reede, 18. oktoober 2024

Marsi retrograadsus

 

Marss retros

FB 17.10.2024, Irena Oja

Marsi retrograadsus Retro Mars ja tema tsükkel seoses Pluutoga Kogenud astroloogid juba kirjutavad Marsi retrograadi perioodist, mis see aasta langeb kokku Marsi ja Pluuto vastasseisusuga. Otsustasin lisada ka oma viis kopikat selle teemasse 😉Mars muutub retrograadseks alles kahe kuu pärast detsembri alguses. Pluutole vastu ta läheb 03.11, 03.01, 27.04. Kõik need Marsi kontaktid Pluutoga on Veevalaja 1 gr lähedal, kus 2020. aastal ühinesid Saturn ja Jupiter, algatades uut 200-aastast mundaalset tsüklit. Marsi tsükkel on kaks aastat. Viimati kohtus Marss Pluutoga selle aasta alguses 14 veebruaril.

 

Järgmine ühinemine (ehk praeguse tsükli lõpp ja järgmise tsükli algus) toimub 26. jaanuaril 2026. meil on kahe aasta pikkune periood, mille jooksul tema, mis sai alguse 14. veebruaril, areneb, jõuab apogeeni ja hakkab hääbuma. Rääkides planeetide jõust (kes keda mõjutab?), siis Marsi jooksu ümber Pluuto võib võrrelda õpilase jooksuga treeneri ümber. Treener õpilast saab mõjutada, õpilane treeneril mitte. Teisisõnu, Marsi aspektid Pluuto vastu ei pruugi omaette olla globaalse tähtsusega; need võivad olla katalüsaatorid aeglasemate planeedi tsüklite jaoks ja konkreetsetes riikides sündmuste näitajateks. Samas, arvestades, et konjunktsiooni aspekt ja apogee aspekt (opositsioon) saavad olema fikseeritud sodiaagimärgis, võib eeldada, et riikides, kus see aspekt langeb horoskoobi olulisse kohta, ei pruugi muutused olla ajutised, vaid püsivad.

 

Mis juhtus maailmas hetkel, kui Mars ja Pluuto kohtusid, mis teema arenemist võib oodata? Kuna tegemist on kahe sõjaplaneediga, siis minu esimene mõte oli sõjakonfliktidest. Jaanuaris-märtsis 2024 pole alanud ühtegi uut sõda. Kuid oli sündmus, mis selgelt avaldas mõju kogu maailmale. See oli Vladimir Putini intervjuu Ameerika ajakirjaniku Tucker Carlsonile 9. veebruaril. Vene riigi horoskoobis oli Marsi ja Pluuto ühendus harmoonilises aspektis Merkuuriga, mis on riigi horoskoobi ja riigi kõrgeimate saavutuste, õnnestumiste valitseja. Marsi vastuseis Pluutole toimub taas harmooniliste aspektidega Merkuuriga. Sügisel ja järgmise aasta kevadel on oodata talvise intervjuu kaja.

 

Ameerika, kui ühe maailma juhtiva riigi horoskoop, on huvitav selle poolest, et on üks vanimaid riigi horoskoope. Aastal 2023. võisime jälgida Pluuto pea 250-aastase tsükli lõppu Ameerika horoskoobis ja tema naasmist oma radiksi positsiooni, kus Pluuto on seotud rahandusega. 2023. aasta kevadel paljud märkasid finantskriisi, mis tabas Ameerika ja Euroopa panku. Selles vaates Marsi tsükli seos Pluutoga võib Ameerika jaoks olla seotud rahaasjadega ja olla ebameeldivate sündmuste katalüsaatorina. Kogu toimuva kriisi sügavust hetkel varjatakse mahhinatsioonide ja intriigidega (Neptuuni/Pluto sekstiil), kuid protsess taustal käib. Sügisel Mars, olles Pluuto vastu, taas tõstatab päevavalgusele rahanduse teemat. Seekord lööb kaasa ka Mercury, mis on Ameerika horoskoobis samuti seotud rahandusega.

 

Kuidas on lood Eestiga? 1991. aasta Eesti horoskoobis Pluuto ise mõjutab drastilist ümberkujundamist valitsuses. Nii toimus märtsikuus Tallinnas ootamatu võimuvahetus. Sügisel ja kevadel on oodata veel uudiseid. Samas see protsess ei ole kiire, võib kesta 2-3 aastat ja mõjutada valimisi 25. aastal ja isegi 27. aasta omi. Järgmised kaks-kolm aastat võivad tuua olulisi muudatusi valitsuses, poliitikutel tuleb läbi elada tõsised väljakutsed. Ja mida eraelus oodata? Inimestele, kes on sündinud ajavahemikus 18-23 jaanuar või aprill ja 21-26 juuli või oktoober, on järgmised paar aastad sündmusterohked. Detsembri alguses ja aprilli lõpus on soovitav mitte planeerida ohtlike reise, kontakte, üritusi. Teistel inimestel kõik on erinevalt, lähtudes isiklikest horoskoopidest.

 

3 kommentaari:

Ganesh ütles ...

Marsi-Pluuto opositsioon, mis saabub käesoleva novembri alguses, on sellise dünaamikaga, et Marss aeglustab tempot ning Pluuto kogub kiirgust. Mõlemad on dünaamikalt siiski alla relatiivse keskmise ehk 100%. See tähendab, et mõlemal osapoolel on üksjagu "ütlemist" ehk tunnetatakse olukorda mitte just parimana.

Lihtsas kõnepruugis on sedasi, et Marss on tundlikum (ja muutub veelgi tundlikumaks) ning "reageerib" justkui valulisemalt. Valu võib tähendada ka tundlikkust ja reaktsiooni (soovi näha, reageerida).

Pluuto on justkui oma otsuse teinud ja läheb vaikselt nõ napsu tegema, mingil määral on rahulikum, kuna tema on oma otsuse just äsja teinud, ohvitseride koosolek on tagatoas peetud ning ootab nüüd tulemusi.

Marss seevastu sügab kukalt ja on meelehärmis, kuna nõutakse ikka kaunikesti palju/keerulist, ilma et oleks piisavalt moona ja logistikat.

Pluutoga on veel see lugu, et Kaljukitse märgi lõpus ja Veevalaja märgi alguses on ta pigem "kehva iseloomuga". Algatava ehk kardinaalse märgi (Kaljukitse) lõpuosa ja fikseeritud märgi (Veevalaja) algus - see soosib küllalt tihti teatavat ebakõla, disharmooniat. Võib ilmneda väga mitmel viisil ja moel, vahel ka lihtsalt kalkusena või nõ resoluutsusena. "On vaja, mida te pärite, ei huvita".

Lihtsas kõnepruugis: Pluutol kipub üsna tihti olema kaunikesti "halb iseloom" ning see kestab veel palju-palju aastaid. Jõhkramateks projektideks võib see olla hea, kuid kannatab siiski eelkõige tavakodanik.

12.jaanuarini 2025.a. on Kuu põhjasõlm Jäära märgis, mis tähendab, et Kuu põhjasõlm kipub end väljendama planeet Marsi kaudu (Jäära märgi valitseja on Marss) - Marsil on lisaks tavapärastele ehk arhetüüpilistele, hulk Kuu põhjasõlmele iseloomulikke "iseloomujooni" ehk väljendub küllalt palju mingisuguse tehnoloogia (sõjatehnika, laserid, kiibid, digiteemad, keemia ja elekter & "mustkunst", krüpto jne) - palju vingeid trikke ja tähelepanuga mängimist. Igale vaatajale oma Houdini, keegi ei jää ilma, kõik saavad oma osa.

Pisut veel sellest novembri alguses saabuvast Marsi-Pluuto opositsioonist (täpse opositsiooni kaart Tallinna koordinaatidele).

Summa summarum: paistab, et Marss suudab võimaliku "traumaga" siiski toime tulla, kuid minu arvates "saavad pihta" ehk puudulik kohanemisvõime on Kuu, Saturni ja Jupiteri puhul (Kuu saab omal moel kõige rohkem vireleda). Adapteerumisvõime on kehvapoolne ka Merkuuri ja Veenuse puhul. Lihtsas kõnepruugis: kohalikud "bossid" on kokkuvõttes siiski suhteliselt heas sõiduvees, kuid tavarahvale on keskkond siiski pigem süvenevalt keeruline.

Omamoodi huvitavaks teemaks on, et nii Kuu kui ka Saturn, mõlemad on Marsi-Pluuto (novembri alguses saabuva) opositsiooni kaardis üsna kehvakese adapteerumisvõimega. Kuu adapteerub läbi pehme sfääri, vajadusel kasvõi emotsionaalsete vangerduste kaudu. Saturn on pigem väga konkreetne reaalsus, ilma mingite vangerdusteta - "nii, nagu see on", ei mingeid veiderdamisi. Järelikult on nii "kalk reaalsus" kui ka inimlik kohanemine omadega languses.

Traumasid on tihti, iseasi on trauma sügavus ja kestus (kvaliteet ja kvantiteet) ehk mõned traumad on üsna pinnapealsed ja vähese toimega (pisut kriibivad, sellega piirdub).

Teine, isegi kriitilisem tegur on traumaga toimetulek. Kui adapteerumisvõime/immuunsus on hea, siis paranemine on üsna kiire. Kui mitte, see nõrgestab ning vaevab pikemat aega (esineb tihti isikuastroloogias nähtuvalt, inimestel, kellel on üsna tõsised traumad, mis segavad igapäevaelu ning kipuvad ikka ja jälle pinnale kerkima).

Niipalju siis sellest novembri alguses saabuvast Marsi-Pluuto opositsioonist. Õnneks on Suur Pilt siiski laiem, kuid elame keerulisel ajal.

Anonüümne ütles ...

Nii et kirurgilist seljaoperatsiooni pole mötet ette vötta. Marss sihuke. Või? Üldiselt. Anna teada. Tänan.

Ganesh ütles ...

Üldine (ühiskondlik) ja isiklik kaart on erinevad teemad. Jah, ka ühiskondlikud sündmused mõjutavad igat konkreetset indiviidi (kasvõi nt päikesevarjutused, sündmus on üks ja konkreetne, kuid igal indiviidil väljendub erinevalt), samas - isiklik kaart on isiklik kaart.

Selektiivne astroloogia ehk nn sobiva ajahetke valimine on nõudlik töö. Kuna võimalike "heade" asjaolude noppimine (et toimuks summeerumine) sõltub ka isiklikust (vb veel mõnest olulisest) kaardist, siis võib juhtuda, et valik langeb ühiskondliku (rahvapärases kõnepruugis: üldiste seisude) kaardi suhtes "mitte kuigi soodsale" ajale, kuid tulemus on üsna hea.

Seega, kui on oluline operatsioon ning pole võimalik oodata, mis seal ikka. Seda enam, et operatsiooniks tavaliselt palju valikuid ei anta, vahel ongi vaid teade, et x ajal ning kogu lugu.

Notariaalsete tehingutega on mõnel pool lihtsam, osad notarid on juba harjunud ning ei imesta, kui kunde soovib notariaalset kinnitust väga täpsel ajal ehk ootab, millal klient ütleb, et "nüüd". Jällegi iseasi, mis loogikat seal kasutatakse ning kas vaadatakse ainult üldist pilti või on kaasatud ka konkreetse isiku kaart. Minu arvates on ajahetke kaart informatiivne, kuid pelgalt selle najal võib supp lahjaks jääda.

Lisaks kompromissi teema. Ülimalt ideaalset aega nn reeglite järgi vist ei olegi, mingid kompromissid tuleb alati teha. Seda ka isikliku kaardi puhul. Siit tuleb päevakorda risk, kas osatakse näha, mis on olulisem ja mis on vähem oluline. Mida võtta ja mida jätta. Tõenäoliselt on ka selles vallas palju erimeelsusi, üks väidab ühte, teine hoopis midagi muud. Erinev filosoofia, erinev lähenemine, ka sobiva konkreetse ajahetke noppimine võib olla erinevatel tegijatel hoopis erineva kuupäeva ja kellaajaga (kui on sedavõrd palju mängumaad).