esmaspäev, 22. mai 2017

Marss ja sõda - 9Vene-Türgi sõda 1877 – 1878. Shipka lahing 17.07.1877. Marss ühenduses Saturniga 16 kraadi Kalades 165 kraadine aspekt Lõunasõlmega Neitsis. Päikesel ühendus Ixioniga Vähis.                         Jupiter on kujundi Saatuse sõrm tipuplaneet Amburis, aluse teevad Pluuto Sõnnis ja Päike koos Ixioniga Vähis. Sekhmetil opositsioon Jupiteriga.

Vene-Jaapani sõda 1904-1905. Jaapanlaste rünnak Port Arthurile 8.02.1905.a. Ametlikult Jaapan kuulutas sõja välja 10.veebruaril. 8.veebruaril Marss 15 kraadi Kalades lähenevas kvadratuuris Pluutoga Kaksikutes. 
Päikesel ühendus Sekhmetiga Veevalajas. 
Kuu opositsioonis Bellonaga Sõnnis. Kalades on koos Eris ja Orcus ühenduses Jupiteriga, teevad kvadratuuri Uraaniga Amburis. 
Sõjaaja Venemaa tsaariks oli Nikolai II. Sõda algas kui Russia oli 3 kraadi Amburis, see kattus tsaari Saturniga. 

Tsushima merelahing 27.05.1905.a. Vene laevastik sai hävitava kaotuse, hukkus üle 5000 meremehe ja kaotati 27 sõjalaeva. Marss 11 kraadi Skorpionis trigoonis Neptuuniga Vähis.
Neptuunil ühendus Sekhmetiga ja opositsioon Uraaniga Kaljukitses.
Russial ühendus Tsushimaga Kalades.
Päikesel opositsioon Nipponiaga (Jaapan) Amburis. 
Päikese aspektid riikide nimeliste asteroididega toovad alati selle riigi esiplaanile. Jaapanit esindab Nippon täpses kvinkunksis Hathoriga Sõnnis. Sekhmeti ja Hathori vahel sekstiil. Siin samuti suur veetrigoon mille tippudes Neptuun-Marss ja Saturn. 
Sõjarahu sõlmiti Portsmouthi (Suurbritannia) rahuga 5.09.1905.a. Marss 8 kraadi Amburis opositsioonis Jupiteriga.
Hathor ühenduses Neptuuniga Vähis. 
Bellona ühenduses Sekhmetiga Kaaludes.  
Päike Neitsis kvadratuuris Marsiga ja sekstiilis Lysistrataga Skorpionis.                          
 Russia sekstiili Jupiteriga. Sõda kindlustab Jaapani ilmumise maailmaareenile industriaalriigina.

Maailmasõda Euroopas
1901.a. Jupiter ja Saturni ühendus Kaljukitses (täpne oli 28.11.1901) panid aluse lähiaastakümnetele sündmustele. Samal aastal Uraan Amburis moodustas opositsiooni Pluutole. See soodustas kapitalismi arengut, oli peamiseks progressi edasiviiaks. Samas tekkisid vägivallale suunatud sotsiaalsed liikumised – bolshevism, sündikalism, sotsiaal-revolutsioonid, sõjalikult meelestatud liberaalid. 1912 kui Uraan sisenes Veevalajasse hoogustusid streigid, mässud, mis võtsid juba epideemia mõõtemed. Nende seisude mõjusfääris kulgesid 20.sajandi esimesed kümnendid.


Esimene maailmasõda 28.07.1914.a. Sakslased olid alates vähemalt 1905.aastast alal hoidnud sõjaplaani, mis nende arvates kindlustas neile võidu mõne kuuga aga läks hoopiski teisiti. Detailsemalt sellest ei räägi sest sõjast endast on blogis pikem artiklite sari, arhiivis alates 25.06.2014. Toon ära ainult Marsi osa peamistes lahingutes ja mõned olulised seisud. Sõja puhkemisel Marss asus 19 kraadi Neitsis täpses kvinkunksis Jupiteriga Veevalajas, sekstiilis Merkuuriga Vähis. Marss ühtlasi kraadis kus toimus sügisene Kuuvarjutus. Päike ühenduses Sekhmetiga Lõvis.
Jupiter on kujundi Saatuse sõrm tipuplaneediks. Sõja puhkemisel oli Sekhmet ühenduses Päikesega Lõvis ja ühendus ka Tantalusega.
Hathor aga täpses opositsioonis Jupiteriga                                                                           
Patriootlik natsionalism ja etnilised konfliktid tõukasid maailma sõtta. Neptuun tundlikus Vähi märgis. Enne sõja puhkemist toimunud täiskuu kraad langes kokku Saksmaa (1.01.1871) Veenusega Kaljukitses. Veenus valitseb riigi AC-d Kaaludes. Riigi Marss on 0 kraadi Kaaludes. Sinna tegi sõja puhkemisel Pluuto kvadratuuri. 19 ja 20.sajandi alguse sõjad olid seotud Neptuuni ja Pluuto ühenduse mõjusfääriga Kaksikutes 1892.aastal.
Sõja puhkemise Kuu deklinatsioon oli 8 kraadi S. Marss 4 kraadi N. Uraan 18 kraadi S ja Pluuto 17 kraadi N. Kuul puudus ka põhiaspekt Päikesega. Kuu oli ka kiire liikumisega, keskmine on 12 kraadi ööpäevas, nüüd 14 kraadi. Päike seevastu natuke aeglasem kui tema keksmine kiirus on. Kuul on huvitab ühendus Kaaludes – nii Paxiga kui Karmaga. 

Marne lahing 5.09.1914.a Saksa väed liikusid Pariisi suunas. Viimasel hetkel õnnestus Prantsusmaal sakslased tagasi lüüa, kus Prantsuse ja Briti väed andsid Joseph Joffe juhtimisel löögi Saksa vägedele, nurjas Saksa sõjaplaani ning mõjutas oluliselt sõja edasist käiku. Pärast ümberhaaramiskatseid tekkis kogu läänerindel positsioonisõda, mille rinde pikkus oli 720 km. Marss14 kraadi Kaaludes, samas märgis oli Kuu kui algas sõda. Marsil veel täpne trigoon Jupiteriga Veevalajas.

Ypresi esimene lahing 19.10.1914.a Ypres (pr. k.) on linn Belgia lääneosas. Marss 13 kraadi Skorpionis kvadratuuris Jupiteriga Veevalajas. Ypresi teine lahing toimus 22.04.1915.a. Marss 4 kraadi Jääras kvadratuuris Saturn-Pluuto ühendusega Kaksikud/Vähk piiril. Kolmas Ypresi lahing toimus 31.07.1917.a. Marss 2 kraadi Vähis ühenduses Pluutoga ja poolsekstiil Jupiteriga Kaksikutes. Kõigis kolmes Ypresi lahingutes oli Marsil disharmoonia. Olulist rolli omas neis Jupiter.

Verduni lahing 21.02.1916.a. Esimest korda sõdade ajaloos kasutati tanke. Marss 15 kraadi Lõvis opositsioonis Uraaniga ja seskvadratuuris Jupiteriga Jääras. Katastroofiliseks kujunes Päikesevarjutus 13 Veevalajas (3.02.1916) mis oli ühenduses Uraaniga. Järgnes vägagi verine lahing, mis viis ligi poolel miljonil sõjamehe elu.

Sommei lahing 1.07.1916.a. Marss 17 kraadi Neitsis kvinkunksis Uraaniga Veevalajas ja kvadratuuris Merkuuriga Kaksikutes, sekstiilis Saturn-Must Kuu ühendusega Vähis.
Esimene maailmasõda lõppes 11.11.1918.a. Compiegne vaherahu sõlmimisega. Marss 0 kraadi Kaljukitses (Marss kõrgenduses) trigoonis Saturniga Lõvis, opositsioonis Pluutoga Vähis.             Päikesel ühendus Veenusega Skorpionis ja kvadratuur Lysitrataga Veevalajas 
Uraanil ühendus Lysitradaga Veevalajas ja trigoon Musta Kuuga Kaaludes   
Pax ühenduses Veenuse ja Versaillega Skorpionis.       
Hathor ühenduses Jupiteriga Vähis 
Pluutol trigoon Europaga Skorpionis 
Sõja lõpu Päike täpselt UK (Suurbritannia Ühendkuningriigid 1.01.1801) Neptuunil Skorpionis          Sõja lõpu Kuu UK Veenusel Veevalajas 
Sõja lõpu Päike opositsioonis Saksamaa (keisririik 1.01.1871) Pluutoga Sõnnis. 
Sõja lõpu Marss Saksamaa Saturnil Kaljukitses                                         
Sõja lõpu Uraan kvadratuuris Saksamaa Musta Kuuga Sõnnis 
Sõja lõpu Neptuun Saksamaa Berolinal Lõvis
Enne sõja lõppu toimus 8.06.1918.a. 17 kraadi Kaksikutes Päikesevarjutus Jupiteri lähedal. Varjutusaegne Marss tegi Neitsist varjutuse kraadile kvadratuuri. Varjutuse ajal olid Sekhmet ja Lysitrada omavahel opositsioonis. Kuuvarjutus enne sõja lõppu toimus 24.06.1918.a. 1 kraadi Kaljukitses. Sõda lõppes ja Marss asus selle Kuuvarjutuse kraadi kõrval, orb 1.56. Marsi trigoon Saturniga aitas kaasa vaherahu sõlmimisele. Saksa keisririigi kaardis on Saturn 4 kraadi Kaljukitses. Vaherahu Päike Skorpionist tegi opositsiooni riigi Pluutoga. 

Deklinatsioonid: Kuul 13 kraadi S. Marsil 24 kraadi S. Uraanil 14 kraadi S ja Pluutol 19 kraadi N.
Marss selles sõjas  ja lahingutes näitas oma osa alati siis kui oli disharmoonias. Vahepealsel aja kui Marsil polnud disharmoonilisi aspekte, ei toimunud sõjatandril midagi olulist. Kuigi mõned kokkupõrked ja üksteise tulistamine toimus ka Marsi harmooniliste seisude ajal. Filosoof Santayana on kirjutanud, et „Need, kes ei mäleta minevikku, on mõistetud seda kordama“. Teine Maailmasõda näitas, et seda oldi siiski unustatud, tuli uuesti korrata.

järgneb...

Kommentaare ei ole: