kolmapäev, 10. juuni 2015

Pealinnad taevas - TallinnRiikide nimelisi asteroide on üsna palju, nendes räägime mõni teine kord. Linnade ja pealinna nimetustega asteroide on samuti üksjagu ja nad on sama olulised nagu riikide omadki. Vaatleme siis neid ja nende tegusid. Eelkõige peaksid pealinnade nimelised asteroidid osalema riikide sünni hetkes ja pealinnas toimuvates poliitilistes muutustes. Aga alljärgnev ülevaade näitab, et ta ei jää kõrvele kogu maal toimuvatest sündmustest. Näiteks maavärin Tsiilis ja Lima on aspektis maavärinaga seotud planeediga. Või lennuõnnetus Ameerikas, Washingtonia osaleb samuti sündmuses. Ja neid näiteid on hulgim.

Päike esindab riigipead, esindab ta ka pealinna. Meie EW Päike on Kalades, pealinn vee ääres, sobilik kooslus. Vaadeldes maailma atlast on näha, et väga paljud pealinnad asuvad veekogu ääres – meri, jõgi või järv. Miks see nii on, see juba teine teema. Alustame meie jaoks kõige tähtsamat, meie riigi endi pealinnast.
Tallinn 35347 – 5,22a. Avastatud 3.05.1997.a. La Silla. Avastmise ajal asus 16.21 Skorpionis. EW kaardis oleks see III maja ja täpne sekstiil AC-ga. EV kaardis VI maja ja ühendus Pluutoga ja asteroid Zvezdotchotiga, lähedale jääb Damocles. Kas siit ei võiks välja lugeda plutokraatlikku linnavalitsemist.


Tagasivaade ajalukku. Minu arust Tallinn on sageli aspektis just nende planeetidega, mis antud sündmuse puhul langeb kokku planeedi printsiipidega. Tallinn sai Lübecki linnaõigused 15.mail 1248.a. Tallinn asus 25 Lõvis (juliuse kalendri järgi) opositsioonis Uraaniga ja kvadratuuris Päikesega Sõnnis. Tallinn kui linn on seotud Kalevipoja eeposega, Kalevi kants. Asteroid Kalevala 16 Kaksikutes kvadratuuris Estoniaga. Ülemiste järves Lindakivi. Asteroid Linda 15 Sõnnis trigoonis Estoniaga Neitsis. Lubeck (Lybeck) 11 Amburis ühenduses Jupiteriga Amburis. Nagu teiste maade ja riikide puhul, kui saab kasutada mütoloogilisi asteroide, siis kasutan Eesti puhul Lindat ja Kalevala võrdsustan Kaleviga.

Jüriöö ülestõus, Tallinn 12 Skorpionis ühenduses Põhjasõlmega. Põhjasõda algas rünnakuga Riia linnale 22.veebruaril 1700.a. (ukj) Tallinn 10 Veevalajas opositsioonis Pluutoga. Eestimaa kapituleerus Põhjasõjas 10.oktoobril 1710.a. Tallinn 26 Kaljukitses ühenduses Chironiga. Opositsioon Saturniga. Kalevala ühenduses Veenusega Neitsis, Linda kvadratuuris Päikesega Kaaludes.

Põhjasõda lõppes 10.septembril Nystadi (Uusikaupunki) rahuga 10.septembril 1721.a. Tallinn 19 Kalades, jällegi ühendus Chironiga ja opositsioon Päike-Pluuto ühendusega. Kalevala ühenduses Päikesega ja Linda ühenuses Merkuuriga Neitsis. Võiks teha oletuse, et Tallinn sai oma nime hobusetallide arvukuse tõttu linnas. Selle järgi peaks Chiron rohkem linna arengu etappides väljenduma?

1812.aasta Isamaasõda, prantslaste sissetung Venemaale, 22.juunil. Tallinn 12 Vähis ühenduses Marss-Jupiter ühendusega. Kvadratuur Musta Kuuga Kaaludes ja Estoniaga Jääras. Estonia Jääras täpses trigoonis Kalevaga Lõvis. Sõda otseselt meie maale ei jõudnud, kuid mehi võeti sõtta küll. 

Eestimaa ärkamisaja algus (minu arvates) 18.jaanuri 1820.a. tsaari seadus. Sellest pikmelat on kirjutatud artiklis Eesti – riik, rahvas ja tähed. Tallinn asus 6 Kaljukitses ühenduses Merkuuriga ja kvadratuuris sõlmedega. Kalevala 0 ja Linda 1 Skorpionis!!

Krimmi sõda, mis algas 16.oktoobril 1853.aastal. Sellest võttis osa ka eesti sõdurid. Tallinn 0 Vähis ühenduses asteroid Russiaga, sekstiil Pluutoga Sõnnis.Kalevala 20 Amburis ühenduses Jupiteriga, Linda Kuuga vastasseisus.

Mahtra sõda 14.juuni 1858.a. Tallinn 19 Sõnnis opositsioonis Marsiga. Esimene üldlaulupidu 2.juulil 1869.a.Tallinn 20 Kaksikutes täpses sekstiilis Marsiga Neitsis ja sekstiil Neptuuniga Jääras. Linda ühenduses Karma ja Kalevaga Jääras, kolmik kvadratuuris Saturniga Vähis.

Pärisorjuse kaotamine Venemaal 3.märts 1861.a. Tallinn 23 Skorpionis. Kalevalal ühendus Valge Kuuga Veevalajas, Linda Kaljukitses kvadratuuris Russiaga Jääras.

Esimene üldlaulupidu 2.juulil 1869.a. Tartus. Asteroid Tartu 21 Kaljukitses opositsioonis Estoniaga, Tallinn 20 Kaksikutes kvadratuuris Marsiga. Linda ühenduses Päikesega Vähis!

Balti raudtee avamine 5.novembril 1870.a. Tallinn 23 Neitsis kvadratuuris Saturniga Amburis ja kvadratuur Jupiteriga Kaksikutes. Eesti lipu pühitsemine 4.juunil 1884.a. Tallinn 8 Sõnnis. Otsest seost sündmusega asteroid Tallinnal ei olnud. See eest Lindal ühendus Merkuuriga.

Eesti lipu pühitsemine Otepääl 4.juuni 1884.a. Tallinn siin silma ei paista. Lindal ühendus Estoniaga Kaaludes, Kalevalal ühendus Valge Kuuga Sõnnis. Karmal ühendus Veenusega Vähis.

Esimene maailmasõda, 28.juulil 1914.a. Tallinn 22 Kaljukitses opositsioonis Merkuuriga. Linda 28 Neitsis trigoonis Estoniaga, Kalevala ühenduses Veenusega Neitsis. Sõda jõuab Eestimaa pinnale 12.augustil 1914.a. Tallinn 19 Kaljukitses kvinkunksis Päikesega Lõvis. 

Rahvuskongress 16.juuli 1917.a. Tallinn 8 Lõvis, 4 kraadise orbiga ühendused Neptuuni ja Karmaga. Lindal ühendus Musta Kuuga Lõvi/Neitsi piiril. Kalevala ühenduses Lõunasõlmega Vähis. Estonial ühendus Põhjasõlmega Kaljukitses. 

Oktoobri riigipööre Petrogradis 7.novembril 1917.a. Tallinn 19 Neitsis ühenduses Karmaga, väga täpne trigoon Estoniaga Kaljukitses ja täpne kvinkunks Uraani- Leningrad ühendusega Veevalajas. Kalevala 12 Neitsis ühenuses Musta Kuuga, Linda 20 Kaaludes täpses kvadratuuris Estoniaga Kaljukitses
.
Maanõukoja otsus Eesti kõrgemast võimust 28.novembril 1917.a. Tallinn 25 Neitsis täpses opositsioonis Chironiga. Kalevala ühenduses Tallinnaga, Linda kvadratuuris Estoniaga.

Eesti Wabariigi sünd 24.veebruaril 1918.a. Tallinn 2 Kaaludes R. Ühenduses Marsiga ja kvadrastuuris sõlmedega. Linda opositsioonis Jupiteriga, Kalevala ühenduses Karmaga Kaaludes.
28.novembril 1918.a algas Vabadussõda, Tallinn 22 Skorpionis ühenduses Karmaga, kvadratuuris Uraaniga Veevalajas. Kvadratuur EW Kuuga Lõvis ja kvadratuur Merkuur-Uraan ühendusega. Kalevala ühenduseas Põhjasõlmega Amburis.

 Sõda lõppes 3.jaanuaril 1920.a. Tallinn 5 Veevalajas trigoonis Kuuga Kaksikutes. Tartu rahu kehtema hakates (2.02.1920) oli Tallinn 17 lähedal hetke IC-le Veevalajas. Päike 11 Veevalajas täpses ühenduses Pax`ga (rahu)! Kalevala 5 Kalades täpselt EW Päikesel. Linda ühenduses Estoniaga Kaksikud/Vähk piiril. Kas pole ilmekas?

järgneb...

Kommentaare ei ole: