pühapäev, 30. detsember 2012

Kosmiline õppetund


Leidsin arhiivist ühe materjali, mis on kuidagi jäänud seisma ja pole omateada trükivalgust näinud. Pärineb see aastast 2008. Peidetud infost pole kasu kellelegi ja eneseharimise mõttes selle nüüd lasen trükki.

Taevaseid märke on inimkond alati tähele pannud, jälginud ning arvesse võtnud. Keset päeva toimunud varjutus pidi midagi tähendama ja ette kuulutama ja seda mitte asjata, sest ajaloos on teada, millega lõppes näiteks vürst Igori sõjaretk, mis algas just varjutuse päeval.

Kosmiline õppetund.

Hiljem teadus tõestas, et Päikese- ja Kuuvarjutused toimuvad pea igal aastal teatud tsüklilisusega. Kui igale varjutusele oleks taevas “juurde kirjutanud “ konkreetse sündmuse, oleks kõik olnud lihtne ja samas ebahuvitav. Me oleks täpselt teadnud, kuhu konkreetselt tuleb “taevane revisjon” end näitama ja juba ette korra majja loonud. Ja kosmos, nagu ette aimates, oleks lihtsalt inimkonnale oma varjutustega ette andnud need või teised ülesanded, mida me oleksime pidanud elu väga erinevates sfäärides lahendama. Nii lihtsalt aga see ei käi.

Astroloogia väga pika ajaloo vältel on selgeks tehtud, et inimeste saatus, kes sündinud varjutusega, kulgeb üldjoontes varem ettemääratud radapidi. Kõik nende elusündmused kulgevad kindla järjepidevusega varem ettemääratud ajal. Piltlikult öeldes nende elu liigub kui linnalähedase elektrirongi sõit oma vahepealsete peatustega. Eredaks näiteks sellele on paavst Johannes Paulus II elukäik. Ta sündis varjutuse päeval (18.05.1920), suri 2.04.2005 ja maeti 8.04.2005 – varjutuse päeval. Ning tema kogu elu mahtus ühte kindlasse kõrgkonsentratsioonilisse rütmi: jäägitu Looja ja eri rahvusest inimeste teenimine.

Astroloogiaga tegelejad on juba ammu märganud, et astroloogias alati midagi langeb kokku, kõik on kõigega seostes. Kõrvalvaatlejale tundub, et see on faktide, juhuste jada ning lihtsalt kokkulangevus. Kuid seepärast nad ongi astroloogid, et näha neid omavahelisi seoseid ja saavad aru, et mingeid juhuseid ei ole olemas.

Näiteks 7.02.2008. aasta varjutus alustas 12-aastat suuremast 60-aastasest tsüklist ja kolmandat viiesest suurtsüklist. Proportsioon 3/5 on baasalus loomingulise maailma sünnis. Sellest saavad kõige paremini aru muusikud: selleks, et algaks muusika on nimelt vajalik heliredeli viies aste ja 3,5-toonine intervall.

Siit võib teha esimese järelduse: see 12-aastane idamaine tsükkel oli eriliselt kreatiivne, mis lubas igaühel luua enda ja ümbritsevate jaoks erilise, oma maailma.
Viimane kord toimus väga sarnane päikesevarjutus tõususõlme lähedal üle 2000 aasta tagasi – 7.02.393 enne Kristust. Mille poolest erineb varjutus tõususõlmel sellest, mis toimub langussõlmel?

Astroloogiliste vaatluste järgi tõususõlm lubab meil mõjutada oma käitumise ja tegudega lähitulevikku, aga langusõlm sunnib meid mõtlema nendest asjadest, mida saaks veel parandada, mis juba on läbitud.
Siit teine järeldus: nüüdne varjutus võimaldas meil keerata ette uus arengu lehekülje ja alustada puhtalt lehelt.

Huvitav oleks siis teada, kuhu ja milliste konkreetsete võimalustega peaks inimkond edasi minema. Selle teadasaamiseks pöördume teise, palju suurema tsükli poole. Nagu teada, igasugust ajalõiku saab mõõta kella numbrilaua abil (meie puhul oleks see sodiaagiring) ja mitmete osutite kaasamisel. Nendeks oleks: sekund, minut, tund, aasta, 12-aastat jne. Kõige aeglasemaks osutiks oleks aga loomulikult see, mis kogu universumi eksisteerimise vältel teeb ainult ühe ringi. Nimelt just see osuti, nagu õpetab Avesta õpetus, jagab ajaloo 4-ks väga suureks ajastuks: Loomise ajastu, Hea ja Kurja segunemise ajastuks, Hea ja Kurja jagunemise ajastuks ja viimaseks on Loominguline Taasühinemine.

Palju vähemates mastaapides on inimkonna mälus see säilinud Kuu neljas faasis – nähtamatusest (Kuu loomine) veerandkuuni; teine – esimesest veerandkuust täiskuuni; kolmas – täiskuust viimase veerandini ja neljas – viimasest veerandist kuni kadumiseni. Praegu enam huvi peaks pakkuma selles kuutsüklis täiskuupäevad, nii nimetatud “kuutee”, siis toimuvad kõige müstilisemad sündmused ja juhtuvad kõige ebatõenäolisemad sündmused.

Niisiis, näitena 2008. aasta aeglane sodiaagi seier osutab nimelt sellele “teele”, kus paljastub tõde ja me saime täpselt teada oma enesehinna ning samuti hinnangu oma tegudele.
Siit kolmas järeldus: see varjutus oli piiriline ajaloos, Hea ja Kurja võitluses. Inimkond on jõudnud selleni, kus lõpevad paljude tuhandete aastate valguse ja pimeduse protsessi segunemine ja algab nende eraldamise protsess.

Kui vaadelda seda sodiaagi kraadi, kus toimus varjutus ja jälgida Kuu varjutuse teekonda maakeral, siis näeme, et see osundab Venemaa poole. Varjutus toimus 18-s Veevalaja kraadis, selles samas kraadis, kust algab sodiaagi nn. “vene väli”. See hõlmab 18-24 Veevalaja kraade. 18-da kraadi valitsejaks on Neptuun, mis samuti asub selles “venemaa välja” aladel, 22-s kraadis. See tõstab veelgi rohkem esile Venemaa osa varjutuse tähendusest ning suunab tähelepanu nende kraadide iseloomudele. 18-s kraad annab võimaluse teadvustada inimkonna ajaloo iidseid teadmisi, 22-ne kraad võimaldab täie tõsidusega vastu võtta Kõrgemate jõudude soojust ja kaitset.

Pavel Globa on toonitanud, et igal kuupäeval on oma minevik ja mälu. Mitmete aastate jooksul, ühel ja samal kuupäeval toimunud järk-järgult formeeruvad kokku päeva infofrondi. Erilise tähtsuse omab see varjutuspäeva, mis otseselt on seotud karmalise minevikuga ja Maa tulevikuga. Siis võib kogunenud päevade infokogus ärgata varem olnud analoogid võivad uuesti ilmneda uues sündmuses.

Seitsmes veebruar on mälestuspäev kõigi vene usukannatajatele, kes kannatasid kiriku tagakiusamise all; 7. veebruaril 1721. aastal asutas tsaar Peeter I sinoodi, mis pidi tegelema kõigi kirikute asjadega, nii pandi lõpu alus Venemaa patriarhiale.
Niisiis, palju head ja halba on ühendatud selles kuupäevas. Meeles peaks pidama, et varjutus oli rõngas-tüüpi, st. et varjutuse roll on tähtis igale isikule kui ka tervele inimkonnale.

