kolmapäev, 31. mai 2017

Marss ja sõda - 10



Veebruarirevolutsioon Venemaal. Revolutsioon algas 8.03.1917.a. Marss 15 kraadi Kalades ühenduses Päikesega opositsioonis Kuuga. 

Eris on ühenduses Bellonaga Kalades                                                                                          Sekhmet ühenduses Hathoriga Jääras                                                                                              Chaos ühenduses Uraaniga Veevalajas. 
                                                                                                                                                         Selline kooslus pidi kuidagi end maha laadima. Kuu tegi viimase ühenduse Neptuuniga Lõvis olles siis ka kvadratuuris Jupiteriga Sõnnis. Päike ja Neptuun on omavahel retseptsioonis, Päike Neptuuni märgis ja Neptuun Päikese märgis. Kui Kuu peale ühenduse Neptuuniga  edasi liikus tegi ta ühenduse ka Musta Kuuga Lõvis. Need tegurid aitasid kaasa sellele, et tsaar oli sunnitud loobuma oma troonist.
Tsaar loobus võimust 15.03.1917.a Pskovi linnas. Marss 21 kraadi Kalades ühenduses Päikesega trigoonis Saturniga Vähis.  

Uraanil ühendus Russiaga Veevalajas                                                                                            Veenus Kaladest tegi ühenduse Veebruarirevolutsiooni Marsiga. 
Tsaar sai troonile Kuuga Kaljukitses, nüüd tuli sinna Põhjasõlm. 

Tsaar ja tema perekond hukati 17.juulil 1918.a. Päeva Pluuto tema Jupiteril Vähis. Kuu Skorpionis kaugenes Marsist Kaaludes ja esimese ühenduse tegi Uraaniga Veevalajas. Kusjuures Kuul ja Uraani vahel hukkamise momendil oli Põhjasõlm Amburis. Nii öelda „kinnine kauss“, bolshevike jaoks oli vaja see täita, seda nad hukkamise teel ka tegid. Marsil omakorda kvadratuur Jupiter-Pluuto ühendusega Vähis. See ilmekalt kirjeldab traagikat ja ja mingit olukorrast tingitud vajadust nii toimida. Omal ajal oli sarnane seis kuningas Louis XVI hukkamisel. Ka siis asus sõlm Marsi ja Uraani vahel.

Tsaari säilmed maeti ümber 17.juull 1998.a. St. Peterburgis. Marss 7 kraadi Vähis opositsioonis Russiaga. Marsi kraadi lähedale jäi hukkamise aja Pluuto. Nikolai II Päike on 27 kraadi Sõnnis, see kattub Lenini Jupiteriga. Lenin oli kaks aastat noorem kui Nikolai II. 

Suur Oktoobrirevolutsioon. Õigemini oleks seda nimetada riigipöördeks. 8.11.1917.a. Marss 3 kraadi Neitsis trigoonis Põhjasõlme 
Veenusega Kaljukitses ja opositsioonis Russiaga Kalades ning kvadratuuris Jupiteriga Kaksikutes.  Veenusel opositsioon Pluutoga Vähis
                                                                                                                                                         Pluuto kujundi sekira tipuplaneet, aluse teevad Merkuur Skorpionis ja Uraan Veevalajas. Hathoril täpne ühendus Põhjasõlmega Kaljukitses.Viimase ühenduse enne riigipööret tegi Kuu Saturniga. See viitab sellele, et rahva ootustele, mida nad näha tahavad, millised on nende lootused – uut korda ja vana süsteemi lagunemist. Kuu esimene ühendus oli Marsiga. See omakoda viitab tulemustele, kuidas edasine areng toimuma hakkab. Marsi puhul siis sõjakalt, veriselt, kõike peapeale pöörates. Kogu selle pöördelise aja eesotas oli Lenin. Päike tegi tema nataali suhtes Pluutole opositsiooni Sõnnis.

1917.aastal toimus neli Päikesevarjutust ja kolm Kuuvarjutust. Need kõik panid oma pitseri sellele ja ka järgnevatele aastatele. On täheldatud, et kui aastas on neli Päikesevarjutust siis toimuvad kardinaalseid muutused. 1776, Ameerika Iseseisvus. 1870, sündis Prantsusmaa kolmas vabariik ja ühtse Saksamaa  tekkimine. 1917, riigipööre Venemaal. 1982, suri viimane ortotoksiline liider Breznev. Neli Päikesevarjutus on siis olnud – 1917, 1935, 1946, 1982 ja 2000. 

Esimene 1917.aasata Päikesevarjutus toimus 23.01. 2 kraadi Veevalajas opositsiooniga Neptuunile ja kvadratuuris Jupiteriga Jääras. Marss 10 kraadi Veevalajas. Varjutuse kraadile tegi Neptuun täpse opositsiooni Veebruarirevolutsiooni päeval. Varjutuse Jupiter täpselt Lenini Jupiteril!

Teine Päikesevarjutus toimus 19.juunil 27 kraadi Kaksikutes Pluuto lähedal. Varjutuse kraad opositsioonis Saturniga. Marss 3 kraadi Kaksikutes ühenduses Merkuuriga.
Veenus Lõunasõlmel Vähis. Veenusel siin pigem lõhkuv impulss. Veenus on Lenini Päikesemärgi valitseja.

Kolmas varjutus toimus täpselt kuu aega hiljem 19.juulil 25 kraadi Vähis. Lähedale jäi Merkuuri, Saturni ja Neptuuni kolmikühendus. Marss 24 kraadi Kaksikutes trigoonis Uraaniga Veevalajas. Varjutuse kraad ühenduses Lenini Saturniga.

Neljas varjutus toimus 14.detsembril 21 kraadi Amburis kvadratuuris Marsiga Neitsis ja sekstiilis Uraaniga Veevalajas. 
Veenusel opositsioon Neptuuniga Lõvis. 
Marss Musta Kuu läheda. See iseloomustab uue võimuga riigi tekkimist. Varjutuse kraad teeb trigooni Lenini Marsiga Jääras. Varjutus peale riigipööret iseloomusta neid eesmärke ja ülesandeid mida tuleb ellu viia. Varjutuse kaart viitab siis sellele, et hakati tegelema sisemiste probleemidega fanaatilisel moel. Sisemise ekspansioon abil. Kõigele tormakalt reageerides, anastavalt, laiutavalt, võimu ja riigipiiride laiendamise teel. Sattudes sellepärast ka rahvusvahelisse isolatsiooni.

Venemaaga seotud sõjad ja lahingud sageli algavad siis kui Marss liigub Neitsis või Kalades. Poltaava Lahing 1709. 
Vene-Rootsi 1788-90 alanud sõda ja Hoglandi merelahing 1788. 
Borodino lahing 1812. Waterloo lahing kus üheks Brittide liitlaseks oli ka Venemaa, Marss Kalades. Sinope merelahing Vene-Türgi sõjas 1853, Marss Neitsis. 
Shipka lahing Vene-Türgi 1877 sõjas, Marss Kalades. 
Vene-Jaapani sõda 1904, Marss Kalades. 
Atendaat Sarajevos, Marss Neitsis. 

Esimene maailmasõda 1914, Marss Neitsis. 
Veebruarirevolutsioon 1917, Marss Kalades. 
Oktoobrirevolutsioon, Marss Kalades. 
Suur Isamaasõda 1941, Marss Kalades. 
Stalingradi lahing, Marss Neitsis. 
Varssavi geto ülestõus, Marss Kalades. 
Saksamaa kapituleerumine 1945, Marss Kalade viimases kraadis. 

Külma sõja algus, Marss Kalades.
Ungari ülestõus 1956., Marss Kalades. '
Suessi kriis 1956, Marss Kalades. 
Afganistaani sõda 1979, Marss Neitsis. 
Augustipušh 1991, Marss Neitsis. 
Bosnia sõda 1992, Marss Kalades.
Esimene Tsetsheenia sõda 1994, Marss Neitsis.
No on teatud seaduspärasus ja korduvus. Kui võtta nimekirja veelgi sõdu ja lahinguid, leiab sarnaseid Marsi positsioone veelgi.

Ärge pange pahaks, et tekst alguses tugevasti nihkes on. No ei saa aru ega jaga, milles asi. Eks üritan kuidagi mingi lahenduse leida.

järgneb...

esmaspäev, 22. mai 2017

Marss ja sõda - 9



Vene-Türgi sõda 1877 – 1878. Shipka lahing 17.07.1877. Marss ühenduses Saturniga 16 kraadi Kalades 165 kraadine aspekt Lõunasõlmega Neitsis. Päikesel ühendus Ixioniga Vähis.                         Jupiter on kujundi Saatuse sõrm tipuplaneet Amburis, aluse teevad Pluuto Sõnnis ja Päike koos Ixioniga Vähis. Sekhmetil opositsioon Jupiteriga.

Vene-Jaapani sõda 1904-1905. Jaapanlaste rünnak Port Arthurile 8.02.1905.a. Ametlikult Jaapan kuulutas sõja välja 10.veebruaril. 8.veebruaril Marss 15 kraadi Kalades lähenevas kvadratuuris Pluutoga Kaksikutes. 
Päikesel ühendus Sekhmetiga Veevalajas. 
Kuu opositsioonis Bellonaga Sõnnis. Kalades on koos Eris ja Orcus ühenduses Jupiteriga, teevad kvadratuuri Uraaniga Amburis. 
Sõjaaja Venemaa tsaariks oli Nikolai II. Sõda algas kui Russia oli 3 kraadi Amburis, see kattus tsaari Saturniga. 

Tsushima merelahing 27.05.1905.a. Vene laevastik sai hävitava kaotuse, hukkus üle 5000 meremehe ja kaotati 27 sõjalaeva. Marss 11 kraadi Skorpionis trigoonis Neptuuniga Vähis.
Neptuunil ühendus Sekhmetiga ja opositsioon Uraaniga Kaljukitses.
Russial ühendus Tsushimaga Kalades.
Päikesel opositsioon Nipponiaga (Jaapan) Amburis. 
Päikese aspektid riikide nimeliste asteroididega toovad alati selle riigi esiplaanile. Jaapanit esindab Nippon täpses kvinkunksis Hathoriga Sõnnis. Sekhmeti ja Hathori vahel sekstiil. Siin samuti suur veetrigoon mille tippudes Neptuun-Marss ja Saturn. 
Sõjarahu sõlmiti Portsmouthi (Suurbritannia) rahuga 5.09.1905.a. Marss 8 kraadi Amburis opositsioonis Jupiteriga.
Hathor ühenduses Neptuuniga Vähis. 
Bellona ühenduses Sekhmetiga Kaaludes.  
Päike Neitsis kvadratuuris Marsiga ja sekstiilis Lysistrataga Skorpionis.                          
 Russia sekstiili Jupiteriga. Sõda kindlustab Jaapani ilmumise maailmaareenile industriaalriigina.

Maailmasõda Euroopas
1901.a. Jupiter ja Saturni ühendus Kaljukitses (täpne oli 28.11.1901) panid aluse lähiaastakümnetele sündmustele. Samal aastal Uraan Amburis moodustas opositsiooni Pluutole. See soodustas kapitalismi arengut, oli peamiseks progressi edasiviiaks. Samas tekkisid vägivallale suunatud sotsiaalsed liikumised – bolshevism, sündikalism, sotsiaal-revolutsioonid, sõjalikult meelestatud liberaalid. 1912 kui Uraan sisenes Veevalajasse hoogustusid streigid, mässud, mis võtsid juba epideemia mõõtemed. Nende seisude mõjusfääris kulgesid 20.sajandi esimesed kümnendid.


Esimene maailmasõda 28.07.1914.a. Sakslased olid alates vähemalt 1905.aastast alal hoidnud sõjaplaani, mis nende arvates kindlustas neile võidu mõne kuuga aga läks hoopiski teisiti. Detailsemalt sellest ei räägi sest sõjast endast on blogis pikem artiklite sari, arhiivis alates 25.06.2014. Toon ära ainult Marsi osa peamistes lahingutes ja mõned olulised seisud. Sõja puhkemisel Marss asus 19 kraadi Neitsis täpses kvinkunksis Jupiteriga Veevalajas, sekstiilis Merkuuriga Vähis. Marss ühtlasi kraadis kus toimus sügisene Kuuvarjutus. Päike ühenduses Sekhmetiga Lõvis.
Jupiter on kujundi Saatuse sõrm tipuplaneediks. Sõja puhkemisel oli Sekhmet ühenduses Päikesega Lõvis ja ühendus ka Tantalusega.
Hathor aga täpses opositsioonis Jupiteriga                                                                           
Patriootlik natsionalism ja etnilised konfliktid tõukasid maailma sõtta. Neptuun tundlikus Vähi märgis. Enne sõja puhkemist toimunud täiskuu kraad langes kokku Saksmaa (1.01.1871) Veenusega Kaljukitses. Veenus valitseb riigi AC-d Kaaludes. Riigi Marss on 0 kraadi Kaaludes. Sinna tegi sõja puhkemisel Pluuto kvadratuuri. 19 ja 20.sajandi alguse sõjad olid seotud Neptuuni ja Pluuto ühenduse mõjusfääriga Kaksikutes 1892.aastal.
Sõja puhkemise Kuu deklinatsioon oli 8 kraadi S. Marss 4 kraadi N. Uraan 18 kraadi S ja Pluuto 17 kraadi N. Kuul puudus ka põhiaspekt Päikesega. Kuu oli ka kiire liikumisega, keskmine on 12 kraadi ööpäevas, nüüd 14 kraadi. Päike seevastu natuke aeglasem kui tema keksmine kiirus on. Kuul on huvitab ühendus Kaaludes – nii Paxiga kui Karmaga. 

Marne lahing 5.09.1914.a Saksa väed liikusid Pariisi suunas. Viimasel hetkel õnnestus Prantsusmaal sakslased tagasi lüüa, kus Prantsuse ja Briti väed andsid Joseph Joffe juhtimisel löögi Saksa vägedele, nurjas Saksa sõjaplaani ning mõjutas oluliselt sõja edasist käiku. Pärast ümberhaaramiskatseid tekkis kogu läänerindel positsioonisõda, mille rinde pikkus oli 720 km. Marss14 kraadi Kaaludes, samas märgis oli Kuu kui algas sõda. Marsil veel täpne trigoon Jupiteriga Veevalajas.

Ypresi esimene lahing 19.10.1914.a Ypres (pr. k.) on linn Belgia lääneosas. Marss 13 kraadi Skorpionis kvadratuuris Jupiteriga Veevalajas. Ypresi teine lahing toimus 22.04.1915.a. Marss 4 kraadi Jääras kvadratuuris Saturn-Pluuto ühendusega Kaksikud/Vähk piiril. Kolmas Ypresi lahing toimus 31.07.1917.a. Marss 2 kraadi Vähis ühenduses Pluutoga ja poolsekstiil Jupiteriga Kaksikutes. Kõigis kolmes Ypresi lahingutes oli Marsil disharmoonia. Olulist rolli omas neis Jupiter.

Verduni lahing 21.02.1916.a. Esimest korda sõdade ajaloos kasutati tanke. Marss 15 kraadi Lõvis opositsioonis Uraaniga ja seskvadratuuris Jupiteriga Jääras. Katastroofiliseks kujunes Päikesevarjutus 13 Veevalajas (3.02.1916) mis oli ühenduses Uraaniga. Järgnes vägagi verine lahing, mis viis ligi poolel miljonil sõjamehe elu.

Sommei lahing 1.07.1916.a. Marss 17 kraadi Neitsis kvinkunksis Uraaniga Veevalajas ja kvadratuuris Merkuuriga Kaksikutes, sekstiilis Saturn-Must Kuu ühendusega Vähis.
Esimene maailmasõda lõppes 11.11.1918.a. Compiegne vaherahu sõlmimisega. Marss 0 kraadi Kaljukitses (Marss kõrgenduses) trigoonis Saturniga Lõvis, opositsioonis Pluutoga Vähis.             Päikesel ühendus Veenusega Skorpionis ja kvadratuur Lysitrataga Veevalajas 
Uraanil ühendus Lysitradaga Veevalajas ja trigoon Musta Kuuga Kaaludes   
Pax ühenduses Veenuse ja Versaillega Skorpionis.       
Hathor ühenduses Jupiteriga Vähis 
Pluutol trigoon Europaga Skorpionis 
Sõja lõpu Päike täpselt UK (Suurbritannia Ühendkuningriigid 1.01.1801) Neptuunil Skorpionis          Sõja lõpu Kuu UK Veenusel Veevalajas 
Sõja lõpu Päike opositsioonis Saksamaa (keisririik 1.01.1871) Pluutoga Sõnnis. 
Sõja lõpu Marss Saksamaa Saturnil Kaljukitses                                         
Sõja lõpu Uraan kvadratuuris Saksamaa Musta Kuuga Sõnnis 
Sõja lõpu Neptuun Saksamaa Berolinal Lõvis
Enne sõja lõppu toimus 8.06.1918.a. 17 kraadi Kaksikutes Päikesevarjutus Jupiteri lähedal. Varjutusaegne Marss tegi Neitsist varjutuse kraadile kvadratuuri. Varjutuse ajal olid Sekhmet ja Lysitrada omavahel opositsioonis. Kuuvarjutus enne sõja lõppu toimus 24.06.1918.a. 1 kraadi Kaljukitses. Sõda lõppes ja Marss asus selle Kuuvarjutuse kraadi kõrval, orb 1.56. Marsi trigoon Saturniga aitas kaasa vaherahu sõlmimisele. Saksa keisririigi kaardis on Saturn 4 kraadi Kaljukitses. Vaherahu Päike Skorpionist tegi opositsiooni riigi Pluutoga. 

Deklinatsioonid: Kuul 13 kraadi S. Marsil 24 kraadi S. Uraanil 14 kraadi S ja Pluutol 19 kraadi N.
Marss selles sõjas  ja lahingutes näitas oma osa alati siis kui oli disharmoonias. Vahepealsel aja kui Marsil polnud disharmoonilisi aspekte, ei toimunud sõjatandril midagi olulist. Kuigi mõned kokkupõrked ja üksteise tulistamine toimus ka Marsi harmooniliste seisude ajal. Filosoof Santayana on kirjutanud, et „Need, kes ei mäleta minevikku, on mõistetud seda kordama“. Teine Maailmasõda näitas, et seda oldi siiski unustatud, tuli uuesti korrata.

järgneb...

laupäev, 13. mai 2017

Marss ja sõda - 8



Antietami lahing 17.09.1862.a. See oli üks veriseim päev kogu Ameerika kodusõja käigus – oli põhjaosariikide suurepärane võimalus anda otsustav löök ja lühendada konflikti kestvust. Kuid see võimalus läks kaotsi põhjaosariikide vägede juhi kindral George Brinton McClellani kõhklemise tõttu ning Konföderatsiooni sõjaväe kindral Robert Lee`l õnnestus minema lipsata ja võitlust jätkata. McClennani ettevaatlikus lahingus oli läinud Ühendriikidele maksma võidu, mis võinuks lõpetada kodusõja 1862, mitte 1865.aastal.
Lahingu Marss 17 kraadi R Jääras opositsioonis Merkuuriga. Ehk oli see seis üheks kindral McClenni kõhkluse põhjustajaks. Tema kosmogrammis on Merkuuril opositsioon Saturniga Vähis. Nataalis veel Sekhmeti ja Bellona ühendus Skorpionis, Jupiteril opositsioon Pluutoga. Üldiselt loeti teda võimekaks sõjajuhiks aga.....
Samas ei häirinud see opositsioon (Marss op. Mer.) R. Lee tegutsemisele kaasa. Tema kosmogrammis on Marss trigoonis Päikesega. Merkuur Kaljukitses sekstiilis Saturniga Skorpionis. Antietami lahingu ajal tegi päeva Marss ühenduse tema Americaga. Kindral kaitses oma Ameerikat ja arusaama sellest. Lahingupäeva Päike oli tema Marsil Neitsis. See tagas vähemasti ellujäämise ja jõu olukorrast väljapääsu leida.
Lahingu Marsil sekstiil Must Kuu-Uraan ühendusega Kaksikutes, võimaldas ühel poolel lahing võita. 
Uraanil veel täpne ühendus Lõunasõlmega                                                                           
Orcusel ühendus Põhjasõlmega  
äikesel ühendus Saturniga Neitsis   
Merkuuril trigoon Uraaniga

1.01.1863.a. Homestead Act kuulutab orjad vabaks Konföderatsiooni osariikides. Marss 22 kraadi Jääras opositsioonis Jupiteriga ja sekstiilis Uraaniga Kaksikutes. Selle akti lähemal uurimisel võiks mängu tuua vabadust sümboliseerivad asteroidid.

Gettysburgi lahing 1-3.juuli 1863.a.  Konföderatsiooni väed saavad lüüa. Lahing tõi kaasa ühe kõige suurema hulga inimkaotusi kogu sõjas ja seda on peetud sõja üheks pöördepunktiks. Juhatas vägesid George Gordon Meade oma Potomaci armeed. Sellega lõppes Konföderatsiooni katse vallutada põhjasosariigid. Kokku kaotas elu 48 000 meest.
Lahing täiskuu ajal. Marss 10 kraadi Lõvis trigoonis Neptuuniga Jääras 
Uraanil ühendus Merkuuriga Kaksikutes trigoonis Jupiteriga Kaaludes 
Päikesel ühendus Ixioniga Vähis                                
Arawnil ühendus Sekhmetiga Sõnnis Bellona Neitsist kvadratuuris sõlmedega Ambur-Kaksikud         Uraan asus 22-ses kraadis Kaksikutes, kohas kus Ühendriikidel Isesesvusel asus Marss   
Kuu Kaljukitses kvadratuuris Jupiteriga Kaaludes


Kodusõja lõpp 9.05.1865.a. Marss 21 kraadi Vähis lähenevas kvadratuuris Saturniga Kaaludes. Marss Vähis on languses, pole eriti tugev ega üliaktiivne, positsioon on talle aga ebamugav.               Jupiteril üsna täpne opositsioon Uraaniga Kaksikutes. Rahu sümboliseeriv Pax täpses ühenduses Jupiteriga Amburis. Pobeda (vene k. võit) ühenduses Americaga Kaksikutes. 
Saturnil Kaalused trigoon Bellonaga Veevalajas.   
Veenus trigoonis Lysistrataga (sõja vastasus, naine, kes lõpetab sõja) Kaljukitses. Enne Kodusõja lõppemist toimus 21 kraadi Kaaludes Kuuvarjutus (11.04.1865). Selle kraadi lähedale jõudis mais Saturn. Varjutuse kraad oli opositsioonis sõja alguse Päikesega. 
Peale Kuuvarjutust toimus 25.04. 1865.a Päikesevarjutus Lõunasõlmel 5 kraadi Sõnnis.  Sõja lõpupäeval tegi Hathor sellele ühenduse ja Kuu opositsiooni varjutuse kraadile. 1860-datel jõudis Varuna, Chaos ja Orcus Kaljukitse märki, luues pinnase edasisele sihtidele nii teaduses, kultuuris kui geopoliitilises  arengus. Sõja lõpetamise Lõunasõlm 0 kraadi Sõnnis ühendus riigi Washingtoniaga. Sõda algas Kuuga Sõnnis (15.36), lõppes kui sinna kohale tuli Veenus (16.25). Sõda algas Pluutoga Sõnnis, lõppes kui Kuu tegi sinna opositsiooni.

Kodusõda algas Marsi, Uraani ja kinnistähe Aldebarani ühendusega Kaksikutes. See langes kokku sel ajal USA presidendiks olnud A. Lincolni IC-ga. Kodusõda lõppes ja Kuu oli sõja alguses Sõnnis, siis nüüd vastasmärgis Skorpionis. Ja Kuu deklinatsioon 10 kraadi S. Marss 23 kraadi N, Uraan 23 kraadi N ning Pluuto 0.59 S. Kuna Uraan ja Pluuto liiguvad aeglaselt, siis jälgida deklinatsioone võiks vaadata pigem kiirte planeedide puhul. Deklinatsioone jälgides võib ehk leida mingid seaduspärasused, mis sõdade algustel korduvad.
Mõned seosed sõja alguse ja lõpu vahel. Sõja lõpu Päike kvadratuuris sõja alguse Jupiteriga ja trigoonis alguse Põhjasõlmega. 
Sõja lõpu Veenus ühenduses alguse Kuuga.
Sõja lõpu Marss kvadratuuris sõja alguse Päikesega. 
Sõja lõpu America kvadraturis alguse Saturniga.

Blogi teksti paigustusega siia on probleeme, mingi kamm sees, mida pole õnnestunud vältida ega ka põhjuse üles leida. Vabandan.

järgneb...