neljapäev, 21. veebruar 2019

Meie taevased sõbrad - 2


On juhtunud nii, et peale artikli esimese osa avaldamist on järg sellele jäänud avaldamata. Korrastasin blogi arhiivi ja leidsin avaldamata artiklite osad. Esimene osa, Meie taevased sõbrad ilmus blogis 31.mail 2015. https://valor-tahetark.blogspot.com/search?q=ganesa
Nüüd siis heastan selle apsu ja avaldan ülejäänud artikli osad. Need sisaldavad mõnede asteroidide lühiseletust ja rida näiteid isikute kaartides.

Ganesa
Ganesa 2415 – India elevant-jumalus, tark inimeste aitaja; Šiva ja Parvati poeg. Ta sündis ebaharilikul moel. Jumalanna (Parvati) tahtis poega, kes teda kaitseks, ning valmistas ta kümblemise ajal vanniõlist ja naharakkudest, mille ta endalt maha kraapis. Aga kui Ganeša ei lasknud Šivat Parvati tuppa – toimides naise kaitsjana – sai jumal vihaseks ning lõi Ganešal raevuhoos pea otsast. Parvati oli meeleheitel ning Šiva asendas pea esimese ettehuhtuva peaga, ja see oli elevandi oma. Ganešale jäigi elevandi pea ning jumalana nimetatakse teda „takistuste eemaldajaks“.
Teise müüdi kohaselt kutsus Parvati oma poega vaatama jumal Sani, planeet Saturn. Kuid ta oli unustanud, kui ohtlik see jumal võib olla. Kui Sani Ganeša peale vaatas, lahvatasid lapse pea ümber leegid ja tema pea lõhkes. Brahma käskis Parvatil lapse pea parandada ükskõik millega, mis talle kätte juhtub. Selleks osutus elevant Airavata pea.

Ganeša on hinduismis tarkuse ja kirjanduse jumal. Teda kujutatakse elevandi peaga ja suure kõhuga, mis sümboliseerib nii tema aplust kui võimet tagada edukust. Tal on neli kätt, kuid ainult üks võhk. Ta on äärmiselt populaarne jumalus, keda kutsutakse appi uute ettevõtmiste alustamisel. Teda peetakse äritegevuse patrooniks ning äri alal tegutsevad inimesed korraldavad tema auks tseremooniaid. Loetakse, et Ganeša on ka astrojumal ja soosiv astroloogidele.Eesti Wabariigi kaardis asub ta Jäära 22-es kraadis (21.08), 8 majas. Ühenduses asteroid Utopiaga, samuti asteroidide Dioretsa ja Asclepiusega. Teeb trigooni Kuule (1.05) ja asteroid Uraniale (2.10) ning sekstiili Merkuurile (1.10). Kas trigoon Kuule (rahvas, rahvus) tähendaks, et rahvas suhtus astroloogiasse mõistvalt? Tulemärkide trigoon võiks hoopis tähendada, et oldi tulised pooldajad või vastased. Uranial on vastasseis Merkuuriga (1.10). Viimane sümboliseerib valitsust, mis  ametlikult ikkagi ei aktsepeerinud astroloogiat, kui teadust. Ühendus Utopiaga viitab üldisele arvamusele, et astroloogia, kui teadus, on illusioon ja utopism.

Asteroid Zvezdotshot (6465) on riigi kaardis 7.18 Veevalajas opositsioonis Saturniga. Viimane valitseb 5 maja, looming. Saturni vastaseis viide sellele, et igasugune „tähelugemine“ on piiratud tegijate pärusmaa  ja Saturn kui teadus seda ei tunnista. Asteroid Astrowizard on 16.41R Kaaludes 2 majas, täpne poolsekstiil riigi AC-ga.
Taasiseseisvus kaardis on Ganesa 7.15 Sõnnis 12 majas.Teeb samuti trigooni Kuule (0.8) 8-sse majja.Siin on tegemist maamärkide trigooniga, inimesed on praktilist laadi, rohkem materiaalsed, seega paljud ei võta astroloogiat tõsiselt. Kuid salamisi tunnevad selle vastu huvi, 12 maja mõju. Kuule teeb veel kvinkunksi Stargrazer 6.22 Kaksikud (0.45) 12 maja lõpust. Mida aga ligi 2 kraadine orb AC-ga  tähenõia/maagia( Stargrazer) tähendada võiks? Öeldakse ju küll, et eestlased on nõiarahvas ja ennemuiste hoolisid nad tähtedest küll rohkem kui praegu. Nõidrahvale viitab ka Pholuse ühendus EW kaardis IC-ga, sest üheks Pholuse näitajaks on tervendajate ja ekstrasentside arvukus rahva seas. Ja arvestades meie rahva arvu on meil neid ikka tublisti rohkem kui mõne muu rahva hulgas.

Planeet Uraani kvadratuur Uraniaga (1.30) tähendaks, et meie parlament (Uraan valitseb 11 maja = parlament, seadlusandlus) ei aktsepeeri astroloogiat!.....Kuid Pluutol on täpne ühendus Zvezdotshotiga Skorpionis. Siit võib välja lugeda, et astroloogia siiski läheb korda massidele ja trigoon Põhjasõlmega näitab suunda, kuhu astroloogiline teadmine edasi liigub. Astrowizard 13 Neitsis trigoonis Neptuuniga, maiste märkide omavahelised positsioonid. Kuna Neptuun valitseb 12 maja, siis see viitab samuti sellele, et otsitakse astroloogiast seda varjatud osa. Astroloogide poole pöördutakse oma psühholoogiliste või teiste eest varjatud, isiklike probleemide lahenduste leidmiseks. 