Päikesevarjutusele järgnes Kuuvarjutus, toimus see 21. veebruaril 2008. Selline varjutuste järjekord tähendab, et kogunenud indiviidi ja kollektiivse alateadvuse emotsioonid kindlasti tungivad esile ja kutsuvad inimese elus ette konkreetsed muudatused. Varjutus näitas meile milliseks peaks muutuma ühiskond, kes on kaotanud kontrolli iseenda üle. Kuuvarjutus toimus Saturni lähedal. Saturni funktsioon on sageli inimestele raske, toob kannatusi, piiranguid; sunnib ületama takistusi, leidma konkreetseid lahendusi.

Tavaliselt mehed rohkem valulikult reageerivad varjutuste mõjule kui naised. Kuid nii veebruarikuu Kuu varjutus kui ka suvine Päiksevarjutus (1.aug.) toimus Kuu langussõlme lähedal. Vastavalt sellele, see ei anna meile enam tuleviku valiku võimalusi vaid kutsub tegutsema vigade parandamisel.
Ühesõnaga, veebruaris olnud varjutus on sakraalse iseloomuga, kuid meil on võimalus helgete kavatsustega rajada endale tee tulevikku.

Väljavalitutele.

Peamine on täpselt kindlaks määrata oma positsioon ja leida eneses niipalju mehisust ja kindlameelsust, et kuulutada sellest, Varjutus kutsub kõiki seda tegema, esmajärjekorras puudutab see neid, kellede sünnipäev jääb 1–12 veebruari vahele. Nemad peaksid oma positsioonidele kindlaks jääma sidudes selle maailma loomisega.
Need, kes olid sündinud jaanuari esimestel päevadel tekivad suurepärased perspektiivid sotsiaalelus ja karjääris.
Kes sündinud 18-23 jaanuar, neile annavad helged taevased valgusjõud impulsi vaimseks kasvuks.

Sündinud 15-19 veebruar, neid kutsub kosmos aktiveerima oma vaimset potensiaali.Neile, kes olid sündinud augustikuu viimase viie päeva sees, oli soovitav vähendada oma ambitsioone, kuulata rohkem oma sisehäält. Neile, kellede sünnipäev jäi 13-18 novembrile, seisis ees suured ahvatlused ja mitte kergete killast katsumused.

Kõik need prognoosid on suhtelised, sest see varjutus annab meile õiguse mõjutada oma edasist saatust.

kolmapäev, 26. detsember 2012

Maiad, viljaringid ja varjutused

Sattusin erinevaid foorume külastades viitele filmide peale, mis näitasid maiade kalendri ja peamiselt Inglismaa viljapõldudel asuvate viljaringide vahelisi seoseid. Filmilõigud ise olid veerandtunni pikkused ja eesti keelsete subtiitritega. Esimese filmi link siin: http://www.youtube.com/watch?v=bS87ekEeSKI Filmis toodi ära kaks kuupäeva, mis siis äratsid huvi. Nendeks kuupäevadeks olid kahe Päikesevarjutuse ajad – 11. aug. 1999. ja 20. mai 2012. Filmi tiitrites on korra ka viga sees, 1999. aasta asemel oli kirjas 1991.

Hakkasin siis vaatama, kas leian mingeid seoseid selle „maailmalõpu“ ja filmis räägitu kahe varjutuse vahel. Üht-teist siis leidsin.11.aug. 1999. aasta Päikesevarjutus oli möödunud sajandi üks enam räägitud varjutuse sündmustest. Varjutuse kaart on parasjagu ilmeks ja täis disharmooniat. Planeedid on moodustunud suure risti ehk siis suure ruudu, mille nurkades siis Päike-Kuu Lõvis, Marss Skorpionis, Uraan Veevalajas ja Saturn Sõnnis.

20. mai 2012. a. Päikesevarjutus on palju leebem.Varjutuse hetkel on taevas suur trigoon, kuid planeetide omavahelised aspektid ei ole kõik täpsed. Saturni ja Neptuuni vahel olev trigoon on lausa 10 kraadise orbiga. Täpne aga oli Veenuse ja Saturni trigoon. Ühine kahes kaardis on see, et Vähis pole planeete. Eks neid seosed kahe kaardi vahel ole veel teisigi, mina otsisin midagi muud.

1999. aasta varjutus oli saarose seeriast 145 ja augusti varjutus oli järjekorras 21-ne. Kokku saab selle seerias olema 77 varjutust. Saaros 145 algas üsna hiljuti, 4. jaan. 1639. aastal. Viimane selle saarose varjutus toimub kaugel tulevikus, 17. aprillil 3009. aastal. Järgmine selle seeria varjutus tuleb 21. aug. 2017.a. Seda aega juba peaks lähemalt uurima. Üheks põhjuseks on see, et siis Saturn on üsna lähedal oma languspunktis taevaekvaatori suhtes. Otsisin siis mingit seost filmis näidatud piktogrammi ja augustis 1999 olnud varjutuse vahel. Mitmed piktogrammid ise meenutas väga nende kalendri sümboleid.

Kui minna ajas tagasi ja vaadata, milline oluline sündmus toimus 1639. aastal kui 145 saaros algas, siis selleks sündmuseks oli kahtlemata Veenuse üleminek Päikesest. Toimus see 4. dets.1639.a. uue kalendri järgi. Seda Veenuse üleminekut vaatles inglise astronoom Jeremiah Horrocks. Ja on teada, et maiad pidasid Veenust vägagi oluliseks planeediks. Üleminek toimus 12 kraadi Amburis ja Veenus oli retrograadses liikumises. Veenuse ülemineku ajal olid veel Merkuur, Jupiter ja Põhjasõlm Päikesega konjunktsioonis. Võib olla seepärast oli see taevane nähtus nii oluline, et seda saarost piktogrammi kaudu esitleti.

145 saaros ise algas Jupiteri ja Neptuuni ühendusega Skorpionis ja opositsiooniga Pluutole. Päike-Kuu Kaljukitses seskvadraturis Pluutoga Kaksikutes. Kolme erineva kaardi vahel, nendeks on 145 saarose algus 1639. aastal, Veenuse üleminek Päikesest sama aasta detsembris ja 145 saarose Päikesevarjutus 11. aug. 1999. aastal, peaks olema mingid seosed. Tänapäeval Pluuto läheneb 145 saarose loomise kraadile (13 cap). Kas on veel mingeid seoseid?

Otsisin, mis otsisin kuid see on hetkel liiga raske pähkel, et mingid seosed näha ja need välja tuua. Midagi peab olema, miks muidu läbi piktogrammide need esile toodi. Ühe seose siiski filmis äratoodud varjutuse kuupäeva ja piktogrammide vahel seega omaarust leidsin, see saarose algus ja Veenuse üleminek ühel ja samal aastal.

Veenuse üleminek Päikese eest toimub 8 aastase vahega. 1631. aasta nähtuse nägi ette Kepler, kuid 1639. a. oma jättis vahele. Järgmine Veenuse ülemineku paar toimus 1761 ja 1769. Seda viimast jälgis Vaiksel ookeanil seilav J. Cook. Järgmine paar oli aastatel 1874 ja 1882. Viimati siis 2004 ja 2012.

20. mai 2012. a. varjutus oli saarose seeriast 128 ja varjutus oli 58-s. Kokku on neid varjutusi sellest seeriast 73. Esimene oli üsna ammu aega tagasi, 29. aug. 984. aastal. Lõppeb seeria 1. nov. 2282. aastal. Kui otsida, mis sündmus toimus saarose algamisel, siis ega midagi põrutavat ei olnud. Kroonikas on kirjas, et 20. aug. 984. aastal tapeti paavst Johannes XIV. Kuid oluline sündmus järgnes sellele aastale Venemaal. Siis 988. aastal Kiievi vürst Vladimir võttis vastu ristiusu.

Järgmine selle seeria varjutus toimub 1. juunil 2030. aastal. Umbes sellel ajal pidi asteroid Aphopis Maast lähedalt mööduma, et 2036. aastal uuesti Maa lähedale jõuda. Kas on siin mingi seos maiade sümboolika piktogrammide, varjutuse ja nende aastaarvudega, ju vist ikka on. Sest siinilmas on kõik kõigega seotud.

Mida on ühist maikuu Päikesevarjutuse ja Veenuse ülemineku vahel. Kaks astronoomilist sündmust toimusid 16 päevase vahega, varjutus enne ja Veenuse üleminek pärast. Veenus oli mõlemal ajal retrograadne ja liikus Kaksikutes.Aga rohkemat ei leia või ei oska näha.
Nende piktogrammide kaudu püütakse meile edasi anda olulist informatsiooni. Viidatakse mitmetele seostele. Lahtimõistatamine on aga üsna keeruline ja paljustki me ei tea ega oska tõlgendada.

Saarostest saan praegu nii aru, et iga saaros kordub 18 aasta ja 11 päeva tagant. Kuna saaroseid on palju ja nende algus erinev, siis nad üksteisega kattuvad. Kuid seda teatud nihkega. Piltlikult öeldes oleks nagu iga saaros paberileht, mille peal on järgmine leht, kuid mitte täpselt eelmisega kohakuti vaid nihutatuna. Ja nii kuhjub neid lehti üksteise peale palju. Nad moodustavad virna, mis nihutatuna tekitavad astmestiku. Ja see astmestik oleks meile kui ühiskonnale ja Maale tervikuna arengu astmed.

Kui üks alumine saaros lõppeb, siis peale tuleb aina uusi. Ja nii ei vähene see paberivirn vaid altpoolt kahanedes, üleval kasvab juurde. Ja meil siis on ülesanne seda sümboolset astmestiku aina edasi minna, areneda. Iga 18 aasta järel aste kordab oma omadusi, kontrollib, kuidas eelmine sai täidetud ja seab ette uued tingimused. Igal saarosel on oma alus, mille loovad saarose sünnil planeedid ja kindlam suunitlus. On saaroseid, mis nagu „vastutavad“ teaduse ja selle arengu eest. On poliitilise suunaga ja paljude teiste printsiipide omi. Kõiki võik eraldi uurida, kui vaid mõistus hakkama saaks. Selline mõttekäik nendest saarostest.

Kui vaadata läbi kõik saarosed, siis leiab kindlasti nende ja baktunide alguste ning väiksemate tsüklite omavahelisi seoseid palju. Võimalik, et need seosed on eelkõige näha Kesk-Ameerika ajaloo sündmustes.
Kahe erineva saaroste 128 ja 145 seeria varjutuse vahe on 13 aastat! Maiade kalendri järgi lõppes samuti 13 baktun. Astroloog Peeter T saatis mulle väikese ülevaate maiade ja meie kalendrisse „tõlkimise“. Lühidalt oleks see selline.

Maiad nimetasid päeva „kin“

Kuu analoog oli 20 päeva ja seda kutsuti „winal“

Aasta analoog oli 18 kuud/winal ja seda kutsuti „tun“

20 aastat kutsuti „katun“

400 aastat kutsuti „baktun“

Kogu maiade kalender põhineb nende viie „ühiku“ kombinatsioonil ja tema „nullpunkt“, ehk algus oli 11. augustil 3114 aastat enne meie ajaarvamist (ca 5125 aastat tagasi).

Meie kalendri formaat koosneb „kolmest osast“: kuupäev, kuu, aasta.

Maiade kalendri formaat koosneb „viiest osast“: kin (päev), winal (kuu), tun (aasta), katun (20 aastak), baktun (400 aastak).

0.0.0.0.0 = 11 august 3114 aastat enne meie ajaarvamist

1.0.0.0.0 = 13 november 2720 enne meie ajaarvamist

2.0.0.0.0 = 16 veebruar 2325 enne meie ajaarvamist

..........

7.0.0.0.0 = 3 juuni 354 enne meie ajaarvamist

8.0.0.0.0 = 5 september 41 aastal

9.0.0.0.0 = 9 detsember 435 aastal

10.0.0.0.0 = 13 märts 830 aastal

11.0.0.0.0 = 15 juuni 1224 aastal

12.0.0.0.0 = 18 september 1618 aasta

13.0.0.0.0 = 21 detsember 2012 aasta

14.0.0.0.0 = 26 märts 2407 aasta

jne.

Põhimõtteliselt pole maiade kalendrisse „sisse kirjutatud“ mingit maailma lõppu 2012 aastal.....samasugune „maailma lõpp“ oli 1224 aastal, 1618 aastal ja sarnaseid „maailma lõpud“ tulevad (oli) 2012. aastal ja 2407. aastal. Kõik jutud „maailma lõpust“ pärinevad maiade tekstides olevast väitest, et eelnevad tsivilisatsioonid on „kestnud“ 13 baktuni ehk ca 5126 aastat. Siit tuleneb 2012. aasta „erilisus“, kuna siis pidanuks maiade tsivilisatsiooni aeg analoogia põhjal „otsa saama“ eelnevate Maal elanud tsivilisatsioonidega.

Vaatame natuke üldjoontes ja lühidalt neid baktuni kuupäevi, millised tendetsid siis lõppesid ja uued alguse said.

3114.e.m.a. algas Kali Yuga ajastu, sinna aega jäi Minose kultuuri algus.

354 – sellele daatumile eelnes varajane Rooma aeg, Indias tekkis hulk väikesi riigikesi, kuid nad olid ühises kultuuriruumis. Kesk-Ameerikas avaldas mõju Olmeekide tsivilisatsioon. Järgnes sellele aastale aga Kreeka linnriikide ühendamine; Aleksander Suure maailmavallutused. Rooma viib lõpule Itaalia vallutamise.

41 – eelnes Rooma domineerumine Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas. Hiinas võimutses Hani dünastia, Kesk-Ameerikas võimutsesid maiad. Järgnes aga Rooma riigi sissetung Britanniasse; Juudamaa liidetakse Rooma keisririigi koosseisu; Armeeniast saab Rooma protektoraat; Hiinas leiutatakse paber.

435 – eelnes hiline antiikaeg, järgnes Germaani kuningriikide tekkimine, Rooma impeeriumi aeglane lagunemine, Hani riigi kokkuvarisemine, Rooma riigi kaheks jagunemine, sünnib prohvet Muhamed.

830 – eelnes siis maiade tsivilisatsiooni kõrgaeg, islami usu teke. Järgnes Venemaa kui riigi tekkimine, maiade tsivilisatsiooni kokkuvarisemine, Tangi dünastia lõpp, Koraani ilmumine, Songi dünastia sünd Hiinas.

1224 – eelnes varakeskaeg, Hiinas leiutati trükikunst, lahku läksid Roomakatoliku ja õigeusu kirik, normannid vallutavad Inglismaa. Järgnes mongolite sissetung Euroopasse, asutatakse Osmanite riik, Hiinas asutatakse Mingi dünastia, levib islam.

1618 – eelnes renessanasi tekkimine, Osman laiutas Kagu-Euroopas, Ameerikas laiendasid oma valdusi asteegid ja inkad. Järgnes tänu uute maade avastustele globaalne kaubanduse teke, Euroopa hakkas jõudsalt arenema ja tekkisid esimesed suurriigid. Ameerika kolooniast sai riik.

2012 – eelnes tööstuse ja majanduse kiire kasv, kaks suurt ilmasõda, mis muutsid oluliselt maailma poliitilist kaarti, Aafrika ja paljude teiste ilmajao riikide iseseisvus, N Liidu lagunemine, sotsleeri riikide iseseisvus, Euroliidu moodustamine. Mis siis järgenb, seda näitab tulevik.

Iga baktuni lõpuga midagi muutus, hävines, teisenes, kadus jne. Ja iga uue baktuni algusega tulevad uued arengud , sünnib ja tekib midagi uut.

Uurides neid saaroseid tekkis mõte, et ehk on iga üksik saaros mõnele riigile rohkem tähtsam kui mõni teine. Nii nagu on Uraan ja tema transiit USA radixi suhtes oluline. Või Saturn-Pluuto tsükkel Venemaa jaoks. Milline saarose seeria võiks olla Eestile rohkem olulisem. On selleks Päikese saarosed 121 ja 128 või hoopis 144-s. Esialgu paistab, et need saaroste seeriad on rohkem seotud Eesti riigi tekkimisega ja olulistemate sündmustega riigi ajaloos. Sama saab öelda ka inimese suhtes. Prenataalne varjutus peab kuidagi seotud olema inimese sünnikaardiga ja inimese olulisemate sündmustega elus. Leidsin seega uue teema, mida lähemalt uurida. Mis tulemuse saan, sellest siis edaspidi.









kolmapäev, 19. detsember 2012

Mida pakub talvine pööripäev - 4

Aga vaatame ja kuidas pööripäeva seis haakub riigi kaardiga. Maailm vaadaku ise oma suhteid taevaga. Päike jääb alati igal pööripäeval riigi IV majja ja on ühenduses Põhjasõlmega. Tehes samaaegselt sekstiili Päikesele. Iseenesest pole see halb, annab võimalusi edasiminekuks. Teisalt on siis opositsioon Pluutole ja kvadratuur Marsile. opositsioon Pluutole on võimuvõitluse üks tähiseid. Kuna sügisel on KOV valimised, siis sellega tehakse algust just opositsiooni möödumisel, see annab siis energiavoo valimiskampaania algusele. Oma jõulu- ja uusaasta tervitustes lubatakse palju rohkem kui tegelikuses jõutakse üldse ellu viia. Lubadused on aga katet neile on hiljem palju vähem. Jõulist oma poliitika jätkamist rahva jaoks toonitab ka Päikese kvadratuur riigi Marsile.

Kuu on VIII majas Jääras ja lähim aspekt oleks lähenev trigoon Kuule endale Lõvis. Eks ta rohket pidutsemist ja lõbustusi näita. Emotsioonid on rohkem intensiivsemad. Pidudega seoses kulutatakse raha rohkem kui see mõistlik oleks. Merkuur jääb samuti IV majja ning aspekte riigi planeetidele ei tee. Planeedi asend majas toob esile heietused minevikust, tuletatakse meelde vanu aegu, võrreldakse nooremat põlvkonda vanema põlvkonnaga, nende erisust. Rahvas arutleb mineviku seostest tänapäevaga. Vanem põlvkond kurdab ikka ja jälle, et noorus on hukas, kuid ei mõisteta, et iga põlvknd on teistsugune kui eelmine. See “noorus hukas “ on juba Rooma aegadest saati järlpanu ütlustes olnud. Ei ole nad midagi nii hukas kui pealtnäha paistab. Nad on üksjagu meist targemad, napib ainult elukogemusi.

Veenus jääb III majja ja toimivatest aspektidest oleks trigoon Neptuunile Lõvis ja ka Saturn ei jää vast selle trigooni mõjust puudutamata.Teiselt poolt on Veenus kvadratuuris Päikesega. Veenus lisab pühadega seoses rahulolu ja talve nautimist, lähedastega kokkusaamist või kontakte nendega. Kvadratuur Päikesele ei ole erilist pinget tekitav, pigem soosib seltskondlikust ja suhtlemist. Ainult distsipliin võib olla nõrgaks kohaks sel ajal. Veenuse kvadratuur Päikesega tähistab finantsides mõnda äkilist muutust.Hoiduda ka liigsöömisest ja raha tühja-tähja peale kulutamisest. Veenuse trigoon Neptuunile on tõeliselt hea, kuid ei soosi tegutsemsit. Rohkem unistamist, loominguga tegelemist.

Marss jääb V majja ja ei tee samuti olulisi aspekte. Marsi mõjul rahvas suunab oma energia aladele, mida viies maja sümboliseerib. Rahvasporti, talvistesse spordialadele, muudele lõbustustele ja meelelahutustele. Marss valitseb meil meedia ja transpordi maja, siis võiks pakkuda, et selles vallas jooksval aastal on need rohkem päevakorral. Ja kuna transiitne Marss on seskvadratuuris transiitse Jupiteriga, siis tuleb palju segadust uuest aastast käivituva tallinnlastele tasuta piletisüsteemiga. Arusaamatused eriti nendega, kes ei ole pealinnlased.

Jupiter jääb IX majja üsna MC lähedale ja teeb sekstiili Saturnile. Valitsus teeb jõupingutusi oma võimu kindlustamiseks. Oma otsustes võib valitsus aga liiast ületada võimupiire ja teha veelgi ebapopulaarsemaid otsuseid. Aasta üks peateemasid on valdade ühinemise probleemide rägastiku lahtiarutamine. Samuti haridusreformiga seotud küsimused. Eelmise aasta pooleli jäänud küsimused kanduvad uuede aastasse ja need vajavad tungivamalt lahendamist. Valitsusel tuleb intensiivsemalt nendega tegeleda. Senist leiget tegevust nendes asjades ei saa edaspidi enam lubada.KOV valimiste foon seda kindlasti toonitab.
Jupiteri sekstiil riigi Saturnile annab võimaluse nende küsimutega tegeleda, seda aga realistlikult ja kohusetundlikult.

Saturn jääb III majja ning on kvadratuuris iseendaga ja kaugenevas trigoonis Päikesega. Saturn III majs rõhutab vaimsete väärtuste arendamise vajadust. Kolmanda maja valdkond tuleb võtta kontrolli alla. Trigoon iseendale annab, näitab need võimalused kätte. Majandus vaikselt näitab stabiliseerimise märke.

Uraan jääb VII maja lõppu ja on trigoonis Neptuuniga. See trigoon intensiivistab esoteerilisi kogukondi, kes rohkem püüavad olla tähelepanu keskpunktis, tutvustavad omi arusaamisi ja tõekspidamisi. Riiklikult soosib välissuhete arengut. Hea pidada läbirääkimisi piiriküsimustes, majanduse kvootide ja finants taotlusi euroliidult. Annab tõuke majanduse arenguks ja stabiilsuseks.

Kui Uraan jõuab VIII majja, siis peateemaks riigile saab olema just igasugused finantsküsimused.Nende probleemidega seotult võib tulla ette ootamatuid sündmusi ning järske muutusi. Ajal, mil Uraan läbib taevameridiaanil selle maja, on targem vältida ükskõik kelle rahast sõltuvusse sattumist. Kohustused, mis sellega kaasneksid, võivad riigi elu jaoks väga häirivad olla. Teisest küljest võib see transiit tähendada, et riik hakkab muutuma kannatamatumaks ülesannete ja kohustuste tõttu, mida toovad endaga kaasa võlgu olemine. Võib juhtuda, et te püütakse säärastest kohustustest vabaneda või isegi vältida võla maksmist. Kuid ilmselt viiks see terve hulga pahandusteni, kuna tooks esile kõige häirivamad selle transiidi avaldumisvormid.

Neptuun jääb VI majja on kvinkunksis Marsiga ja lähenev kvadratuur Jupiteriga ja lähenev trigoon Pluutoga. Kvadratuur Jupiteriga ütleb, et eriti tuleb hoiduda spekulatsioonidest ja riskist, niikuinii jäädakse kaotajaks, kui ei pöörata piisavalt tähelepanu situatsioonile ja nähakse selles vaid seda, mis meeldib. Riik ei tohiks olla ennasttäis, eriti kui keegi õhutab seda tähtsustunnet tagant. Paljuski puudutab see riigi neljanda maja valdkonda.

Neptuuni trigoon riigi Pluutole. Mul on tunne, et selle aspekti järelmõjuna hoogustub meil rahva seas esoteeriline kasv. Aga ka vastuseis sellele. Paranevad ka suhted lähinaabritega. Opositsioon saab omale üha enam juurde pooldajaid.Valitseb reformierakond aga kaotab neid. Neptuuni kvinkunks riigi Marsile justkui näitab, et riigil on finantsid korras ja kontrolli all aga tegelikult on asi korrast ja heaolust kaugel. Aspekt toob need asjad ikka ja jälle esile.

Pluuto liigub IV majas, see puudutab kõige enam maja valdkonda. Riigil tuleb sellega tegeleda, teha muutusi ja uuendusi. Kuid seda mitte muutuste enda pärast vaid ikka mõistlikuse ja kaasajastamise tõttu. Meil kipub sageli tehtud muutused olema toored, lõpunu läbi mõtlemata, kohati absurdsed ning jaburad ja liialt pealesurutud.

Põhjasõlm jääb III majja ja teeb kvadratuuri Uraaniga. Väga kardinaaseid seise pööripäeva ja riigikaardi suhe ei näita. Kokkuvõttes pole ju pahad seisud. Mitmed trigoonid annavad lootust rahulikult pärast pööripäeva edasi minna. Kvadratuurid lausa sunnivad tegutsema. Pööripäev paneb aluse, käivitab sündmuste ahela järgnevaks aastaks.
Häid algavaid pühi!

laupäev, 15. detsember 2012

Talvine pööripäev 2012 - 3

Merkuur Amburi keskel suurendab meie valmidust anda ümbritsevale edasi oma kogemused teadmiste vallas. Jäära Kuu tavaliselt võimendab meie emotsionaalsust ja impulsiivsust. Nüüd on Kuu trigoonis Merkuuriga ja see harmoniseerib ja pehmendab meie alateadvuse äkilised väljapursked.

Seoseid minevikuga. Minu arusaama järgi on need sodiaagi kraadid, kus on toimunud tsüklite algused või olnud varjutused, jäävad Kõiksuse mällu ja need kraadid siis muutuvad aktiivseks, kui hiljem transiitne planeet või muu oluline taevane faktor need töösse lülitab. Kaksikute üheksandas kraadis (8.54) on Jupiter, selles kohas toimus 1892.aastal kahe kauge planeedi Neptuuni ja Pluuto ühendus, mis pani aluse uuele tsüklile. See tsükkel toimib ka käesoleval ajal. Jupiter siis aktiveerib selle tsükli omapoolse energiavooga. Taevas loob võimaluse ja inimkonnal tuleb see võimalus ära kasutada. Iseenesest ei toimu midagi, tahet on vaja, eriti poliitilist tahet.

Uraani ja Pluuto viimane ühendus toimus 1965-66 Neitsis. Ka see tsükli toimemehhanism teguteb maailma asjades. Horoskoobis on nüüd seal Verteks. Selle kaudu saame me kõige enam mõjutada kehtivaid protsesse õigemas suunas.Sellele kraadile teeb ka Päike aspekti sentagon(100).

Päike null kraadis aga lülitab sisse nõrk karmaline 20-ne kraadine aspekt ajastu idee ja vaimu tsükli punktiga, mis algas 1993.aastal Kaljukitsest Uraani ja Neptuuni ühinemisega. Ajastu sündmuse kraadiks on 9 Kaljukits, st. Suure mutatsiooni algus 1842.aastast, kui Jupiter tegi konjunktsiooni Saturniga ja algas uus Suure mutatsiooni 240-aastane tsükkel. Selle kraadile teeb siis nüüd ühenduse Pluuto. Ja hetkekaardis olev kujund saatuse sõrm saab täielikult uue hoo sisse ja aktiivselt lülitub edasiseks tegudeks.

Viitab kangesti suurtele muutustele, vana hävingule, transformatsioonile. Saatuse sõrme tipp jääb horoskoobis kolmandasse majja, tegevusalale, mis vastutab mundaanastroloogias kommunikatsiooni, haridussüsteemi, transpordi, avaliku arvamuse eest. Arvata võib, et sel alal on oodata suuri ümbekujunemise protsesse. Ja seda aitavad ühelt poolt läbi viia Saturn oma range distsipliini, piirangute ja kindla struktuuriga ning teiselt poolt Pluuto oma muutumise energiaga. Arvan, et põhjapanevad muutused tulevad kindlasti. Kui valuliselt või kergelt need teoks saavad, seda näitab aeg. Eks see sõltu ka meie tahtest, meie mõtete puhtusest ja juhtide otsustest. Ja Murphy seadus ütleb, et sündmus, mis võib toimuda ka toimub.

Kuu teeb oma viimase ühenduse enne pööripäeva Uraaniga, mis näitab neid ootusi, mida rahvas oleks tahtnud varem näha. Inimkond ootas suuri muutusi aga need jäid tulemata, hoopiski süvenes ebakindlus homse suhtes. Kuul on esimene ühendus Jupiteriga, see näitab neid lootusi ja ootusi, mida massid tulevikult ootavad. Ehk siis suuri panuseid aladel, mille patroon Jupiter on. Vajadus muuta suhtumist ja arusaamu religioonis, haridussüsteemis, omavahelises suhtlemises, läbisaamine lähinaabritega vajab maailm hädasti teistsugust lähenemist kui seni. Samas ei tohiks ootustega liiga kõrgeid plaane teha, see omane Jupiterile, mis vahel liialdama kipub.

Kuna Kuu on Jääras, siis need tuleviku ootused on masside poolt tugeva sõjaka alatooniga ja nõudmised tahetakse ruttu ja kohe saada. Ka Merkuuri trigoon üksi ei aita äkilisust leevendada. Aga kannatust rahval selleks vähe.Nad on väsinud ja tülpinud seniste probleemide lahendamiste ärajäämisest. Kujutan ette, et rahutused, mässamised ja demonsratsioonid on lähitulevikus sagedased nähtused. Kuu Jääras võib viidata ka uutele algatustele, mis saavad alguse altpoolt, st. tavainimeste initsiatiivi tulemusena.

21.detsembrile tehtud horoskoop on ühtlasi ka Päikese aastaringi oma, mis järgmise Päikese sisenemiseni Kaljukitse kehtib. See määrab ära, milline aasta maailmale tuleb.Teine aasta kulgu iseloomustav seis algab, siis kui Päike Jäära siseneb. Pikemas perspektiivis mõjutavad aga edasist elu kauged ja ülikauged taevakehad. Mida kaugem planeet, seda pikem on tema mõju ajaline toime.

Ka kauged asteroidid pole kuidagi “kurjakuulutavalt” omavahel seotud ja ei tee ka erilisi aspekte planeetidele. Mõningad täpsemad seisud siiski on. Pikemat aega on Amburis Ixioni ja Pholuse täpne ühendus, mis siis viimaste aegade sündmusi on mõjutanud. Laias laastus on Ixion karma, väljendab lunastamatud süüd ja Pholus sümboliseerib konfliktide provotseerimist, teisalt hoiatab uraanlike ootamatuste eest. Ta on taevane poliitik.

Chaosel on vastasseis Merkuuriga Amburis. Eks see vast tähistab kogu seda ülepaisutatud hirmu ja õudusjutte, segadust ja kuulujutte, mis kõik pööripäevaga seotud.

Varunal on pööripäeval vastasseis Marsiga. Sõjajumal on oma kõrgenduse märgis ja Varuna esindab teatud uraanlikke omadusi. Tagab mõne sündmuse tuntuse ja säilitab selle rahva mälus. Varuna uraanlikus võib tuua mõne täisesti ootamatu ning ettenägematu sündmuste jada esile.Lõhnab sõjalise konflikti võimalikusele. No see asi juba oli novembri lõpus Lähis-Idas pävakorral. Kas sõjakirves uuesti ülesse võetakse?

Erisel on vastasseis Haumega Kaaludes.Tülinorija Eris võib provotseerida sisemise tuumajõu esindajat Haumead tõesti sõjatule lõkkele puhuda. Selline oht on juba pikemat aeg õhus rippunud. Nii Israeli ja Iraani vahel. Samuti Süüria kodusõda. Ega ei saa unustada Jaapani ja Hiina konflikti mõningate saarte pärast. Need ja võimalik, et ka uued sõjakolded uuesti saavd tuule tiibadesse. Erinevad sõjakolde tekkimise ohud on ja jäävad alati päevakorda.

Rooma sõjajumal Orcus Neitsis on vastaseisus Teharonhiawakoga. Viimane on seotud takistuste ületamisega, vaimse teadlikuse, loovusega. Vastasseis sõjaka Orcusega siis sümboliseerib neid keerulisi raskusi konfliktide ja sõjakollete rahumeelset lahendamist. Teharonhiawako võib olla ka äkiline, ettearvamatu mässaja. Orcus on karistaja, seda saavad tunda need, kes oma lubadusi ja vannet murravad.

Quaoar on trigoonis Erisega ja Makemake ühenduses Logosega Neitsi viimstes kraadides. Sellised siis mõned olulisemad kaugete väikeplaneetide omavahelised seisud. Kindlasti on nii planeetide kui väikeplaneetide selline omavaheline seis ja seosed läheneva muutustele kaasaaitajad.Eelkõige siis teadvusega seotud muutused, uute protsesside käivitajad.

No ei ole pööripäeva kaardis ja ei saa sealt kuidagi välja lugeda maailmakorra lõppu. Selleks peaks ikka ka taevaseisud olema vägagi supererilised ja omapärased. Ei mingit lõppu, Suurel Loodusel ei ole lõppu, on muutused , pöörded, uus algus. Suurte planeetide praegused asukohad sodiaagis pigem mõjutavad kliimailminguid Maakeral, kui füüsilise Maa otsasaamist.Saturn külma talve, Neptuun suuremaid üleujutusi kevadel. Uraan ootamatuid ilmamuutusi.Ja kliima suuremad ja intensiivsemad muutused on rohkem seotud taevastest teguritest. Inimkonna tegevus annab palju vähem kui seda väidetakse.10-15 % arvan on inimkonna osa kliima muutustest põhjustatud.

Minult on küsitud, et kas aastalõpuks peaks varuma tuletikke, küünlaid, patareisid, soola, suhkrut, konserve jms. Usun, et paljudel on midagi kodus alati tagavaraks olemas rohkemaks kui üheks korraks vaja ja seda ka mitte lõpu hirmus vaid ikka rohkem praktilistel kaalutlustel.Olen siis öelnud, et minul on teatud tagavara nendest asjadest pea alati tallel ja mõned muudki vajalikud esemed olemas. Kuid samuti mitte ilmalõpu kartuses, vaid ikka rohkem praktilisel kaalutlusel. Mul on mitu isiklikku planeeti Neitsis, praktiline külg lööb igati välja.Vahel ikka mõnda asja vaja, poest kohe ei viitsi tooma minna. Kuid kui massihüsteeria võtab aina ülesse tuure, siis kuluvad enne uut aastat ehk nii mõnigi varutud asi ära. Pole ju tahtmist sattuda ostupalaviku küüsi ja tungelda poes mõne elementaarse kauba pärast küll ei tahaks.Pealegi ei meeldi mulle mitte üks raas see shoppamine.

Tuleks arvestada seda, et mida rohkem inimesed igasugust lõppu kartust võimendavad, seda tõenäolisem on, et see ka tuleb. Ja seda neile, kes siiralt seda lõppu usuvad. Millisel kujul? Seda ei oska keegi täpselt öelda. Sarnane tõmbab sarnast.Inimene, kes jääb rahulikuks, ei lähe närvi, ei võimenda oma negatiivse mõtlemisega lõpust, sellega ei juhtu ka midagi. Alati ju leidub inimesi või rühmitusi, kes armastavad igasuguseid apokalüptilisi prognoose ja hirmutavad masse olematute nähtuste ja seisudega. Ega nad ise ei paku ei analüüse ega mingeid tõepäraseid vettpidavaid tõendeid välja ei too.

Ainus oht, mis meid võib tõsiselt tabada, on päikeseaktiivsuse tõus ja magnettorm, mis eelkõige elektrisüsteemi tabab. Maksimumaeg NASA järgi võib see toimuda 2013. aasta lõpus või 2014.a. algul.

Mõningad soovitused, kuidas eemal olla massihüsteeriast, kuidas vältida kaasaminemist.

1. Õppige elama siin ja praegu

2. Lükake endast eemal igasugune info, mis puudutab seda maailmalõpu teemat

3. Äre vaevake pead selle üle, mida te ei saa muuta

4. Leppige iseendaga kokku, et kui isegi on sul jäänud vähe elada, siis ela see antud aeg rahulikult ja rõõmsalt

5. Teadvusta endale, et kõik me oleme surelikud ja ükskord peame sellest maailmast lahkuma, erandeid ei ole.

Järgmise aasta seisudest tuleb ülevaade juba uuel aastal, seniks rahu ja ainult rahu.

pühapäev, 9. detsember 2012

Talvine pööripäev 2012 - 2

Pööripäev tõotab tulla üsna aktiivne ja tempokas, palju sidemeid ja suhtlemist. Sellele aitab kaasa Marsi seskvadratuur Jupiteriga, mis suhetes “aitab levitada” kuulujutte, keelepeksu, klatsi. Ja seoses selle”maailmalõpu” ootuses on igasugused kuuldused ja valeteooriad vägagi aldid levima, nii enne kui pärast pööripäeva.

Enne pööripäeva olnud täiskuu, mis oli ühtlasi ka Kuuvarjutus, toimus 28. nov. 6 kraadi Kaksikutes. Pööripäeval teeb siina kraadi opositsiooni Veenus. Kuuloomine on 13. detsembril 21 Amburis. See kraad otse millegiga pihta ei saa. Siin tuleks vaadata Kuuloomise kaarti ennast, mida näitab ja annab.

Kui vaadata pööripäeva planeetide keskpunkte, siis ka seal pole näha midagi hirmsat. Marss/Lilith keskpunkt on 3 kraadi Jääras, see on kõige lähedamal Uraanile. Omavaheline aspekt on 134 kraadi ehk siis seskvadratuur. See nüüd lisab pingeid aga ega ilma ka siin ilmas saa.

Päike/Põhjasõlme keskpunkt on 12 Amburis, lähim Planeet on Merkuur. Päike-Põhjasõlm omavaheline aspekt on 35.50 ehk siis detsiil.Planeet keskpunktis on siis seotud inimeste suhetega, arvamuste avaldamisega, arutelud, uudised. Eks pööripäeva teema saab olema suureks jututeemaks.

Kuu/Saturni keskpunkt on 26.27 Kaljukitses. See on väga täpne ühendus Marsiga. Kuu-Saturn omavaheline aspekt on 155.35 (tri-septiil, 3/7). Marss on siin pidurdaja, tekitab alaväärsust, hingelised konfliktid. Teisalt annab tahtmissoovi raskuste ületamiseks. Vajaka jääb otsustamisvõimest, enesekontrollist.

Merkuur/Saturni keskpunkt on 26.40 Skorpionis ühenduses Põhjasõlmega. Omavaheline on 36 kraadi ehk detsiil. Viitab filosoofilistele aruteludele, diskussioonidele.

Marss/Uraani keskpunkt on 0.32 Kalades, täpne ühendus Neptuuniga. Seotud siis kavaluse, valelikkuse ebaaustate tegutsemisviisidega. Käitumises ülepingutades raevuhood.
Nii, et mitte midagi õudsat või lõppu ennustav ka keskpunktide järgi ei ole näha.

See, et Jupiter, Saturn ja Pluuto on kõigis oma märkides 9-s kraadis, tähendab paljugi. Nomenaklatuursed ja mitteformaalsed liidrid saavad võimaluse ühineda, et üheskoos oma kõlbeliste positiivsete väärtustega teha ära midagi väga olulist ja kasulikku kogu inimkonna jaoks.Jupiteri saab lahendada läbi Saturni ja Pluuto printsiipide. Selle lahendamist takistab aga Veenuse opositsioon Jupiteriga, seega asi seotud finatsidega. Ja praegu ju finantskriis ikka alles ja lahendamise märke vähevõitu. Ilma maailma rahanduse muutmist Saturn-Pluuto printsiipe täielikult ellu ei vii.

Põhjasõlm on pööripäeval 26 -s Skorpioni kraadis, asudes Maokandja tsoonis. Inimkond pannakse proovile, kuidas ta võtab vastu ja vastavalt käitub kadeduse ja ahnuse energiatega. Siinjuures on üks huvitav detail, nimelt 18 ja pool aastat tagasi, 1994 suvel (20.07) tabasid Jupiteri Shoemaker-Levy 9 komeedi tükid. Jupiter ise oli siis 6-s Skorpioni kraadis. Nüüd Põhjasõlm 2-31 detsembrini asub samas kraadis, kui seal oli komeedi kukkumisel retro Pluuto.

Juba siis Pluuto viitas sellele, et see, mis on saadud läbi ahmitsemise, ahnuse ja kadeduse teel, paratamatult hävitatakse juure tasandil. Nüüd Põhjasõlm viitab sellele, et Pluuto “ennustus” tuleb täide viia. Me peame universumile tagastama selle, mille oleme laenuks võtnud – sellele viitavad kollektiivsed karmalised aspektid (sentagon), mis on sõlmede ja Chironi vahel.

Üheks tähtsamaks võlaks, mis inimkonnal on, kirjas Sõnni 26-s kraadis (Lõunasõlme asukoht pööripäeval). Universum justkui ütleks: “Aitab sellest väljasirutatud käega alamuse palumine, aeg on võtta elu juhtimine oma kätesse – aidata ennast ja lähikondlasi “. Nimelt just selline on selle Sõnni kraadi iseloomulik sümboolika. Et kustutada võlgnevus, on vaja rakendada oma initsiatiiv eneseharimise alustamiseks, püüda aru saada, kuhu ja milleks rakendada oma vaimsed ja mõistmise jõud. Ja millised emotsioonid ning mõistusevastased järeldused ainult kulutavad meie aega, mis ei anna tagasi mitte midagi kasulikku.

Ära ei tasu unustada või arvestada tuleks seda, et 20. mail toimus Päikesevarjutus 0 kraadi Kaksikutes mis jäi sodiaagi kõige pahelisema kinnistähe Algoli lähedale. Varjutuse kraadile lähedale jäi ka nimetu asteroid TL 66, mis kannab endas hulga negatiivseid omadusi. Tal on doomino efekti omadused ja see võib käivitada mitmeid soovimatute olukordade tekkimist.

Algol on mitmes mõttes tõesti halva kuulsusega. Algol (Deemon) asub praegu 26 Sõnnis. Juba muinasajal kardeti seda tähte. Teda on nii nimetatud oma muutlikuse pärast, mida on näha ka palja silmaga. Ta muudab end iga 2,8 päeva tagant. Kannab endas saturnlikku ja Musta Kuu omadusi. Sellele lisanduvad veel Marss-Uraan mõjutused.

Kui aastal 1938 läks tähest üle Lõunasõlm, järgnes sellele teatud aja möödudes II Maailmasõda. Enne sõda veel jõudis sinna ka Uraan (1940).
1957. aastal uuesti Lõunasõlmel ühendus Algoliga. Sellele järgnes Hiinas nii nimetatud Suur hüpe Mao juhtimisel. Järgnenud kaoses hukkus ca 20 miljonit inimest. 1975. aasta augustis uus Lõunasõlme ühenduses Algoliga. Tulemusena Kambodzas haaravad võimu punased khmerid. 1975. aastal lõppes Vietnami sõda, Hispaanias suri diktaator Franco, kodusõja algus Liibanonis.

Selle sajandi esimesel aastal oli Saturnil ühendus Algoliga (kevad 2001), järgens sügisel kaksiktornide hukk. On miskipärast nii, et suurem negatiivne sündmus toimub alles mõne aja pärast, hiljem. Ta oleks justkui ettekuulutaja lähiaastal toimuvale.Pea alati on sellele ühendusele järgnenud suurem sõda või genotsiid. Palju see “maailmalõpuga” seotud, on iseküsimus.Rohkem sellega, mis lähiaastatel saab olema. Nüüdne Lõunasõlme ühendus Algoliga on seotud Süüria kodusõjaga.

järgneb...

teisipäev, 4. detsember 2012

Talvine pööripäev 2012

Artikli pealkiri võiks olla ka selline - “Päev, millele ei järgne homme”, kuid usun, et tuleb nii homme kui ülehomme ja järgnevadki päevad.Füüsiline maailm ei kao kuhugi. Teine asi on ehk meie teadvusega. Ma küll ei arva nii, et kui kuupäev kukub ja käib üks klõps ning ongi meie teadvus muutunud. See on ikkagi pikk protsess ja algas ta ammu ning kestab veel järgnevatel aastatel edasi, üleminek Kalade asjastust Veevalajasse.

Aasta 2015 on tärmin, mille järel saaks öelda, et muutused on ära olnud. Siis on ära olnud viimane Uraan-Pluuto kvadratuur, mis lõplikult paneb paika taevased jõupositsioonid. Pealgi on meie ajaarvamine ka kahtlane, kas ikka praegu on ikka 2012. aasta või hoopis väikesem või suurem. Seda möönas ka Rooma paavst, et arvestuses võib viga sees olla.

Vanas Hiinas loeti talvist pööripäeva uue aasta alguseks. Nad uskusid, et sel momendil algab yang energia tõus. Sel ajal lõpetasid töö nii valitseja kui tema alamad. Sõjavägi lasti puhkusele. Inimesed käisid külas, kostitasid külalisi hõrgutistega. Tänapäeva Hiinas peetakse seda päeva esivanemate mälestamise päevaks.

Astronoomide arvutuste kohaselt peaks pööripäeva paiku Maast mööduma küllaltki kaugelt asteroid Aphopis, mis Vana-Kreeka mütoloogias on tumeduse jumalal. Ja planeetide paraad! Ei saa aru, kustkohast seda küll välja loetakse. Selle kohta sai detsembri ülevaates kirjutatud ja mõned näited toodud, millal oli tõesti planeetide paraad.

Vaatam siis, mida pööripäeva horoskoop endast näitab ja kujutab. Kasutan horoskoopi, mis tehtud Greenwitchi ajale ja kohale, mil Päike siseneb Kaljukitse märki. Päike siseneb sinna 21 detsembril kell 11.13. Meil siis kell 13.13. Mõned olulisemad seisud. Päike jääb kümnendasse majja ja Kuu esimesse Jäära märki. Omavahel neil peaaspekti pole. Kuul on teine faas. Päike on kvadratuuris Uraaniga ja täpne sekstiilis Neptuuniga. Päike on alla ühekraadise orbiga ühenduses Junoga. Peaks nagu soosima ja aktiveerima igasuguseid suhteid lähitulevikus.Opositsioon Ceresega viitab vastuoludele maailma liidrite ja töölisklassi vahel. Päikese ühendus Pluutoga on nõrk, orb 9 kraadi.

Kõige tugevamad aspektid pööripäeval on Kuu trigoon Merkuuriga, Päikese sekstiil Neptuuniga ja Veenuse opositsioon Jupiteriga. Kuul on ühendus kinnistähe Alpheraziga Jääras. Araablased kutsuvad seda tähte “Hobuse sabaks”. Tähte loetakse sarnaseks Merkuuri ja Jupiteriga. Globa järgi aga Päikese, Marsi ja Uraani mõjutustega täheks.

Alpheraz näitab armastust, rikkust, eneseväärikust, sõltumatust. Ühendus Kuuga lisab rahvale otsustamisvõimet, agressiivse energia ja kõrvalekaldumatuse eesmärkide saavutamisel. Selle järgi edaspidi rahvas üha enam hakkab oma õigusi ja tahtmisi valitsevatele jõududele peale suruma. Leevendab ja soosib seda aga Merkuuri trigoon Kuule.

Põhjasõlmel on ühendus tähe Agenaga. Skorpionis. See täht kannab eneses tugevaid Veenuse mõjutusi ja mõningaid ühendatud kombinatsioone Jupiteriga. Agena asub lõunalaiuskraadidel ja seepärast pole teda põhjapoolkeral näha. Agena on seotud peenutsemisega, üldise austuse ja auga. Kuna Põhjasõlm kannab endas Jupiteri omadusi, siis sõlme ühendus annab edu aladel, kus vajatakse haridust või kõrget professionaalsust. Tuleb vältida sekkumist ebaseaduslikesse asjadesse.

Chironil on ühendus Denebiga (Luige saba) Kalades. Täht on põhjataevas üks heledamaid. Omab Merkuuri ja Veenuse kombinatsioone. Täht on soodus loominguliste aladega tegelejale, samuti õppuritele.See ühendus siis soodustab kõigile vaatamata edaspidi looma, õppima ja arenema.

Saturni ja Pluuto vahel täpne sekstiil ja planeetide paar on saatuse sõrme kujundi aluseks. Tipus aga asub täpselt Jupiter koos Musta Kuuga! Jupiter on taevane kuningas, võimu ja jõu sümbol. Tema siis määrab ära meie maise elu uued rütmid ja muutused. Mis selles head või halba on, et selline kujund meile taevalaotuses vastu vaatab.Pole halba ilma heata ja vastupidi. Aga siiski? Saturn on Skorpioni 9-s kraadis, mis kannab nime “Must Kukk”. Saturn peaks linnu tiivarapsimist siis tõkestama ja ei lase liialt kukel kireda. Saturn on autoritaarsus ja Pluuto massid, muutused ja ka võim. Arvestama peab ka seda, et planeedid on omavahel reptseptsioonis, Saturn Pluuto märgis ja Pluuto omakorda Saturni märgis.

Avesta järgi on Skorpioni 9-s kraad Päikese valitseda, sisuks on: naiivsus, mis viib täisrumaluseni. Kurbus ja raske elu. Sabiani järgi: hambaarst ravib hambaid, mis on ära rikutud kaasaja elustiili poolt. Kraad kirjeldab negatiivsete sotsiaalsete ja egoistlike püüdluste ületamist

Kaljukitse 9-s kraad Sabiani järgi: ingel harfiga liigub taevasfääril. Sisuks on täieliku iseseisvuse harmooniline lõpetamine. Avesta 9-s kraadi (valitseb Saturn) sisuks on katastroof, apaatia, allalangemise oht. Ja Jupiter kujundi tipus olles samuti 9-s Kaksikute kraadis annab Avesta järgi: valitseb Saturn ja on kuninglik kraad! Sisuks on vaimne aktiivsus, läbinägelikus, kontaktilembus, sõprus. Negatiiv on vaenlased, ettenägematud katastroofid.

Pange nüüd kõigi kolme 9-date kraadide olemus kokku ja me saame.......

Saturni ja Päikese vahel on septiil, aspekt “sunnib” meid olema puhtsüdamlik ja annab lootust ja kaitset edasiseks. Selles märgis (Sco) on Saturn 6. okt. 2012.a. kuni 23. dets. 2014.
Saturni liikumine Skorpionis tagab või suunab globaalse teadvuse muutuse vajadust. Kire ja seksi märgis olles ta rohkem eraldab seksuaalsuse armastusest. Teisalt mõjutab tsölibaadis olemist.

Eelmine Saturni viibimine Skorpionis oli 1924-1927, 1953-1956 ja 1982-1985. Neil aastatel näiteks Venemaal lahkusid siitilmast: Lenin, Stalin, G. Lvov, Frunze, Breznev, Andropov, Tsernenko.Liidrite lahkumisele järgnesid suured segadused riigi elus ja päädis see uue ja noorema liidri esiletulekuga.
Lahkusid siitilmast ka teiste maade juhid ja liidrid – Jaapani peaminister Kato Takaaki, viimane Ottomani impeeriumi sultan Mehmed VI, Rootsi poliitik H. Hammarskjöld, meie omaaegne president K. Päts. Veel mitmed endised poliitikud ja peaministrid. Vahe aga on selles, et Venemaa liidrid lahkusid ametipostil olles.

Kuid nüüd ei ole oodata karme sündmusi, sest võimsate põlvkondlike planeetide, nagu Saturn, retro Jupiter ja Pluuto moodustavad omavahel kujundi saatuse sõrm, mis annab inimkonnale võimaluse oma kogutud positiivsete kogemustele toetudes endised vead ja möödalaskmised ära parandada. Jupiter on talvel ajavahemikus 21-29 dets. samades kraadides, kui ta oli 20-24 juunil Kaksikutes. Siis formeeriti need alused, mis nüüd talvel oleks võimalik ellu viima hakata.

järgneb.....

-----------------------------------------------