavad ja meile lastakse järjekordselt paista nii öelda usutavalt eitavust. Ja rahvas usub nagu alati.
Postita kommentaar