On tunne, et 2015. aastal kevadel loodud valitsus kasutab, (osa liikmetest eraviisiliselt), varjatult astroloogilist nõustamist. Minu arust viitavad sellele valitsuse kaardis (9.04.2015) Stargazeri ühendus Jupiteriga Lõvis, Urania ühendus Päikesega Jääras ja Zvezdotshoti ühendus Lõunasõlmega Jääras. Astrowizard 15-s Kaalude kraadis opositsioonis Päike/Uraan ühendusega. Mitte kõik ei aktsepeeri astroloogiat. Kuid mingil määral siiski kasutatakse astroloogide abi ja seda tehti nii enne valimisi ja tehakse seda ka hiljem. Avalikult on oma astroloogilist poolehoidu näidanud ärimees Urmas Sõõrumaa. 

Astroliidu asutamise kaardis on Ganesa 17.30 Neitsi 2 majas ja teeb täpse kvadratuuri 5 maja tipus olevale Pluutole (0.18) ning kvinkunksi Marsile (1.48) Jääras 9 majja.Ganeša lähedale jääb ka Stargazer, mis on ise ühenduses Pars Fortunaga. Stargrazer on hästi aspekteeritud - trigoon Kuule (1.35) ja kvinkunksid Päikesele (1.35) ning Uraanile (2.20), mis omavahel ühenduses Veevalajas. Zvezdotshotil on ühendus ka Musta Kuuga ja täpne ühendus Valge Kuuga Kalades 8 majas. No mida paremat ikka tahta! Veel on Saturnil trigoon Uraniale (0.35). Jupiter, mis kaardis valitseb loomingute maja, on kvinkunksis Astrowizardiga.

EAstroL kinnise grupi horoskoobis (2.01.2015; 21.04) on Ganeša 18.31 Neitsis 1 maja lõpus. Stargazeril ühendus Jupiteriga Lõvis (orb 2.31) 12 majas. Päikesel ühendus MPC-ga (Minor Planet Center), üks põhjustest, mis siin muude teemade hulgas ilmub ka asteroidide tutvustamine.

Uraani avastamise kaart näitab Ganesa asukohaks 5.12 Kaalud. Tal on mitu tähtsat ja täpset aspekti planeetidega : ühendus Neptuuniga (0.25), trigoon Pluutoga (0.50) ja Stargazeriga. Poolsekstiil Lõunasõlmega. – kvinkunks Põhjasõlmega Sõnnis (0.4). Uranial ühendus Astrowizardiga Kaljukitses,  kvadratuur Ganesaga (0.40) ja Neptuuniga (0.52) ning trigoon tõususõlmega (0.45). Uraani endaga on Ganesal sentagon (100.45). Astroloogiliste väikeplaneetide rohke aspekteeritus oleks ka viiteks, et Uraani alla hakkab kuuluma astroloogia ise! Asteroid Astrometria täpne ühendus MPC-ga Jääras viitab ka sellele, et tulevikus hakatakse planeetide kõrval kasutama ka asteroide.

Neptuuni avastamise ajal oli Ganesa 29.31 Kaaludes ja ühendus Põhjasõlmega (1.20). Selles kaardis on mitmeid poolsekstiile : Ganesal Päikesega,  Kuul ja Veenusel Stargrazeriga ning tõususõlmel Uraniaga. Kvinkunks Quaoariga. Neptuuni ja Ganesa vahele jääb 116.22 kraadine nurk, mida hea tahtmise korral võiks ka trigooniks lugeda, kui orb 3.38 liig suur ei ole. 

Pluuto avastamise kaardis on Ganesa 13.35 Veevalajas ühendus Marsiga (4.06) 7 majas. Astrowizard ühenduses Uraaniga Jääras ja kvadratuuris Saturniga Kaljukitses. Päike opositsioonis Astrocourieriga Lõvis. Kui Pluuto arvati välja planeetide hulgast, asus Genesa 17 Neitsis tehes poolsekstiili Saturniga ja kvinkunksi Neptuuniga. Uranial oli ühendus Jupiteriga Skorpionis.

Ixioni avastamise kaardis on selline huvitav seis, et kolm asteroidi on erinevates märkides null kraadides – Urania 0.20 Vähis, Astrowizard 0.6 Kaaludes ja Zvezdotshot 0.38 Kalades. Ganesa on koos Uraniaga, Päike teeb trigooni Astrowizardiga.
Varuna avastamisel asus Ganesa 4 Kaksikutes ja oli opositsioonis Päikesega ning konjunktsioonis Jupiteriga, trigoonis Neptuuniga.
Urania avastamisel asus Ganesa 22 Lõvis V maja alguses tehes täpse poolsekstiili Zvezdotchotiga Vähis. Urania ise oli 15 Veevalajas opositsioonis Merkuuriga ja kvadratuuris Uraaniga Sõnnis.

Kommentaare ei ole: