laupäev, 13. oktoober 2007

Varuna

Teine cubewanode grupi oluline tegija on Varuna. Järgnevalt pikem ülevaade tema astroloogilisest mõjust ja osast maailma kujundamisel.

Esialgne tähistus : 2000 WR106
Nr. kataloogis : 20000
Orbiidi kalle : 17,128 kraadi
Täistiir ümber Päikese : 283 aastat
Kaugus Päikesest : 43,070 aü. kuni 47.277 a.ü.
Ekstsentrilisus : 0,051
Absoluutne tähesuurus : 3,7
Esimene vaatlus : 24.11.1954. 6.47:30 GT, Palomar Mountain, California, USA (116W52, 33N21).
Avastus : 28.11.2000. 9:51:38 GT, Steward, Kitt-Peak, Tacson, Arizona, Usa (111W36, 31N58).
Asend avastamise hetkel : 10.29 Vähk, retrograadne.
Teade avastusest : 1.12.2000. 16:45 GT
Liigub stabiilsel orbiidil, vähese ekstsentrilisusega.

Fakt, et Varuna kuulub cubewanode gruppi, paneb arvama, et selle väikeplaneedi tähendus saab olema sarnane Quaoariga. Kuid Quaoar`i orbiit on palju lähem ideaalsele ringile ja orbiidi kalle palju väiksem kui Varunal. See lubab meil oletada, et Quaoar kui väikeplaneet, kannab endas baasalust kõikide cubewanode hulgast rohkem puhtal kujul.
Varuna see eest pigem esindab teisejärgulist ja rohkem ekstremaalsemat varianti.Vaadelgem Varuna avastuse kaarti.
Varuna avastati hetkel kui ta kulmineerus MC-l, 9 maja poolt. See haakub väga hästi mütoloogiaga. Ainus aspekt suurte planeetidega on bikvintiil (144) Uraaniga 5 majas. Teisest küljest on Uraanil veel kvintiil ( 72 ) Päikesele. See räägib meile sellest, et cubewanodedele on ühine loomise teema.
Varuna avastamisel oli Päikese konjunktsioon teise tähtsa sama klassi taevakehaga-Quaoariga Amburis.Varuna ise tegi kvadratuuri esimese avastatud cubewanoga-1992QB1-ga.
Varuna asend MC-l ja väljapaistev Amburi märk võimaldavad öelda, et Varuna kuulub selliste “Jupiterlike” alade hulka nagu eneseimetlemine, isiku üleskiitmine, lai tunnustus ja üldse ükskõik mille laiaulatuslik levimine. Selles mõttes on Varuna suguluses mitte ainult Jupiteri, vaid ka Chironi ja Uraaniga. Kuid erinevalt jupiterlikkusest populaarsusest, räägib Varuna rohkem laiaulatuslikumast ja pikemaajalisest kuulsusest, andes inimesele surematuse, või vähemalt pikaajalise mälu rahva hulgas.

Mütoloogias on Varuna kohta kirjutatud järgmist – Varuna esineb hinduismi iidsete hümnide kogumikus „Rigveeda“ taevajumalana. Ta sümboliseerib taevast ning elab oma palees kõrgel selle maailma kohal, milles tegutseb Indra. Seega oli ta teatavas mõttes isegi Indrast tähtsam, ent kuna ta asus kaugemal, oli tema roll vähem oluline. Ta näeb kõike, mis maailmas toimub, ning jälgib inimeste tegemisi, loeb nende salajasi mõtteid ning saadab oma käskjalad nende toimetuste järele valvama.Ta viibib kõikjal ja teab nii minevikku kui tulevikku. Eeskätt on tema tegevusvaldkonnaks moraal. Ta kontrollib vandeid, tema algatas ja hoidis rita`d ehk korda, mis usuti kehtivat nii looduses kui ühiskonnas ja mida inimesed peavad järgima. Need, kes rita`st kinni ei pidanud, sattusid paratamatult Varuna silmusesse. Kuid Varuna oli üldiselt heatahtlik jumal ja võis patud ka hõlpsasti andestada. Mõnikord öeldakse, et Varuna lõi Päikese, teinekord, et Päike on tema silm. Hiljem hakati teda pidama öö isandaks ning veejumalaks, jõgede ja merede valitsejaks. Tuul oli tema hingeõhk ja tähed ta silmad. Teda seostatakse Kuuga ning tema hoole all oli püha jook Soma. Samuti jagas ta Jamaga, esimesena surnud inimesega, surmariigi valitseja tiitlit. Vahel peetakse teda ka üheks Aaditajatest ja Mitra kaksikvennaks, hinduismi emajumalanna Aditi järglasteks.Vennad pidid hoolitsema universumis korra ja õigluse eest.Tavaliselt nimetatakse Aditi järglaste seast seitset või kaheksat jumalust (Mitra- valgusejumal, Varuna jt.), ning nad kehastavad kshatrijate ehk sõjameeste seisuse põhiolemust väljendavat väge. Viimasel ajal on aaditajaid mõnikord öeldud olevat ka 12. Neid seostatakse Päikese kui elu allikaga ja neist igaüks on seotud aastaringi ühe kuuga.
Usutakse, et aaditajad päästavad kõigist haigustest ja õnnetustest. Aditi kaheksandat poega Martandat peetakse mõnikord inimeste jumalikuks esivanemaks.Varunat on nimetatud ka madude kuningaks.
Varuna oli seega veedade ajastu peajumal, tema omadused kandusid hiljem üle äikese ja sõjajumala Indrale.Veel on Varunaga seotud Laksmi ehk Shri, kes oli veedade mütoloogia kohaselt hinduismi püha tarkus ja oletatavalt oli selle nime taga algselt mitu jumalust, teiste seas ka Varuna või Surja kaaslannad.

Varuna eripärasus, mis seotud Jupiteriga, on Varuna side seadusega, õiguse mõistmisega, õiglusega. Kuid õiglusega mitte inimmaailma seaduste järgi, vaid kõrgema – kosmilisete seaduste mõistes.
On veel üks Varuna ilmingu tahk, mis eelkõige haakub Uraani ja Pluutoga. See on seotud tema piiriala asendiga, eraldades kosmost kaosest. Läbi Varuna ilmnevad uued põhiolemused, varem tundmatud ideed ja probleemid, mis ilmnedes osutuvad globaalseteks. Uued teadvuse piirid ja raskused, mis seotud tundmatu teadvustamise ning õppimisega.
*6.07.1785 – üksmeelselt valiti ja kinnitati seadusega USA rahaühikuks dollar
Varuna konj. musta Kuuga Neitsis
Pluuto konj. Kuu tõususõlmega Veevalajas
Päikese konj. Uraaniga Vähis

Varuna konjunktsioon Päikesega:

*28.11.1843 – USA ja Prantsusmaa tunnustasid Hawai elanike iseseisva rahvusena.
*2.12.1845 – USA president J.Polk teatab Kongressile, et Monroe doktriin kindlalt jõustub ja USA peab agressiivselt laienema läände.
*25.12.1868 – USA president A.Johnsoni tingimusteta vabandus kõigi kodusõja algatajate suhtes.
*2.03.1917 – Varuna täpsel ühendusel Päikesega Venemaa tsaar Nikolai II loobus troonist. Aasta hiljem, jällegi Varuna ühendusel Päikesega sõlmiti Brest- Litovski rahuleping.Tekkis uus Venemaa, mis loobus monarhiast, lõi uue ideoloogia
*5.03.1918 – Nõukogude Venemaa viis oma pealinna üle Moskvasse, täpne konj. Päikesega Kalades
*28.05.1955 – alustati Baikonuri kosmodroomi ehitust
*17.05.1970 – T.Heyerdahl alustas Marokost retke üle Atlandi papüüruslaeval Ra 2
*1.06.1979 – Rodeesias tuli võimule negriste pooldav valitsus, millega lõppes Ian Smithi võim
*2.06.1979 – paavst Johannes Paulus II külastas oma kodumaad Poolat, olles esimene paavst,kes käis sotsriigis
*20.06.1990 – Ida-Saksamaal hakkas kehtima saksa mark
*20.06.1991 – Saksamaa otsustas pealinna Bonnist viia üle BerliiniMeditsiinivallast:

*9.05.1960 – USA legaliseeris esimese riigina maailmas rasestusvastased pillid. Päeva situatsiooni iseloomustavad hästi Varuna aspektid – tal on kvadratuur Uraanile („ei ootamatustele“), trigoon Saturnile ( „jah planeerimisele“), ühendus Päiksega (side elualgega)
*5.06.1981 – Tervishoiukeskus San Franciscos teatas hukatuslikest tagajärgedest, mis seotud järsu immuunsuse nõrgenemisega eriti homoseksuaalsete inimeste hulgas. See oli esmakordne teade uuest haigusest, mida tänapäeval nimetame aidsiks! Ainus harmooniline aspekt Päikesel sel päeval oli täpne ühendus Veenusega
Viimased kaks näidet viitavad Varuna seotust bioloogia, meditsiini ja tervishoiuga või vähemalt sidet Varuna ja Päikese vahel sel teemal. Paljudel spetsialistidel, kes tegelevad meditsiini või farmokoloogiaga, on horoskoopides nn. „põletatud” Varuna, st. väga tihe side Päikesega.

Minnes tagasi meie ajaarvamise algusesse, vaatleme ühe enamtrükitud raamatu – Piibli seost Varunaga.
Piibli kujunemise ajalugu on järgnev. Piiblit asuti vormima üle 300 aasta pärast peale Jeesus Kristuse sündi ja missiooni Juudamaal. Nikaia Kirikukogu 325.a., Hippo Kirikukogu 393.a. ja järgnevad kirikukogud kinnitasid kanooniliste ehk pühade kirjade loetelu, millest aegamööda kujunes Piibel. Vana kiriku 7 oikumeenelist n.ö. ülemaailmset kirikukogu Bütsantsis - astroloogiliselt näeb see välja Varuna osalemisega järgnevalt:

20.05.-25.07.325 – Nikaia usutunnistus Ariuse vastu: Isa ja Poja olemusühtsus + 20 kaanonit S.t., et alles 325 aasta pärast Jeesuse sündi hakati kõnelema temast kui Jumala pojast ning sätestati see kiriklikus, Nikaia usutunnistuses.Preester Arius ja tema pooldajad, kes juhtisid tähelepanu sellele, et Jeesus oli inimese poeg, sattusid kiriku tagakiusamise alla.
Varuna konj. Veenusega Vähis
Varuna täpne oposit. Quaoariga
Merkuuri kvad. Churchiga (tõlkes-kirik) nr. (10343)
Marsi konj. musta Kuuga Neitsis

Mai-juuli 381 – Nicaenoconstantinopolitanum:Püha Vaimu jumalikkus + 4 kaanonit, st., et alles 381 aastat pärast Jeesuse sündi toodi kiriklikku õpetusse Püha Vaimu mõiste.
Varuna kvad. Päikesega (juunis)
Varuna sekstiil Marsiga (mais)
Varuna trig. musta Kuuga (mais)
Neptuuni konj. Quaoariga Kalades
Päikese konj. Saturniga (mais)

22.06-17-07.431 – Efesos, Maarja kui Theotokos Nestoriuse vastu + 6 kaanonit, st. alles 431 aastat pärast Jeesuse sündi kuulutati Maarja jumalaemaks.
Varuna täpne kvinkunks Chaosega
Churchi sekstiil Päikese ja Merkuuriga

8.10.-1.11.451 – Chalkedon, kristuse kaheloomuse-õpetus + 28 kaanonit, st., et alles 451 aastat pärast Jeesuse sündi otsustati, et temas oli nii inimese kui ka jumala loomus.
Varuna konj. Veenusega Ambur/Skorpion
Varuna konj. Marsiga Amburis
Päikese konj. Merkuuri ja Saturniga Kaaludes
Uraani konj. Neptuuniga Lõvis

5.05.-2.06.553 – Konstantinoopol, Nestoriuslaste taunimine, st., et kirik asus omaenda avalikult langetatud otsiste põhjal kiriku sees teisistimõtlejaid taga kiusama.
Varuna konj. Kuu tõususõlmega Jääras

7.11.680-16.09.681(Trullanum) – Konstantinoopol, monotheletismi taunimine, st., et alles 680 aastat pärast Jeesuse sündi sätestati jäik usk ainujumalasse.
Varuna konj. Churci ja Kuu tõususõlmega Jääras
Marsi täpne kvad. Chaosega
Neptuuni konj. Erisega Kaljukitses

24.09.-23.10.787 – Nikaia, piltide austamine + 20 kanonit.
Churchi konj. Quaoari, Logose ja Uraaniga Lõvis ja oposit. Saturniga
Marsi konj. Neptuuniga Neitsis
Varuna täpne sekstiil Ixioniga

Veel kauge ajaloo sündmustes leiab Varuna seotust näiteks järgnevas:

*26.11.1095 – pandi Clermonti kirikukogu poolt paika Ristisõdade algus Palestiinamaa vastu 12-13 sajandil. Tol päeval tegi Varuna läheneva ühenduse Pluutoga Jääras. Esimese ristiretke ajal 15 juulil 1099 langes Jeruusalemm, jällegi Varuna konj. Pluutoga, orb väga täpne – 0.02.

Teistsugune Varuna mõjuulatus langeb tervele keskajale, mis on seotud inkvisatsiooni toimepanemistega. Ketserite jälitamist õhutas paavst Lucius III Bulla ja see kiideti heaks Verona kirikukogul 1184. Inkvisatsioonile pani aluse Rooma katoliitlik kirik 1233 aastal, Varuna konj. Pluutoga Kaaludes. Siin astub „mängu” üks plutiinodest –2001KX76 ehk Ixion(28978). Varuna ja tema aspektid on olulisel kohal tolle aja sündmustes, mis seotud kiriku juhtimise probleemidega, võimul oleva kõrgklassi ja usujõudude omavaheliste suhetega.Varuna ja Ixioni ühenduse ajal (täpne kevad 1059) toimus kristliku kiriku jagunemine katoliitlikuks ja õigeusuliseks, seda aastatel 1054-1244. 20 juulil 1054.aastal Konstantinoopolis(Istanbul) kuulutati see välja, Marss läheneb Ixionile-le vastasseisu, orb 2.03.ja Päike- Merkuur teevad läheneva vastasseisu Varunale, orb 1.01 ja 1.08 vastavalt. Uraan on Skorpioni alguses, seejuures täpses kvadratuuris Varuna/Ixioni keskpunktile.
Aastal 1059 ( Varuna täpne konj. Ixioniga) kõrvaldas paavst Nicolai II lõplikult Rooma imperaatori paavstide valimise võimalustest. Sel moel lagunes lõplikult lääne katoliitliku kiriku ja varem domineerinud impeeriumi võim.

Bütsantsi impeeriumi nõrgenemine, Konstantinoopoli langemine 1204.aastal ja linna lõplik türklaste poolt vallutamine 1453 pani aluse ütlusele „Moskva on kolmas Rooma” ning õigeusu kultuuri siirdumise sinna. Otsustav samm selleks oli patriarhia otsus 1589 aastast. Metropoliidi Joann pühitsemine patriarhiks teostati Uspenski kirikus 5.02.1589 (uus kalender). Sellest ajast sai Venemaast mitte ainult poliitiline, vaid ka usuvõimu pooluseks Euroopa kultuuris. Sel päeval tegi Veenus täpse ühenduse Varunaga, trigooni Chironiga. Viimane oli ühenduses Ixioniga – harmooniline, mittekonfliktne kõrgklassi ja usuvõimu koostöö. Varunal veel sekstiil Marsiga Skorpionis.

1721 a. Peeter I likvideeris oma reformiga patriarhia ja riigipoolse juhtimise kirikute üle, võttis enda kanda loodud Sinood. Varuna asus sel ajal patriarhia loomise (5.02.1589) vastaspunktis iseendale. Peale selle läheb transiitne Ixion üle 1992QB1(15760) tolles kaardis, mis ideaalselt sümboliseerib range admistratiivse kontrolli sisseseadmist kirikuvõimu üle.
Samal aastal, 1.11.1721, kui Varuna teeb trigooni Päikesele, saab Venemaast impeerium. Imperaator(Päike) faktiliselt juhib vahetult nii riiklikku bürokraatiat kui ka kirikut.

Pärisorjusest Venemaal. Neid saab astroloogiliselt kirjeldada Pluuto ja Ixioni aspektidega. Ka siin on mängus Varuna. Pärisorjus kehtestati Venemaal septembris 1497. See toimus Pluuto lähenemisel Ixionile, sealjuures on Uraan retrograadne ja teeb kvadratuuri Pluutole. Kuid peale 1592 ja 1597 aasta seadusi (Varuna pingeaspektide aeg) igasugused talupoegade õigused likvideeriti lõplikult. Neist said mõisnike pärisomandid. Teistest mittevabadest maaelanikest said pärisorjad 1649.aasta seaduse alusel. Sel ajal Pluuto asus Varuna/Ixion keskpunktis.
*19.02.1861 – pärisorjuse kaotamine Venemaal. Formeerub Saturni ja Uraani kvadratuur ning Saturni trigoon Pluutole. Kosmogramm sisaldab tugevat T-Kvadraati – Varuna, Chaos, Orcus -Neptuun, Sedna -Ixion. Varuna-Chaos on opositsioonis Ixionile, mis siin tähendaks reforme kõrgema võimu poolt, pärisorjuse kaotamist (seda sümboliseerib Varuna).
Samal ajal USA orjapidajad-osariigid lahkuvad US liidust, vastukaaluks A.Lincolni valimisele presidendiks ja eesootava maareformi vastu.

*6.07.862 – Novgorodis tuli võimule Rjurikov, kellest sai alguse selle dünastia edasine kujunemine. Varunal konjunktsioon – Jupiteri ja Ixioniga Kaksikutes. Kaardist võib leida vihjeid, et venelased ei tunne end oma maa peremeestena ja selleni on viinud asjaolu, et legendi järgi kutsuti varjaag-normaan välismaalt killustunud vene vürstiriike ühendama ja valitsema. Neptuun, mis sümboliseerib teisi rahvusi, asub kaardi esimeses majas, Kuu lõunasõlme läheduses. Ja edasistes Vene riigi jaoks olulistes kaartides on näha sama tendentsi, kus aktsent on Jupiteri ja Neptuuni, Amburi ja Kalade peal. *21.02.1613 – Isevalitseja valimine. Toimus see kirikuvõimu heakskiidul, Veenuse konj. Chironiga Kaljukitses ja trigoon kolmikule – Jupiter, Pandora ja Neptuun Neitsi 23-25 kraadis. Varunal kvadratuur Pluutole Sõnnis. Seda iseloomustab veel Kuu trigoon QB1-le, mis näitab rahva heakskiitu sellele sündmusele. Marsi konj. Uraaniga ja sellel Ixioni-ga. T-kvadraat. Opositsioon Jupiter, Neptuun - Saturn ja kvad. Uraan ning Ixion. Kõik see selgelt sümboliseerib uut, ootamatult võimule saanud Romanovite dünastia saaga algust. Esimene, Romanovite dünastia aluspanija oli Mihhail Romanov (18.07.1596-13.07.1645) Kroonimine leidis aset 411.07.1613 Kremli Uspenski katedraalis. Ja viimase tsaari, Nikolai II troonist loobumine(2.03.1917) tähistab terve epohhi ning isevalitsejate võimu lõppu Venemaal. Sel ajal Varuna –Ixion opositsioon langeb dünastia alguse Päikesele. Transiitne Merkuur ja Veenus samuti samas, tähistades vabatahtlikkust kui fakti. Antud sündmus räägib masside ideelisest veendumusest, mida tähistab Varuna, et uus on parem kui vana ja need veendumused lähevad konflikti isevalitsemise ideedega, mida sümboliseerib Ixion. Tema transiitne vastasseis dünastia alguse Päikesel aga sümboliseerib dünastia lõppu.
Kui poleks olnud transiitse Ixioni opositsiooni Romanovite dünastia alguse Päikesele ehk oleks siis monarhia Venemaal püsima jäänud ja saanud jagu aja väljakutsest.
Veebruarirevolutsioon (1917) ei toonud kindlat riigivõimu ja ajutiselt loodu lagunes edasi. Oktoobrirevolutsioon (õigem oleks riigipööre) toimus ikka sama Ixioni vastasseisuga dünastia alguse Päikesele. Ta kõrvaldas lõplikult eelmise riigijuhtimise süsteemi elemendid. Varuna osa selles ei saa vaadelda kui ainult rahvust lõhkuvat fakti.
Nõukogude Liit loodi Varuna opositsioonil Ixioni-le, kuid ühendusega transiitse Kuu sõlmedega. See opositsioon sattus kokku opositsiooniga Saturn-Jupiter dünastia alguse kaardis. Saturni asemel on Varuna ja Jupiteri asemel Ixion – imeline kohavahetus, eelmine ühiskonna struktuur väljub rahvusriigi raamidest, pretendeerides rahvusvahelises mastaabis universaalsusele. Nõukogude Venemaa, mis vahetas välja Tsaari Venemaa, saab ootamatult ideoloogia näidiseks, mida edaspidi paljud maad püüavad jäljendada. Mis sellest välja on tulnud – seda teame me kõik ilma siin kirjutamata.

Marsi ühendus Uraaniga, asudes endise võimu alguse kaardis Päikese asemele, tähistab maa jäika industrialiseerimist (Marss konj. Uraan, trigoon Pluutole). Neptuunil ei ole täpseid mazoorseid aspekte – administratiiv-käsumajandus ei oma reaalseid majandus-ekonoomilisi eeldusi. Saturni täpne poolsekstiil Ixioni-le on kahtlemata range jõuvõimu vertikaali näitaja. Ka cubewano 1996TO66 (19308) trigoon Neptuunile sümboliseerib ehk võimast propaganda aparaati ja kindlat rahvuslikku valuutat, kuigi puudusid turumajandusele omased suhted ning valuuta polnud vabalt konventeeritav (Neptuun ilma täpsete harmooniliste aspektideta põhilistele planeetidele).
Huvitav oleks ehk seegi, et Nõukogu Venemaa Päikese kraadis asub sama ühenduse Veenus konj. Varuna, mis on Venemaa patriarhia kehtestamise kaardis (5.02.1589) – omapärane ideede transformatsioon. Eelmine religioon roogitakse nüüd põhjalikult välja.
Tänapäeva Vene Föderatsiooni kaardis (tehtud uue riigilipu heiskamise ajale Kremlis) on tugevasti aktspekteeritud Neptuun: Venemaa turumajanduslikud suhted saavad lõpuks teoks. Neptuuni konj. Uraaniga – seda võiks interpreteerida kui majanduse edu vahetut seotust tehnilise baasi täiustamise ja tehnoloogia arenemisega. Peale selle võib tähendada, et finantsressursid koonduvad tööstusfunktsionäride ja riigiaparaadi kätte. Veenuse konj. Pluuto ja Ixioni-ga 4 majas vast näitab seda – riigipoliitikale(Ixion) on tähtis looduslikud (Veenus) ressursid, energiavarud (Pluuto), samuti ülitsentrialiseeritud kütuse/energia kompleksid.

järgneb.....

Kommentaare ei ole: