laupäev, 22. oktoober 2016

Eesti sügis 2016 - 2Aga ülesse seati Kersti Kaljulaid (30.12.1969. Tartu). Temal on 3.okt. mitmeid seise, mis viitavad võimalikule suurele muutusele, viitavad katsele saada uus ametikoht. Tema Päike on EV kaardis Kuul. Ka Ilvesel on Päikese ühendus EV Kuuga. Kaljulaid tundub olema kuidagi maine ja praktiline, puudu jääb tulesäde nii silmades kui tegudes. Ametnikuna nii öelda paberhing, töökas ja asjalik. Sarmi ja võlu pole näha või ei paista see välja.

K. Kaljulaiu kosmogrammi seosed 3.okt. 2016.a.
Päikesel kaugenev kvadratuur Päikesega Kaljukitses (orb 2.04)
Merkuuri lähenev ühendus Pluutoga Neitsis (orb 3.40)
Merkuuri ühendus Kuuga (keskpäeval tema Kuu 20 Neitsis)
Veenusel täpne trigoon Marsiga Kalades. Aspekt soodustab üldist tegevust. Uued suhted kestavad kaua.
Marsil kaugenev konjunktsioon Veenusega (orb 1.45) ja lähenev Päikesega (orb 4.17)
Marsi ühendus Veenusega. Üldisemas mõttes virgutab ta kõiki loovaid energiaid. See on paras aeg teha loomingulist tööd, kus on vaja füüsilist aktiivsust. 

Ühendus Päikesega aga Marsiga kätkeb endas tohutuid võimalusi ja ka ohte ning riski. Peab olema igas tegevuses ettevaatlik, sest sellele transiidile on omane kõrge energiapotensiaal ja kontrollimatul vallandumisel võivad olla plahvatuslikud tagajärjed. See annab juurde enesekindlust, suutlikuse end peaaegu igaühe eest kaitsta, astuda kergelt võitlusse ja sõnavahetusse. Tuleb meeles pidada, et ka teistel inimestel on oma egod. Enese säilitamiseks ei tule teisi tingimata jalust lüüa. Eriti ettevaatlik tuleb  suhetes ülemustega, nad ei oota  sellist kindlameelsust. Marss annab ka palju füüsilist energiat, mis tähendab, et isik suudab pikka aega rasket tööd teha. On oht end oma energiast tiivustada lasta ning kasutult riskida või üle pingutada. Kui neid energiaid targasti kasutada, peaks isik suutma rohkem kasulikku korda saata kui mõnel muul ajal.

Saturni täpne kvadratuur Marsiga (orb 0.28). Selle kohta saab järgmist öelda. Intensiivne ego-konfliktide periood teistega ja väga tõenäoliselt olete kaotaja kui te pole küllalt ettevaatlik. Inimese püüdlused mitmes valdkonnas võivad sundida teisi püüdma isikut peatada, kuna nad tunnevad, et isiku tegevus ähvardab neid või juhtub, et astutakse risti ette kellegi teele, kelle eesmärgid on vastupidised teie omadele. See võib aset leida mistahes inimese eluvaldkonnas. Kõige tõenäolisemalt mõjustab see avalikku, ühiskondlikku elu, tööd.
Ei tohi sel ajal julgust kaotada osaks saanud kaotuste tõttu. See periood pole igikestev ning inimene peab sellesse suhtuma kui püüdluste proovilepaneku ajavahemikku. Pole vaja vist lisada, et  praegune madalseis on mööduv nähtus. Selle transiidiga kaasnevad ka mõningad ohud. See võib tähendada õnnetusjuhtumeid ja vigastusi, eriti luumurdusid. Selle transiidi ajal pole  erilist õnne, seepärast ei tohiks teha mittevajalikke riskantseid samme.

Pealegi on transiitne Neptuun samuti Marsi lähedal (orb 1.30). See pole hea aeg oma plaanide (isiklike huvide) täitmiseks. Isiku jõud on madalseisus. See on Neptuuni üks raskemaid transiite, kuna Marsi ja Neptuuni jõud on väga  vastandlikud. Marss seisab ego eest. Neptuun otse vastupidi. Marss sunnib  oma isiksust tõestama, leidma oma kohta elus, teiste seas. Ükspuha, mida isik ka selle jaoks ei teeks – tahab ametis tõusta, alustada uut ettevõtet. Neptuun muudab selle õnnestumise raskeks. Isikul lihtsalt ei jätku jõudu läbilöömiseks. Isegi kui tahta midagi teha, tunneb inimene end väsinuna.
Transiidi teiseks küljeks on see, et inimene võib sattuda ebaausasse tehingusse, mitte just alati poliitilisse. Ei  pruugita sellest ebaausast iseloomust teadlik olla, aga kui see on teada ja inimene otsustab siiski selle kasuks, riskid tohutult. Tuleb hoiduda igasugustest ebaausatest tehingutest, kuna transiit ei garanteeri, et tullakse  sellest puhtalt välja.

Aeg pole hea edutuseks, aga ära päris tagasi tõmbuda ka ei maksa, see ei aita. Hoiduda kõigest, mis võib raskusi tekitada. Tuleb püüda saavutada positsioon, kus oleks  meel muretu oma tulemuste pärast. Teha asju, kui nad  meeldivad, mitte sellepärast, et tahaksid võita, kasu lõigata. Oma eduhimus võib isik koguda opositsiooni, mis ei näidanud end avalikult üles, vaid ootas vaikselt hetk, mil isikut õnge tõmmata.

Jupiteri lähenev konj. Uraaniga (orb 3.38). Põlvkondlik seis. Üllatuste ja äkkvõimaluste aeg. Kõige negatiivsem aspekt selle juures on keeldumine vastutusest. Tuleb olla ettevaatlik, et oma vabadusjanus ei veaks alt inimesi, kes sinule loodavad, pead leidma tasakaalu iseendaks jäämise ja selle vahel, mida teised sinult nõuavad. Samal ajal suureneb idealism. Leiad, et on raske nõustuda halbade ja ebaõiglaste tingimustega enese ümber või maailmas. Võid ühineda reformistliku liikumisega või grupitööga sotsiaalsete tingimuste muutmiseks.

Kuid märk võib ka täiesti erilisel viisil toimida. Võib tähendada äkilist võimalust ootamatust valdkonnast - äkiline ametikõrgendus, ootamatut vastuolu kellegi sulle kasuliku inimesega - neid võimalusi on tuhandeid, aga igal juhul midagi üllatuslikku. Aeg võib aidata näha olukorda täiesti erinevast vaatepunktist ja võid mõelda eelseisnud probleemide lahendamisele. Tihti on need radikaalsed lahendused, mida muidu oleksid peljanud, kuid Jupiter annab sulle kindluse nende proovimiseks. Olgu mõjud millised tahes, võid oodata eluviisi äkilist paranemist ja võimalust näha elu uuest, rikkamast ja avaramast perspektiivist. See võib tulla ka suuremat muudatust toova sündmusena. Lõunasõlm läheneb Marsile. Ei anna endale täpselt aru, millega end seob. 

Kerstil on nataalis Amburis kolm võimule sümboliseerivat asteroidi omavahel koos. Nendeks on Hidalgo, King ja Kleopatra. Nüüd Saturn läheneb sellele kolmikühendusele. Nähtavasti on need kolm aidanud varasemal ajal al tal saada Euroopa Kontrollkomisjoni liikmeks. Nüüd aga Saturn piirab igati uue ameti saamist või siis „sunnib“ uut ametit vastu võtma. Veel on tal naiselikku võitlusvaimu esindav Bellona Kaaludes ja sinna teeb Uraan-Eris opositsiooni. Võitlusvaimu esindab ka Veenus-Päike ühendus Agamemnoniga Kaljukitses. Positiivseks saab lugeda seda, et valimispäeval transiitne  Kuu tegi viimase aspektina konjunktsiooni tema Jupiteriga. Kuid Kuu Skorpionis kütab kirgi, osadel RK liikmetel võib sismas olla petetuse ja solvumise tunne, nende varasem soosik ei läinud arvesse ja nad kukutvad valimised läbi. 

Kahtlusi tekitab ka Kersti Lõunasõlme lähedus riigi AC-le Neitsis. Kersti (hetkevanus 46) Saturn meetodis 1 kraad = 1 aasta, on jõudnud 18 Kaksikutesse, EW X majja. Sama meetodi järgi arvestades on ka Jupiter jõudnud 18 Amburisse EW IV majja. Mõlemad planeedid on juba nataalis täpses opositsioonis. Nüüd loogiliselt võttes samuti. See nataali opositsioon on tema puhul aidanud jõuda kõrgele ametipositsioonile Euroopa võimukoridoris. Kas ka direktiivse liikumise seis laseb korduda varasemat edu? See Saturn EW X majas võiks ju viidata sellele, et riik saab endale jällegi Kaljukitsest presidendi. Minu arust peaks Saturn 18 Kaksikutes tegema ka aspekte erinevatele elementidele erinevates kaartides. EW kaardis täpseid ei ole. Lähim oleks sekstiil  EW Kuuga. Kersti nataalis 18 Kaksikutes planeete pole, lähimad aspektid oleksid kvadratuur  keskpäeva Kuuga ja kvadratuur  sõlmedega.

Valimispäeval, enne hääletamist, teeb Kuu tema kaardis ära ühenduse Jupiteriga. See käivitab suure „etenduse“. Võimu ja maailmavaate ideoloogilise võitluse. Esimene Kuu aspekt edasi liikudes on ühendus Neptuuniga. Siin juba keerulisem aru saada, mis teda tulevikus ootab. Kas peagi pettub uues ametis või saab ise petta. Või põrub valimistel. Ülalpool sai lähemalt kirjeldatud Neptuuni ohtudest, mida transiitne Neptuun ühenduses tema Marsiga võib teha. Pakun välja, et hääletamisel jääb paar häält puudu, ei saa 68 poolhäält kätte.

Viimane Kuuvarjutus teljel Neitis-Kalad puudutas ka Kaljulaidi. Toimus see tema Kuu lähedal. See lõpetas tema ameti Euroopa Kontrollkomisjonis. Kuuvarjutus toimus tema Lõunasõlme lähedal, tõi eile varasemad karmalised põhjused.

Heidame pilgu ka kosmogrammi keskpunktidele. 29 Lõvis on Pluuto/Must Kuu keskpunkt. See on täpses opositsioonis tema asteroid Karmaga. 3 kraadi Kaaludes on Uraan/Pluuto keskpunkt, sellest on üle läinud valimispäeva Jupiter. 4 kraadi Skorpionis on Uraan/Neptuun keskpunkt, mis on ühenduses nataali Jupiteriga. Tähendab et isik loodab teistepeale, suured lootused. Tavatu vedamine või ootamatu edu või hoopiski mõtlematu tegu. Ja sellest kraadist läks üle Kuu. 2 kraadi Amburis on Veenus/Jupiter keskpunkt, ühenduses nataali Neptuuniga. See võib tähendada ettevaatamatust, disharmooniat või hukatuslikke suhteid. 14 kraadi Amburis on Merkuur/Jupiter keskpunkt, sellele läheneb Saturn. Millegi katkemine, pidurtatus otsuste elluviimisel. 8 kraadi Kaljukitses on Jupiter/Põhjasõlm keskpunkt, täpselt Päikesel. Lisab isikule sotsiaalse õiglustunde.

Tema eesnimele kõige lähedasem oleks asteroid Kerstin, mis nataalis on 29 Vähis opositsioonis nataali Merkuuriga. 3.okt. asub Kerstin 25 Lõvis olles trigoonis transiitse Uraaniga. Loen välja siit tema kanditeerimise ootamatuse. Raske on nüüd otsustada, kas seostest on piisav valituks osutuda või mitte. Kole kahju on, et pole teada telgede asetust. X maja positsioon ja tema valitseja ütleks nii mõndagi ja prognoos tuleks ka täpsem. Mõningad oletuslikud aja on silmapiiril aga need vajavad pikka ja põhjalikku uurimist.

Nüüd võiks võrrelda ka varasemate presidendi valimisi.
Ilvese ja Rüütli kandideerimise seis 2006.aastal. Teine voor toimus 29.augustil. Siis oli Ilvesel ikka ridamisi täpseid päevaseise kosmogrammi suhtes. Transiitne Kuu poole kraadi kaugusel nataali Saturnist Skorpionis. Transiitne Uraan opositsioonis nataali Kuuga, orb vähem kui kaks kraadi, transiitne Pluuto tema Merkuuril, orb alla ühe kraadi ning lähedale jäi nataali Veenus. Pealegi Pluutol täpne trigoon iseendaga. Huvitavaid asju leiab veelgi. Näiteks on Ilvesel kaardis Estonia, Arnolda ja Hendricks ühenduses Amburis. Transiitne asteroid Hendricks ühenduses Uraaniga. Ja 23.septembril osutus Ilves valituks. Siis Päike sisenes Kaaludesse ja tegi samal ajal ühenduse tema nataali Patriaga ning 7 kraadi kaugusele jäi nataali Thomas. Kuu oli ületanud nataali Thomase Kaaludes, Marss nataali Mustal Kuul. Teise vooru ajal oli seoseid nataali suhtes nagu rohkem kui valituks osutunud päeval.

Selliselt sai enne 3.oktoobrit kirja pandud olulisemad asjad, mis seotud presidendi valimistega. Võimalik, et olen olnud liiga pessimistlik ja ainult kõike mustades värvides näinud. Nüüd, kui on tulemused teada ja võiks tagantjärgi analüüsida, et miks ja kuidas kõik läks. Lühidalt öeldes kaalusid Kersti head seisud riigikaartide omadest üle. Ehk oli üheks otsustavaks päeva Kuu Skorpioni kvadratuur EW Saturniga Lõvis? Varjatuks jäid need paljud tegurid, mis siiski võimaldasid Kaljulaiule võidu. Paha ei teeks kui lugejad oma arvamust avaldaks.

Kommentaare ei ole: