esmaspäev, 25. oktoober 2010

Ajastu astroloogia

Ammustel aegadel, kui taheti näha, mida tulevik toob, kasutati araabiamaailmas peamiselt horoskoopi, mis põhines Päikese sisenemisel Jäära märki. Siis Päike aspekteeris kõiki nelja kardinaalmärgi alguskraade. Selle järgi siis prognoositi tulevikku. Eriline tähtsus oli kaardil, mis kirjeldas Jupiter-Saturni konjunktsiooni. Kuid sageli jäi sellest väheks, sest see ei seletanud paljuski kõiki ees ootavaid sündmusi. Tuli leida veel mingi oluline faktor. Peale Uraani ja Neptuuni avastamist oli selleks kahe planeedi ühendus – Uraani ja Neptuuni konjunktsioon. Seda kahe grupi planeetide seoseid nimetatakse ajastu astroloogiaks. Tsüklite kasutamises pole midagi uut, uus on minu jaoks see, et kasutusse on võetud mõlemate tsüklite koosmõju koos kolmanda kaardi kaasamisega sellesse. Kõiki nüansse ja peensusi täielikult veel ei valda. Kuid loodan, et seda kirja pannes ja näiteid edasi uurides saab asi selgemaks.

Ajastu astroloogia uurib „ajastu vaimu“, millele inimese horoskoop on antud ajastul allutatud. Ta on seotud poliitiliste sündmustega, suurte katastroofidega, tervete rahvaste kaasaminemist massipsühhoosiga, inimmasside patoloogilise käitumisega, rahvuse ja riigi karmaga, kollektiivse alatedavusega ja üksikisiku loovande väljendustega. Kui lähemalt neid uurida, siis kooruvad välja vägagi tugevad seosed ja mõjud. Ajastu astroloogia tõestab, et temale alluvad kõikide teiste tasandite horoskoobid, sealhulgas nataal ja mundaan ning nad on tihedalt seotud ajastu astroloogiaga. Just need seosed formeerivad masside ühiskondlikke sündmusi, millesse on haaratud terved riikide grupid ja rahvad. Samas ajastu horoskoop korrigeerib selle ajaperioodi teiste horoskoopide tegemisi.

Milleks on seda siis vaja, uurida ajastu kaarti ja sellega arvestada? Sageli on nii, et suure liidri või andeka kunstniku horoskoop ütleb meile vähe või pole peaaegu üldse näha kust tema anded ning loominguline potentsiaal välja paistab või riigijuhi kaart ei ole seotud antud maa horoskoobiga. Väga paljude rahvusliidrite, teadlaste, kunstnike või filosoofide horoskoopide järgi on nad väljunud oma kaardi võimalustest. Siin tulebki appi ajastu kaart. Kui ikka liidril või kunstnikul pole tugevaid seoseid oma ajastu kaardiga, siis see isik millegagi ajaloos end ei jäädvusta. Kui aga on sügavad seosed ja sidemed, siis isik on ajaloos vägagi silma paistnud ja end kroonikasse talletanud. Ajastu ja isiku horoskoopide sümbioosi kaudu ja koostöös sünnibki tõeline ande ja võimaluste väljendus. See horoskoopide omavaheline koostöö ei ole tavaline sünastria, kus analüüsitakse tekkinud kahe või enam kaartide planeetide aspekte aja reosonatsi – see on sümbolite sünastria.

Ajahetke ehk ajastu astroloogia abil tehtud kaart aitab palju paremini lahti mõtestada suurte ühiskondlike protsesside olemust, millest enamasti sõltub rahva elu ja surm. Ajastu astroloogiline kaart soodustab ühe sündmuse edukat kulgemist ja takistab teise läbiviimist. See tähendus omab tähtsust ka üksikisiku puhul. Eriti torkab see silma riigijuhtide, poliitikute, väejuhtide, religiooni juhtide, suurte teadusmeeste või kunstimaailma isikute eluloo kulgemistes. Ajastu kaart aitab ka paremini prognoosida võimalikke suursündmusi ja tekkida võivaid tendentse.

Millised faktorid on siis peamised, mis aitavad olnust aru saada ja ka tulevikku paremini prognoosida? Üheks peamiseks on Uraani ja Neptuuni tsükli arvestamine, selle tsükli kõikide faaside jälgimine, eriti nende planeetide omavaheline kvadratuur ja opositsioon. Teiseks tuleks sellesse kaasata Jupiteri ja Saturni Suur mutatsioon ehk siis konjunktsioon. Lisaks kasutada ka nende planeetide väikest mutatsiooni.Väike mutatsioon on iga 20 aasta järel toimuv Jupiter-Saturni ühendus.

On täheldatud, et alati enne rahvaste massilist ebanormaalset, normist kõrvale kalduvat käitumist, toimuvad Jupiteri ja Saturni ühendused veemärkides. Lisaks neile on kriitilised ka need märgid, kus Kuu omab staatust. Nendeks on siis Sõnn, kus Kuu on kõrgendatud ja Kaljukits, kus Kuu on pagenduses. Planeetide kontsentreeritus nendes märkides (Sõnn ja Kaljukits) tingib ühiskondlike protsesside ebastabiilsuse ja kutsub massides esile alateadlikke hirme, tugevaid emotsionaalseid resonantse.

Eriline oht on siis, kui on väljendunud Vähk-Kaljukits telg ja Sõnni märk, kui selles on olnud Uraan-Neptuuni tsükli mingi faasi algus. Samuti siis, kui Suure mutatsiooni järel toimub neis väike mutatsioon. Kuna telge Vähk-Kaljukits ja nende valitsejad Kuu-Saturn kureerivad mälu siis retrospektiivne (minevikku pööratud, tagasiulatuv) analüüs on vastavas ajaperioodis raskendatud objektiivse informatsiooni puudumise tõttu.

Kui Päikese ja Kuu ühendus, mis toimub sõlmede lähedal, ehk siis varjutused, võivad mõjuda destruktiivselt üksikisikule, tuues kaasa tema ego nõrgenemise või lõhkudes seda. Siis samamoodi võib aeglaste planeetide ühendust võtta analoogselt kui varjutusi. Seda juba riikide ja rahvaste tasandil. Sümboolselt oleks see kui kolme kuuloomise süsteem, kus osalevad Päike-Kuu, Jupiter-Saturn ja Uraan-Neptuun. Päike on indiviidi ilmaruum, Kuu tema aeg bioloogilise ja emotsionaalses arengus. Jupiter on sotsiaalne ilmaruum, Saturn formaalne sotsiaalne aeg. Nende ühendus siis sotsiaalne ilmaruum – ajaline täiesti pidev ning ühtlane ajalõik. See on mundaanastroloogia, mis piiratud ajaga. Uraan – igavik, eksistentsiaalne aeg, aeg ilma piirideta. Neptuun – kosmiline ilmaruum, väli, kus ühinevad erinevate tasandite alateadlikud protsessid. Uraan-Neptuun ühendus – kosmiline ajaline kontiinuum (täiesti pidev või ühtlane). See on ajastu astroloogia tasand.

Aega saab sümboolselt jagada kaheks: sündmuse ajaks ja idee ajaks, seda läbi planeetide omaduste ja printsiipide, mis formeerivad ühe või teise tsükli. Omavaheline aegade edasine areng viiakse täide, teostub tsükli kulgedes, alustades ühendusest ja kujutab endast Päike-Kuu arheotüübi ühenduse kordust. Niisiis saab aja kulgemise protsesse jälgida kahe paari planeetide ühenduste kaudu.

Jupiter-Saturn ühendus formeerib ajaloo käiku. Ühest küljest näitab Jupiter sotsiaalset, religiooset külge, tema sotsiaalseid väärtusi, kogutuid ja omandatud teadmisi. Formeerib maailmavaadet. Teisalt Jupiter kui maailmaruum ja Saturn kui aeg. Mõlemad on sotsiaalsed planeedid. Saturni asi on jälgida struktuuride säilitamist, kehtiva korra ja väljakujunenud maailmavaate säilitamist. Nende koostöös tekivad uued sotsiaalsed struktuurid.

Jupiter-Saturni ühendus üksikisikule on viide suurteks tegudeks. Sageli leiab seda aspekti suurtel juhtide, monarhidel, religioonitegelastel. Isikul on aktiivne osalus ühiskonna tegemistes.
Uraani ja Neptuuni tsükkel kordub iga 171-172 aasta järel ja toob maailma uudse mõtlemise. Seepärast saab seda ühenduse aspekti nimetada ajastu ideede ja vaimu sünniks.Viimane ühendus oli aastal 1993 19 kraadi Kaljukitses. Maailma mastaabis ilmusid areenile kloonimine, uued haigused ning linnu-ja seagripp. Siit sai alguse Euroliidu tekkimine. Jõudsalt hakkas arenema kõik, mis seotud internetiga, mobiilne side, kogu elektroonika plahvatuslik edasiminek, nanotehnoloogia, geeniuurimused, poliitilised kataklüsmid, riikide lagunemine ja uute tekkimine, kaugete väikeplaneetide avastamine, teistsugune kunsti väljendusvormid (perfomans, 3D filmid), rahvaste rändamine ja palju palju muud. Eestile tõi see kaasa tema Taasiseseisvuse ja tormilise arengu ID riigiks muutumisel.

Uraan-Neptuuni ühendus peale kahtekümmet ühendust või 3600 aastat, kordub 6 kraadi piires samas kohas. Kui see tsükkel jagada kuueks alaperioodiks, siis saame 600 aastased nn. suure Haldei tsükli, mida nimetatakse Naroseks. Selle tsükli verstapostideks on olnud: 576 e.m.a. sündis Buddha (budism), teistel andmetel umbes 563 e.m.a.; dzainismi tekkimine, Phytagorose tegevus, Kreekas kehtestatakse demokraatia, daomism, sünnib Kong Fuzi.

25 m.a.j. – Kristuse missioon; 625 (622) m.a.j. moslemite ajaarvamise algus hidzra.; 1225.a. Püha Franciscus tegevus (oli eluliselt vajalik katoliiklusele). Järgnevad Uraan-Neptuun tsüklite algused olid 1308.a.; kolm korda 1478-89, ja 1650 ning 1821.a. Tänapäeva see ühendus hakkas formeeruma 1992.aastal ja kestis terve aasta. Orb oli 2 kraadi piires. Täpne ühendus toimus 2.veeb. 1993.a. 19.33 Kaljukitses.

Üksikisiku tasandil on Uraan-Neptuuni ühendus põlvkondlik aspekt (1821-25 ja 1992-95). Toimib põhiliselt läbi majade, nõuab tööd iseendaga.
Neptuun on omamoodi filter, mis sõelub tohutul hulgal välja ideid, mis tekkinud uraanlike energiate poolt ja muudab nad sümbolistlikeks.
järgneb...

Kommentaare ei ole: