laupäev, 10. jaanuar 2015

Eesti - riik, rahvas ja tähed - 7Planeetide keskpunktid EW kaardis.

Päike /Veenus 24.22 Lõvis konj. Uraaniga VI maja tipus. Maja alla käib töörahvas, vasakparteid ja opositsioon, tervishoid, teenindusfäär, relvajõud. Keskpunktis asuv Uraan annab siis tooni maja valdkonnale – isemeeluse, impulsiivsuse, vabadusjanu, mässumeelsus, ootamatused.

Jupiter/Saturn 6.03 Vähis konj. Pluutoga ja konj. prenataalse kuuvarjutuse kraadiga (28.12.1917). Keskpunkti printsiip on kannatlikus, edu saavutamine tänu püsivusele ja visadusele. Saavutused töökuse ja visaduse tõttu. Negatiivne on rahulolematus, küpsus ja kogemus saavutatakse elades läbi raskeid aegu. Ühendus Pluutoga viitab , et ei kardeta mingeid raskusi ega tööd, tohutute pingutuste demonstreerimine. Vägivaldsed muutused, piirangud. Minu meelest need omadused hästi iseloomustavad meie rahvast ja riigi saatust (Vabadussõda, annekteerimine, II Maailmasõda, okupatsioon, küüditamine jms.). Veel teinegi keskpunkt asub seal ja veelgi täpsem konjunktsioon Pluutoga – Jupiter/Neptuun 3.54 Lõvis. Selle printiip on näiline õnn, idealism, huvi kunsti ja religioossete asjade vastu. Reaalsuse mittemõistmine valitsuse poolt. Siia alla käiks riigi neutraliteedi hoiak Saksamaa tegemiste vastu enne suurt sõda, mis aga ei taganud Venemaa sekkumist ja riigipööret. Liigne sinisilmne hoiak sai saatuslikuks.

Arvan, et Chiron (Heiron) on meie riigi kaardis samuti üsna oluline ja tema mitmed seosed seda ka näitavad. Päike/Chiron 16.37 Kalades konj. DC-ga. VII maja alla käib välispoliitika, avalikud riigi vaenlased, liitlased, sõjad. Chiron on õpetaja, näitab ka nõrka kohta, mille kaudu saab riigile halba teha. Ajaloost on teada, et mitte kõik tehtud lepingud ja sidemed pole endaka kaasa toonud seda head, mida loodeti. Chironil on veel teinegi keskpunkti roll, Kuu/Chiron 10.00 kraadi konj. MC-ga Kaksikutes. X maja on täitesaatev võim, valitsus. Põhiseadus, riigipead, maine ja prestiis, valitsev partei. Kuu ja Chironi keskpunkt MC-l siis viide rahva ja valitsuse nendele kitsaskohtadele, mis ikka pidevalt ette tulevad. Meie rahva tervis ei ole tugev. Rahvapoolsed õpetused, suunavad avaldused paremaks eluks jäävad sageli vähese tähelepanuta või neid ignoreeritakse  üldse. Chiron ise asub 27 Kalades ja on kvadratuuris sõlmedega. On see karmaline eeldus, et me olemegi seda väärt läbi põdema ja elama, et meie riigi saatus selline on olnud nagu ta on.

Kindlates märkides on kuus planeeti ja seda Lõvi-Veevalaja märkides. Lõvi annab teatud uhkusetunde, glamuursuse, kangekaelsuse. Veevalaja vabadusarmastuse, progressiivsuse, kaasa minemist uudsusega (internet, „tiigrihüpe“, ID ja muud kaardid jms.).
Sõlmed, Põhjasõlm Amburi viimses kraadis. Meie suund tulevikku peaks olema vaimne, filosoofiline ja maailmavaatelt suunatud tulevikku. Hariduse ja maailmavaatelisuse edasiarendamine. Tervikuna on horoskoop rohkem pingeline kui harmooniline. Küllalt ebastabiilne ja saatuslik.

On veel üks riigi sünniaeg, mille ma leidsin ajalehe Nelli Teataja artiklist (28.12.2001). Selles on ära toodud 1932.aasta visand astroloog E.M. riigi tulevikuportree. Autor on andnud ainult oma initsiaalid. Artiklit vahendab Jüri Liim! (kirjapilt nagu ta artiklis on).

Saatus ei tõota Eestile midagi head.
„....tähed ennustavad kaunis kindlalt meie riigi hävinemist, ehkki seda aastakümnete pärast. Eesti riik kaotab oma iseolemise vägivaldsel teel. Eesti riik sündis 24.veebruaril kell 1.55 minutit ja 48 sekundit, mille võtsin oma arvutuste lähtepunktiks“. Nii alustas oma ennustust astroloog E.M.

                                                   Kaart 24.02. 1918 kell 1.55(12.55)

Esimene Maja: Näitab meie rahva olukorda. See selgub meile Lõvide tähtkujust, mille valitseja on Päike. See annab rahvale suurt elujõudu ja tahet raskustest ülesaamisel. Siit saab välja lugeda rikkalikku abi sõpradelt ning soovide täitumist. Neptuun mõjutab romantilisi unistusi, sihita sekeldusi ja kaootilisi tundeid. Jupiter annab pessimismi, kuid ka püsivust ja tahet. Need planeedid ei anna kunagi Eesti riigile lugupidamist ja au. Läbi lüüa võime vaid iseenda jõul, sest meil on vastupidavust ja tahet. Neptuun ja Jupiter toovad veel Eesti Vabariigile kaela mitmesuguseid diplomaatilisi sekeldusi ja riide. Neptuuni iseäralik mõju avaldub juba meie riigi imelikus sünnis.

Teises Varanduse Majas: kiirelt liikuv Kuu näitab ebakindlat rahanduslikku seisukorda. Kuu, olles opositsioonis Veenusega, annab mõista, et oleme edevad ja kergemeelsed luksuse tagaajamisel, eriti aga diplomaatilisel alal. Ka õnnepunkti Kuuendas, Haiguste ja Raskuste majas, annab rahvale vaesust ja toob raskusi, eriti tööliskonnale. Kolmas Maja: algab Neitside tähtkujust ja näitab kirjanduslikku arengut. Ilukirjanduses pääseb valitsema külajuttude mõju. Selles majas kajastub tugevalt ka rahva pessimistlik ellusuhtumine. Neljas Maja: näitab isamaad, sisemist majapidamist. Sõjaks Marss toob siin Eesti Vabariigile palju tüli. Tugev Marsi opositsioon 10. Valitsuse majaga ei anna Eesti Vabariigile head lugupidamist välisriikide poolt. Marsi süü on, et Riigikogus on palju vaenulikke erakondi ja riide.

Viies – Õnne ja Armastuse Maja: on tühi. See tähendab, et meil on vähe õnne riskeerimistes ja spekulatsioonides. Skorpion Viienda Maja otsas näitab rahva moraali langust, tugevat kirglikkust, kuid ka sündivuse kasvamist. Kuues Maja: on Töö- ja Haiguste Maja. See asub Küti tähtkujus, mille valitseja on Jupiter. Sellest on tingitud rahva suur tööjõudlus. Õnnepunkti valitseja Saturni mõju nõrgestab rahva tervist ja halvendab töövõimalusi. Seitsmes Maja: algab sõbralikust Veemehe tähtkujust. Siit selgub meile, et mitmed diplomaatilised toimingud toovad meile rohkem kahju kui kasu. Kannatada saab eriti riigi rahanduslik seisukord. Uraanus seisab Eesti Vabriigi horoskoobis Kaheksandas Majas s.t. Surma Majas ja on halvasti aspekteeritud. See on astroloogile selge tunnus meid varitsevast hädaohust.

Kaheksas Maja: on Surma Maja. Eesti Vabariigi eluiga niisugusel kujul ei ole väga pikk, võrreldes teiste riikide elueaga. Sest Uraanus, kui surma maja valitseja, asub omas majas ja märgis. See annab talle tugeva mõju. Eesti riigi lõpp on vägivaldne, ning selle põhjused on puht ideelised. Üheksandast Majast; selgub meile, et tulevikus saab tugevasti kannatada rahva moraal. Kirikud elavad üle suuri raskusi. Kümnes Maja: algab Kalade tähtkujust. See tähendab kaootolist ja segast valitsust. Selle maja valitsejad Neptuun ja Jupiter on Saturni ja Päikese poolt halvasti valgustatud. See on selge tunnus, et valitsusel puudub edu. Alalised lahkarvamused ja kriisid segavad valitsuse tööd. Kalade märk tunnistab kuulsat eesti jonni ja leppimatust. Kuid Jupiter asub ise Üheteistkümnendas, s.o. Sõprade Majas. See näitab siiski head lõpptulemust ja rahva soovide täitumist. Jupiter majas kõneleb abist ja sõberriikidest. Kaheteistkümnes Maja: on Kannatuste, Raskuste ja Vaenlaste Maja. Allalaskuv Kuu punkti konjunktsioonis Kaheteistkümnenda Maja otsaga toob rahvale palju muutlikke muresid.

See on siis horoskoop aastast 1932. Astroloog E.M. ennustas selles Eesti riigi hukku alles aastakümnete möödudes. Sellest terminist tuleb aru saada. Isegi okupatsiooni tingimustes me oleksime teatud määral kui (vaba)riik. Meile jäeti vähemalt  alles nimetus. Mainitud astroloog pidas siin silmas seda tulevikku, kus aastakümnete pärast Eesti riik lõplikult lõpetab eksisteerimise, kui oma keele, kultuuri ja seadustega struktuur. Ilmselt see aeg on nüüdseks kätte jõudmas. Kuid oli ka teisi ennustusi kaugtuleviku osas. Neis pajatati samuti Eesti Wabariigi lühiaegsest elueast, väga pikast mitteriiklikust eksisteerimise raskest füüsilisest ja moraalsest põlvest. Rahva ärkamisest, soodsatest oludest ja eesti riigi uuest tekkimisest. Kuid see priiusepõlv pidevat olema vägagi lühike – kõigest tosinajagu aastaid. Siis pidavat Eesti lõplikult hääbuma teiste riikide rüppe (Valor: ehk on see Euroliiduga liitumine?).
Selline siis üks variant riigi sünnist. Kui teha kaart astro com abil, siis kellaajaks tuleb panna 12.55. See annab planeetide need asukohad, millest artiklis juttu oli. 

järgneb

1 kommentaar:

Mza ütles ...

Karl Reits ennustas 1930datel,et eesti riiki tabab või osaleb ka tulevases Kolmandas maailmasõjas. Ning enne seda annab üks riigijuht, vabaduse käest ära. Võiks väite,et 1.05.2004 oligi see päev,kui eesti riik lakkas olemast ja sai osaks föderatiivsest Euroopa liidust. Kuid kolmanda maailmassõjaga seoses märkis Karl Reits,et selle käigus pillutatakse eesti rahvas mööda maailma laiali,kuni see lakkab rahvana olemas. Seda viimast protsessi on näha ka juba praegu.